yurtdışına para gönderme

iyi geceler duyuru sakinleri,
kuzenim kırgızistana gidiyor üniversite için. türkiyeden para gönderme için sizlerden öneri bekliyoruz. orada hsbc bankası varmış. call center ayrı şubeler ayrı konuşuyor. deneyeniniz yapznınız varsa; her ay bu çocuğa en az komisyonlu masraflı nasıl para gönderebiliriz?

Döviz hesabı açar orada herhangi bir bankada.
SWIFT yöntemiyle yollarsın ancak hem gönderen, hem alıcı banka kesinti uygular.

Alternatif olarak Western Union veya Moneygram kullanabilirsiniz.
  • cakabo  (02.09.14 08:14:37)
burada bir tl hesabı açın. işletim ücreti olmayan veya en az olan, yurt dışı para çekmeden komisyon almayan (hsbc olabilir), mümkünse orada şubesi olan. bankamatik kartını yanında götürüp oradaki bankamatikten çeksin. sadece kur farkı olur ama komisyonsuz pek mümkün değil zaten.

bir de paypal yöntemi vardı ama unuttum. bi araştır istersen.

ablam amerika'da bu yöntemle para çekiyor. sadece kur farkı var. o da çok önemli bir tutar olmuyor.
  • merhum  (02.09.14 08:39:05 ~ 08:40:06)
bence paypal ile gönderin. o da kırgızistanda açtığı bir banka hesabına çeksin parayı. 3-4 gün sürüyor ama komisyon neredeyse sıfır.

  • vendorth  (02.09.14 09:57:30)
Acaba merkezinde bir tane ziraat yok mu? Büyük şehirlerde oluyor ben hep onunla ve western ile idare ettim.

  • rubiks cube  (02.09.14 10:11:01)
bu aralar western'in reklamlarını görüyordum orta asya ve türki cumhuriyetlere transferlerde düşük komisyon diye. bir kontrol edin isterseniz web sayfasını.

  • givemesomesubstance  (02.09.14 13:55:40)