amerika vizesi soruları

Amerika vizesine başvuru ile ilgili bir iki sorum olacak

1-) Sitede, üni öğrencisi değilseniz ekstra evrağa gerek yoktur diyor. Gerçekten öyle mi? Bordrolu çalışanlar için soruyorum

2-) Doğum yeri (city) kısmına, kimisi ilçe, kimisi il, kimiside ilçe il birlikte yazın demiş

3-) Pasaportun verildiği şehir kısmında, pasaportta yazan ilçe adını mı yazmak gerek? yoksa direk istanbul (il olarak) yoksa yine ilçe il şeklinde mi olmalı?

öbdüm

bordro, sizin maaşlı olarak bir kurumda çalıştığınızı gösterir.

bakın ben burada çalışıyorum, burada işim var, ülkenize sadece turistik amaçla girmek istiyorum, orada kalmak filan gibi bi niyetim yok, işimin başına geri dönecem belgesidir. ayrıca, bu seyahatin masraflarını karşılayacak param var DA demektir.

(yalnız sırada benim önümde bekleyen bi öğretmen vizeden red yedi. sebebi de, öğretmen maaşıyla bu seyahatin masraflarını nasıl karşılayacaksınız sorusuna tatminkâr bir cevap verememesiydi).

city'nin anlamı şehirdir. il yazın.

ABD sizin hangi ilçede doğduğunuzla, paşaportu hangi ilçeden aldığınızla ilgilenmez. basit ve az kafa karıştırıcı yazın herşeyi.
  • compadrito  (27.07.14 18:40:48 ~ 18:41:40)
city muhabbetine ben de katılıyorum, lakin pasaportun üzerinde yazdığı şekilde kısmından dolayı soruyorum.

evraktan kastım şu, maaş bordrosu, banka dökümü vs sıkıntı olmayan konular. Asıl evrak muhabbetleri, şirketin ticaret sicil gazetesi bilmemnesi, imza sirküsü vs. gibi olaylar ve en önemlisi bu adam şu tarihler arasında ülkenize gidecek sonra gelip bizde çalışacak evrağı. Maddiyatı destekleyici evraklar göstermek kolay da ona göre şirketten evrak isteyecem o yüzden soruyorum
  • bonjurkes  (27.07.14 18:50:13)
görevlinin önüne günde hiç gelmiyosa 200 müracaat geliyodur.

bunların bazıları Istanbul yazıyodur, bazıları da kafaları karışık olduğu için Beşiktaş yazıyodur mesela.

Türkçe karakter kullanmayın. İlçe yazmayın, il yazın. Sizin hangi ilçeden aldığınızı da soruyor olsalardı, formda açıkça belirtirlerdi. Pasaportta Beşiktaş yazıyor olması, sizin o pasaportu İstanbul ilinden aldığınızla çelişen bir bilgi değil. Yazdığınız basit, doğru ve ''verifiable'' olsun yeterli.

Şirketiniz ABD'ye ilk defa adam göndermiyodur heralde.

Ticaret sicil gazetesi
İmza sirküleri
Vergi levhası

gibi şeyleri bilirler zaten.

Bütün mevzu, burda kurulu ve faaliyet hâlinde böyle bir şirket var, o şirketi temsil ve ilzama şu imza yetkili, o imzanın sahibi de resmen beyan ediyo ki, bu adam bizim eleman, cebine parayı biz koyacaz, gitçek ve geri gelcek.
  • compadrito  (27.07.14 19:28:19 ~ 19:33:16)