Alman malı, amerikan malı vs.

Sevgili duyurucular,

Satın aldığınız ürünlerin hangi ülkenin malı olduğuna dikkat eder misiniz? Alman malı, Amerikan malı, Çin malı vs. Hangi ürünlerde dikkat edersiniz hangilerinde etmezsiniz mesela?

Ülke sizin için önemli midir? Önemliyse neden?

afgan malı iyidir, kaliteli olur.

  • yatagants  (02.06.14 22:42:42)
marka bilinir olduktan sonra gerisine bakmıyorum hiç.

  • oğlum çok zor lan  (02.06.14 22:43:01)
dikkat ederim. ucuz mal alacak kadar zengin değilim. o yüzden; deutschland über alles!

  • darkest hour  (02.06.14 22:46:34)
ederim ama benim için daha önemlisi amazondan kaç oy almış ve kaç kişi oylamış ona bakarım. ürün hakkında daha net bilgi veriyor.

  • Kreuzberg  (02.06.14 22:50:51)
Hayatımda bir kere bile dikkat etmedim.

  • buff  (02.06.14 22:53:50)
cin mali olmayan sey bulmak zor artik.

ama benim de alman malina karsi bir sempatim var. amerikan malina tercih ederim eger elimde imkan olursa.
  • osuruklu  (02.06.14 23:03:19)
Araba alman
Motosiklet italyan ya da hint
Silah amerikan
Tıraş makinası alman
  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (02.06.14 23:10:35)
mekanikse alman mali sorunsuzdur, amerikan mali da dayanikli ama hantal ya da agirdir.

gibi bir önyargiya sahibim. tekstilde türk, vietnem ve malezya varsa tamam derim cinse bir daha düsünürüm. teknolojide pek kalmadi ama japon olan ürünler hala var candirlar.

ama amazon yorumlari daha büyük etkendir +1 diyorum.
  • wiillii  (02.06.14 23:13:15)
araba alırken japon olmasını tercih ederim.

  • ezeriko  (03.06.14 13:09:36)