iPhone 4 Camı

Bugün sabah eşimin telefonu düştü ve ekranın sol üst köşesinden ortaya doğru olan bölgesi tuzla buz oldu. Dokunmatiği hala gayet iyi şekilde çalışıyor yani ekran yüzeyindeki cam dışında problem yok.

Sorum şu ki sadece camı değiştirmek mi gerekiyor, yoksa cam zaten içindeki ekran modülüyle birlikte mi değişmek zorunda?

DX'de bi araştırdım şöyle bir şey buldum www.dx.com

sizce bu işimi görür mü? Burda cam yok gibi sanki?

bu sadece ekran, bunun bir de ön camı içinde olanlar var. sen onlardan alacasın. onu değiştirmek en kolayı. sadece ekran ya da cam değiştireceğim diyorsan youtube'tan falan bakarak değiştirebileceğini sanmıyorum. ama hem ekran hem cam olandan alırsan youtube'tan bakarak değiştirebilirsin. ayrıca iphone için uygun tornavida da alman lazım. dx.com'da tornavidalarda 3-4 dolar falan set olarak al.

  • fallthepieces  (10.08.14 21:57:28)
şunu buldum bunu buldum değilde telefonun durumunu daha iyi anlatacak bir SS atsanız biz ona göre size çözüm linki atsak olmaz mı ? bizden leblebi cevabı beklemeyin. sizin verdiğiniz direk lcd ekran

edit:panel iki katman biri dokunmatik diğeri cam elinizde camı değiştirmek için ısıtıcı lazım söküp takmak için tabii ekranı direk değiştirirseniz panel satışı var aliexpress'den tut dx'e sonra ebaye hepsi yan sanayi var. hatta çıkma satışı forumlardan veya sahibinden sitesinin hurda telefonlar veya arızalı telefonlar bölümünden satın alabilirsin.
  • protrek  (10.08.14 21:59:01 ~ 22:09:30)
@fallthepieces

elimde zaten o tornavida setlerinden var, az çok anlarım bu söküp takma işlerinden. senin söylediğinden anladığım, sadece camı youtube'dan bakıp değiştiremeyeceğim. bir de dx'de sade cam bulamadım sanırım. :/
  • hubris  (10.08.14 22:01:01)
abi bende bu işlerden anlıyorum da o cam tek başına değişmiyor lanet şey. ikisi birlikte olanları en mantıklı iş. kendim değiştirtim ikisi birlikte olanlarından ve fıstık gibi oldu.

  • fallthepieces  (10.08.14 22:05:16)
@protrek

i61.tinypic.com

görüntü bu, dediğim gibi sadece cam sıkıntılı, dokunmatik çalışıyor.
  • hubris  (10.08.14 22:07:01)
youtube dan bi bak. bu camı cıkartmak için ısıtma falan gerekiyor. olmuyor yani yenisi düzgün oturmuyor hep bi sorun. hiç ugrasma hem cam hem lcd bir arada olandan al.

  • fallthepieces  (10.08.14 22:07:58)
son olarak şunu alsam işimi görür mü? cam + ekran modülü?

www.ebay.com
  • hubris  (10.08.14 22:10:55 ~ 22:11:09)
tahtakale de isinize yarayacak ekran 60tl. ben birde 10usd ye degistirme kiti almistim. yutupta gerekli videolarla ekrani kendim degistirdim. cok zor degil zaten.

  • camiroquay  (10.08.14 22:13:55)
bu fotolardan karar veremedim ama acıklamadan bu gibi duruyor, ben dx'ten almıştım hatta dur link bakayım.

link bulamadım, dx'te de aradım ama kaldırmışlar.
  • fallthepieces  (10.08.14 22:15:12 ~ 22:21:21)