ekşi duyuru bozdu mu

bence bozdu. ciddi ve önemli bi soru görüyorum mesela.. saçma cevaplar yazılmış ya da hiç cevap yazmaya bile yeltenmemişler. iki duyuru altında seks ile ilgili birşey oluyor. hepiniz cerrah kesiliyorsunuz. bi cevaplar, ciddiyet filan. ne oldu, buralar eskiden böyle değildi.

doğru söylüyorsun. ben de çok nadiren geyik cevap yazıyorum, olmaması lazım tabi ki.

  • rock n roll  (23.09.14 19:22:37)
nasıl düzelecek onuda söyleyi vereydin.

  • jamswety  (23.09.14 19:34:07)
o eskidendi :) insanlar değişiyor. ya ciddi önemli kararları buraya soru olarak sormayacaksın. ya da cıvık yorumlar görmeye alışacaksın ciddilerin arasında.

  • later  (23.09.14 19:42:22)
aynen mesela sevgili durumları olunca entry doluyor. millet ne meraklı elalemin sevgilisine amk.

  • geberix  (23.09.14 19:49:45)
Son bir ayda yaklaşık 10 soruma 1 tane bile cevap gelmedi. Diğerlerine genlde alakasız abuk subuk cevaplar geldi. Ama yinede yararlaniyorum.
Cevap:bozdu.

  • ground  (23.09.14 19:51:14)
katılıyorum.

  • mutlusismankedi2015  (23.09.14 19:56:24)
bozdu. hem sorularda hem de cevaplarda ciddi kalitesizleşme var.

  • [silinmiş]  (23.09.14 19:57:42)
Önemli ve hafif uzmanlık/deneyim gerektiren konularda çok yetersiz duyuru.

  • oldboy  (23.09.14 19:58:35)
cCc ya sev ya terket cCc

  • mayeskuel  (23.09.14 20:12:57)
En cok gonus isleri ve seksli-meksli sorularda fikir belirtiliyor, cok haklisin. Onun dşsşnda birsey ogrenmek istediginde pek bilgi bulamiyorsun.
Benim de civik cevaplar yazdigim oldu aslinda ama en azindan abartmadim.
Cok faydali bilgiler edindigim de oldu gerci, nankorluk etmeyeyim. Ozelden soru yagmuruna tuttugum, bikmadan hespine cevap verenler de oldu.
Sonuc olarak evet haklisin.

Edit: Ha birde kavgaci arkadaslar var.
  • delifaruk  (23.09.14 20:17:43 ~ 20:18:43)
ya daha geçen ekşi sözlükten daha iyi konuşmaları yapılıyordu katılmıştım ama duyuru hakkatten bir değişti sanki yakın zamanda..zaten ben de yeni sayılırım aslında ahkam kesmeyeyim ama..

mesela daha biraz önce bir arkadaş (ah kim olduğunu bir hatırlasam) duyuru koydu cevabı aldı sildi..ben de mal gibi düzgün cevap vereyim diye onun yerine araştırıyorum falan uzun uzun..tamam silersin gerekirse de yani soru da özel hiçbir şey yoktu ki..çok oluyor bu..bir baktım silmiş gitmiş..sonra tik koymamalar..dikkat çekmeye çalışan tipler çok bence..

Çok yardım sever insanlar da var hala iyi ki ama..
  • qazaqwsx  (23.09.14 20:19:20 ~ 20:19:50)
ciddi cevap yazdığım hatta açıklasın diye soru sorduğum duyuruculardan bi tepki alamıyorum.. olm madem merak ettin sordun bi zahmet cevabı da bi oku yaa..

cevap: bi değişik oldu buralar..
  • defnex  (23.09.14 20:19:23)
valla tam ergen yeri oldu çünkü. 30 yaşının altındaki çocukları alıyorlar buraya sonra mahvoluyor site.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (23.09.14 20:32:47)
böyle mesaj atıyorsun cidden senin için çok önemli bir soru umursamıyorlar falan. ama senin bir duyuruna cevap verdiler ve sen tik atmadıysan "neden tik atmadın ?" diye soruyorlar. yani bi bişey oldu. hollowlife zaten ayrı bi olay.

