Hukukculara bir soru.

Hizmet sozlesmesi imzalayacak oldugum firmanin sozlesmesinde soyle bir madde bulunuyor.
Bu nasil bir madde boyle ki sozlesmeyi ihlal etsek dahi sorumlu degiliz diyebiliyorlar?

5.1 XXXX hizmetlerin sunumundaki aksaklıklardan kaynaklanan herhangi bir zarardan,

sözleşmeye aykırı davranışlarından ve sözleşmeyle ilgili veya sözleşmeden kaynaklanan ihmali

dahil olmak üzere herhangi bir beyan veya açıklamasından dolayı sorumlu olmayacaktır. Müşteri

(iş kaybı, ciro veya bilgi kaybı dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) doğrudan, dolaylı,

cezai veya dolayısıyla zararlarından; her ne nedenle olursa olsun sözleşmeden veya hizmetlerin

sunumuyla ilgili olarak talep haklarında özellikle ve açıkça feragat ettiğini kabul eder. XXXX’in

bu sözleşmeden doğan toplam sorumluluğu, bir yıl içinde Müşteri’nin XXXX’e ödeyeceği

hizmet bedeli ile sınırlıdır.

www.turkhukuksitesi.com sorunuzun cevabı 6098 sayılı borçlar kanunu' madde 115 de düzenlenen genel hükümde bulunuyor.

  • loch ness  (23.09.14 00:22:09)