kahvaltılık

Sabah kahvaltısında iki ekmek arasında kaşar koyup tost yemekten nefret ettim artık.

klasik kahvaltı hazırlayacak vaktim yok, poğaça açmaya hele hiç ihtiyacım yok.

arkadaş special K yı tavsiye etti ama ekşide okudum, çok tatlı diyorlar. Nesfit diyenler de olmuş.

Lakin sütle karıştırıp yemelik mısır gevreği vs tarzında ne yiyebilrim sabah kahvaltısında sizce?

e hergün tost yapma. marul, salam, domates, kaşar vs sandviç yap. hatta önceden hazırla birkaç tane sabahları kolaylık olsun.

  • tescillimarka  (16.11.14 23:47:58)
ben kırmızı meyveli nesfiti seviyorum. ama o da sıkar bence bir süre sonra, kahvaltılık sos, reçel, yağ, kaymak vs. alıp yeseniz?

  • iste o kavunici balik  (16.11.14 23:49:13)
sütle değil yoğurtla karıştırırsan şekerini daha az hissediyorsun.

  • mea maxima culpa  (16.11.14 23:57:10)
Tabii ki eti müsli.

  • kaymaktutmayansicaksut  (16.11.14 23:57:25)
ya nestlenin turunch kutulu muslisi var tadina bayiliyorum ben.

  • shotgunwoman  (16.11.14 23:59:28)
turuncu**

  • shotgunwoman  (16.11.14 23:59:41)
zaten dombili bi insan olduğum için nesquik, sandviç tarzı olayları azaltmak istiyorum.

sos,reçel, yağ, kaymak hepsi var, onları katınca 30 dakika sürüyo kahvaltım neredeyse. O yüzden hem hızlı hem de sağlıklı birşyler yemek istiyorum.
  • bonjurkes  (17.11.14 00:01:23)
Amaç sağlıklı beslenmekse, hiçbiri; yok pratiklik aranıyorsa eğer hepsi üç aşağı beş yukarı aynı, aromaları biraz farklı o kadar. Hangisini seçersen seç diğeriyle arasında çok fark yok. Ha ilk şıkkı seçtiyseniz eğer klasik olarak domates peynir zeytin yumurta yiyeceksiniz. Başka yolu yok. 15 dakika eken uyanırsanız hazırlama sorununu halledersiniz.

  • angelus  (17.11.14 00:04:28)
salata malzemelerini (roka, göbek, marul, kıvırcık) toptan hepsini büyük bir leğenin içinde yıkayın, dışarıda bi yarım saat bekletin suyu süzülsün. sonra irice doğrayın ve ağzı kapalı bi kaba koyarak buz dolabına kaldırın. bu annemin taktiğidir.
her sabah o kapalı kaptan biraz salata alıp üstüne zeytin yağı, limon filan döküp yiyorum. çok pratik oluyor.

eğer kilo da vermek istiyorsanız size önerim sabah bu salatanın üstüne yarım konserve tok balığı koyup yiyin. cidden çok tok tutuyor. tabi ki ton balığının yağı süzülerek çöpeee :)
  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (17.11.14 00:07:39 ~ 00:08:20)
sade tortilla

üç çırpılmış yumurta orta ateşte pişirilir uzun uzun
sonra esnek bi bilek hareketiyle tava içerisinde ters çevrilip diğer tarafı uzun uzun pişirilir. yumurtanın tavaya yapışmasına hiç izin verilmemesi gerekir.
teflon tava ve bir miktar yağ gerekiyor tabi.

mis gibi bir sandviçin ana malzemesi hazırdır.
  • take me rufee2  (17.11.14 00:16:30)