[]

can çekişen balık

ablam bir süre evinde olmayacağı için balıklarını bana getirdi. bir süredir fanusunda ters dönen balık şu an tamamen ters dönmüş durumda, üstünde de minik siyah lekeler var. fanusu tıklatınca kımıldanıyor ama dönüp normal konumunu alamıyor. google'da aratınca çıkan şeylere de güvenemedim zira hiç balık bakmadım, nasıl ilgilenileceğine dair en ufak bir fikrim yok. ne yapayım bu hayvana şimdi? ölümü yakın mı yoksa yaparsam düzeleceği bir şey var mı?
 
Parazit olduğu zaman ters dönüyorlar. Can çekişmiyor ama tedavi ettirmezsen ölecek


  • empedokles  (16.06.14 20:38:09) 
fanusta balık bakılmaz dostum.
git 20 liraya bir küçük akvaryum al. 5 liraya da hava motoru.
kum mum, süsle, yapay bitki koyma.
o balıktan ne yazık ki dönüş olmaz, ama en azından bundan sonrakilerde bu bilgiler işine yarar.
  • hamurumdaki ayrilik tozu  (16.06.14 21:14:32) 
hamurumdaki ayrilik tozu +1
fanusta balık bakılmaz. o hayvan ölür birkaç güne en fazla yapacak bi şey yok.

  • gebere jackson  (16.06.14 21:17:20) 
hayvan gitti.
yalnız farkettiniz mi bir balık bir kedi değil.
kedi olunca oww ne yaptın ama balık ölünce git yenisini al.
  • yapma volkan  (16.06.14 21:41:15 ~ 19.06.14 11:36:49) 
yapma volkan entry nick uyumu.
ağır saçmalamışsın. napsaydı veterinere mi götürseydi hangi veteriner bakıp ne yapacak?
bazen böyle sırf konuşmak için konuşan insanları bi kaşık suda boğmak geliyor içimden.
  • gebere jackson  (16.06.14 21:56:27) 
hayvanı veterinere götürdüm, onlarda akciğer işlevini gören organlardan biri sönmüş bu yüzden yan yatıyormuş. ve doktor hayvana cidden ilaç verdi. ama burada hayvanları karşılaştırmak yersiz zira bir kediyle kurulan bağ bir balıkla kurulamaz bence, kedi gibi mıncıklaya mıncıklaya sevemiyorsun bu hayvanı sonuçta, hatta ben de "lan 10 liralık hayvan için kollarım koptu üstüne ederinden fazla para saydım" diye düşündüm ama allah ona da can vermiş, ben de ilgilenmeye çalışıyorum. herkese teşekkürler.


  • amugochi  (17.06.14 15:41:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.