Muhabbet Kuşu ve Kedi Beslemek

Merhaba, uzun süredir öpücük adında bir muhabbet kuşu besliyorum.
Diğer aile fertleri evde kedi beslemek istiyorlar, sizce ne gibi problemler yaşarım. Aynı ortamda olmaları muhtemelen tehlikelidir o garanti de. Var mı aranızda ikisini aynı anda besleyen, yaşanan problemler vs. Kedi alınırsa yavru alınacak.

kuşu fazla salmayın kediye zarar verebilir.

  • lcnkr  (03.12.14 14:10:43)
kuşu salmayacaksınız, kafesinin kapısının kolay açılmadığına emin olacaksınız, hatta mümkünse farklı odalarda duracaklar, bir arkadaşımın evinde bir kanarya, bir muhabbet kuşu birde kedi var bu şekilde idare ediyorlar.

  • kuzey li  (03.12.14 14:17:42)
bizde de kedi var. bir ara kuş almak istedik araştırdık tecrübe edenlere sorduk ve almamakta karar kıldık. büyük ihtimalle kedi yer, yemese de ne yapar eder öldürür dediler. kuşu kafese ya da kedisiz bir odaya hapsetmek gerekiyor, onu da biz yapmak istemedik. kaldı öyle.

  • sir gawain  (03.12.14 14:38:56)
kedi yavru da olsa onunla oynamak isteyecektir,kafese filan atlayacaktır.muhabbet kuşları da böyle atraksiyonları sevmez strese girer.

  • cirkiiin  (03.12.14 15:37:17)
Bizim buralarda kedi ile köpekler yan yana yatıyorlar sabah akşam. O yüzden kuş ile de kedi olur bence. Çünkü kediyi yavru alırsanız alışır ve zarar vermeye kalkmaz diye düşünüyorum.
Bir de kediyi alacaksanız lütfen şu sahipsizlerden bir tane sahiplenin.

  • mornie  (03.12.14 15:45:11)
Yavru olarak alıp alıştırman gerekiyor. Yoksa imkanı yok. Bizim kediden örnek vereyim kuş sesi duyunca kendini kaybediyor. Yarım saat camın önünden inmiyor. Gözünü kırpmadan kuş bekliyor.

  • zombi  (03.12.14 16:22:35)
ben çok araştırdım bu konuyu, yavruyken de alsanız ayrı odalarda da tutsanız her zaman bir risk var. kedi ne kadar kuşu tanımış, birlikte yaşamaya alışmış da olsa kuşu yakalama güdüsünden tamamen vazgeçmesi mümkün olmuyormuş. sizin etrafta olmadığınız anı kollar, kuşu yemese bile onunla oynamaya çalışır, yakalarsa hırpalar deniyor. küçücük şey, hırpalanırsa ölür büyük ihtimalle.
kuşu sürekli kafeste kilitli tutmak çözüm değil, o da başka bir tür eziyet kuş için. onun güdüsü de uçmak neticede.

ben bu sevdamdan vazgeçmek zorunda kaldım, bence siz de vazgeçin. kuş-köpek birlikteliği daha mümkün görünüyor (belli türler için tabi), bir de onu araştırın isterseniz.
  • treize  (04.12.14 10:57:23)