kremşanti mi arada olsun, puding mi? (pastamsı)

Elimizdeki malzemeler: marketlerde satilan yuvarlak hazir keklerden (sade - iki parça), çikolatalı puding, sade kremsanti, muz.

Simdi ben bunla bi pasta yapayim diyorum ama, sizce kremsanti mi iki kek arasinda olup puding pastanin üstünde olsa, yoksa tam tersi mi? Puding dista, kremsanti içte iyi olur gibi geldi bana ama, çok ağır mı olur acaba?

krem şanti çpk ağır geliyor bana yiyemiyorum puding daha hafif olur bence.

  • mula  (12.12.14 17:33:11)
kremşantiyi şekillendirmek (düzeltmek) daha kolay olduğundan onu üstünde tercih ederdim.

  • le fate ignoranti  (12.12.14 17:34:50)
Zaten pudingi normalden az sütle yapmayi düşünüyorum her halükarda ama.. Bilmem fark yaratir mi..

  • vercingetorix  (12.12.14 17:36:12)
araya puding daha iyi olur. pudingi ölçüsünden az sütle yap, koyuca olsun. dilersen piştikten sonra bir miktar krem şanti ile karıştırıp kullanmabilirsin.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (12.12.14 17:36:28)
pudingle yapılan pastalar bana çok uyduruk geliyor. Bi de bonibon koyarlar genelde bu pastalara inşallah öyle bişey düşünmedin, bu amatörlüğünü direkt ortaya çıkarır çünkü böyle bir pasta çeşidi yok :) Bence kremşanti olmalı

  • oldboy  (12.12.14 17:47:55)
Valla misafire falan ikram etmek icin yapmiyorum, gayet evdeki malzemeleri degerlendireyim diye. Canım da sıkılınca biraz :)) kremsanti ve puding zaten olacak da, soru: nerde olsunlar? Biri arada, biri ustte olacak.

Neyse bi fikir birliği olmadi. En iyisi ilk aklıma geleni yapayım eheh.. Teşekkürler arkadaşlar.
  • vercingetorix  (12.12.14 17:51:45)
kremşanti ile kapla.

arası için: kremşantinin bir kısmını ayırarak onu pasta kremasına karıştır. pasta kreması yapmak çok basit.

Bir buçuk su bardağı süt
4 çorba kaşığı toz şeker
3 çorba kaşığı un
2 çorba kaşığı nişasta
3 adet yumurtanın sadece sarısı
2 paket vanilya

veya

500 gram sütü, 1 yumurta sarısını, 3 yemek kaşığı nişastayı, 2 yemek kaşığı unu ve 8-10 yemek kaşığı toz şekerini bir tencere içinde karıştırıp orta ateşte ısıtın. Isıtırken karıştırmaya devam edin, sürekli çırparak krema haline getirin. Kıvam yoğunlaşınca tencereyi ateşten alın ve bir yemek kaşığı tereyağı ekleyin.

kremşanti ile bu tarifi karıştırıp çırparsan daha hafif bir kıvamı olur. miktarı sen ayarla. puding kötü olur. puding şart dersen onu da kremşanti ile karıştır yoksa dolgu gibi olmaz.
  • Lim5  (12.12.14 17:59:30 ~ 18:00:43)
Kremsanti diye yirtinip durdum ama yokmus ki evde :D ben de internetten krema tarifi buldum ve icine ve yanlarina krema surdum. Ustune de biraz puding doktum. Asagi yukarı senin yazdigin gibiydi krema tarifi Lim5. Tesekkurler.

  • vercingetorix  (12.12.14 19:29:31)