  • kablelvuku  (23.09.14 21:11:39)
kimse rezil olmak istemez. bilgisi olmadığı konularda cevap yazmaz. belirli bir süre duyuruyu takip ederek hangi meslek grubundansınız sorularına gerek olmadan çok rahat bir çok kişinin mesleğini ya da bilgisini farkedebilirsiniz. bilişim, eğitim, mühendislik dalı vb sorulara genelde o soruyla alakalı mesleği olanlar cevap veriyor.
peki gönül işi seks sorularına neden çok cevap geliyor. çünkü gönül işi soruları yoruma dayalı yani bir bilgi deneyim gerektirmiyor. sekse gelince de herkesin seks yaptığını belirtme ihtiyacı.

  • khul  (24.09.14 00:02:10)
hem doğru düzgün cevap gelmiyor diye "bozdu" diyorsunuz, hem doğru düzgün olmayan duyuruları, cevapları silince "moderörö süldü" diye yaygara ediyorsunuz.

bi karar verin hoca, aradığınız geyik mi, ciddi cevap mı?
  • kibritsuyu  (24.09.14 12:20:46)
kibritsuyu, allasen artık 'siz', 'biz' deme lütfen. lütfen.

hayır, anlamak gerçekten çok mu zor? şikayette bulunan insanların çouğunluğu zaten 'gereksiz/kurallara uymayan cevaplar yazdığımız da oldu, silinmesine eyvallah' diyen insanlar. kaldı ki, moderatörler hakkında şikayetten kasıt geneli sadece hollowlife hakkında şikayetler. siz, biz yapma artık lütfen. sen de buranın kullanıcısısın, ben de, biz de.
  • dessy  (24.09.14 12:34:40)
1 - her cevap mantıklı olmak zorunda değil. soran cevabı beğenmiyorsa adam tik atmaz.
2 - seks ile ilgili bir şey olması seni neden rahatsız ediyor?
3 - belki gerçekten aramızda cerrah var?

ben en çok medikal duyuruları seviyom. herkes koş koş koş acile diyor. :) bazısı da "bişi olmaz ama içini rahatlatmak için git" diyor :) sanki ağlama duvarı :D
geçen biri yazmış; doktor BT istedi. MR olmaz mı? olmaz deyince nasıl olmaza bağladı falan. :)

Kısacası insanlar kendi kafalarındaki yanıtları alamayınca "burası bozdu" oluyor.
  • siradisi00  (24.09.14 12:56:13)
dessy'cim. anlamak çok zor değil, ama silinmesine itiraz eden kullanıcılar da "tamam geyik yaptık, kurallara uymadık, bunların silinmesine eyvallah" diyen kullanıcılar da değil. sırf bu görülsün diye "duyurularımız siliniyooor" diye itiraz eden birkaç kişinin tarihçesini de yayınladım. adamların tüm cevapları istisnasız kurallara aykırı, tamamı geyik, tamamı laf yetiştirme, ama gelip "siliniyooor" diye itiraz ediyor. silmezsen de "duyuru bozdu" oluyor.

tamam siz biz demeyeyim. "kullanıcılar" diyeyim. kullanıcılar bir karar versin diyeyim o zaman. nasıl bir site istiyorlar? geyik mi, ciddi mi?
  • kibritsuyu  (24.09.14 13:10:21)
ben memnunum ya. geyiğinden de gönül işinden de hepsinden memnunum. buraya eğlenmek için giriyorum zaten. çok ciddiyetli abi ablalarıma memurlar.net öneriyorum buranın öyle bir misyonu olmadığını düşünüyorum.

  • shiranai  (24.09.14 13:23:23)
Seks ile ilgili birsey olmasi kimseyi rahatsiz etmiyor.

Evet hollowlife cani sikilinca cevaplarimi siliyor benimde. Bakiyorum cevabima hicbirsey yok silmelik.
  • delifaruk  (24.09.14 14:07:31)
@sıradısı00

uzun uzun cevap yazacaktım ama bi git ya.
  • allanpoe  (24.09.14 15:45:56 ~ 15:47:14)
@delifaruk: izninle ifşa ediyorum.

hangisi silmelik değil söyler misin? söylersen ben de neden silmelik olduğunu açıklayayım, seninle birlikte kuralları yanlış bilen herkes doğrusunu öğrensin de moderasyonu zan altında bırakmaktan vazgeçsin.

buyur cevap bekliyorum: i.imgur.com
  • kibritsuyu  (24.09.14 18:34:16 ~ 18:36:47)