portekizce öğrenmek

merhaba,

günün birinde gidip brezilyaya yerleşmek istiyorum. bu nedenle öncelikli hedefim portekizce öğrenmek. bununla ilgili birkaç sorum olacak:

1. busuu.com dışında portekizce öğrenebileceğim bir platform var mı internette?
2. izmir'de bildiğiniz iyi bir portekizce kursu var mı?
3. şu an işsizim, bir dil okuluyla falan portekiz'e ya da brezilya'ya gidebilir miyim, böyle bir konu hakkında bilginiz var mı?
4. başka öneriniz var mı?

teşekkürler.

3. brezilya uzak ve pahalı. portekiz'e git sen. çok ucuza bi dil okulu ayarlarız sana.

  • mayeskuel  (27.05.14 00:14:14)
cok cok cirkin bir dil ya, yapmayin, beyninize yazik,

  • dnznc  (27.05.14 00:19:47)
(bkz: rosetta stone)

  • suda balik  (27.05.14 01:07:27)
www.pimsleur.com

torrentten indir mp3lerini kursa para verme.

Brezilya çok ucuz bir ülke değil. Vize istemiyor. Turist vizenle çalışamazsın ama. İngilzcen iyiyse ingilizce veya bulabilirsen türkçe öğretmenliği yapabilirsin.
  • maymuncuq  (27.05.14 03:40:48)
brezilyayaı rio dan ibaret sananlar sanırım pahalı olduğunu yazmış. çok ucuza yaşanabilen yerleri de var . misal bizim istanbul vs mersin gibi diyeyim. git bence orada bir iş bul çalışma vizesi al kal. 1 senede öğrenirsin.

viittoria var tubarao var var oğlu var güzel ve ucuz yerler. forteleza rio santos buralar tabii pahalı. garajlı,havuzlu, saunalı, tavanı açılır moteller bile gecelik 50 dolar olan yerler. plajın önünde aylık 500 dolara lüx ev kiralanabiliyor. brezilya candır. çokca da türk var oralarda.
  • illegalstar  (27.05.14 04:51:56)
şimdiiiiiii

brezilya lebi derya memleket. şivesi ağzı çok. her biri de portekiz portekizcesinden farklı

ben çok severim ama brezilya portekizcesini, o kadar şirin tatlı geliyo ki kulağıma <3

önce pimsleur vs tarzında bişeyden öğrenirsin çat pat oi tudo bom falan diye, sonra gidersin (90 güne kadar vize istemiyor). pahalı bir yer de değil bu arada (en azından ben gittiğimde öyleydi) takarsın ayağına havainas kursuna gidersin. kursa gitmişken etrafa göz gezdirir iş bakarsın. ama gidince bu hayalin sönebilir. breziller biraz kaypak (kesinlikle kötü anlamda demiyorum). 20 dk sonra diyen adamı 3 saat sonra görüyorsun ve her biri için geçerli bu. ayrıca dışarıdan görüldüğü gibi oo fiesta fiesta değil. şehirlerin çoğu favela ve ciddi anlamda tehlikeli.

ama git gör. benim en çok mutlu olduğum yerlerden biriydi
  • la noix  (27.05.14 07:34:58)