En Guzel Anadolu Yemekleri

selam,

dogu mutfagini (antep, hatay, kilis vs.) kesfetmek icin evde o yemekleri pisirmeye hazir birine onerebileceginiz muhakkak denenmesi gereken yemekler nelerdir? dusuk karbonhidratli tarifler olursa en iyisi.

bugun sogan yahnisi yaptim fena degildi. sirada siveydiz var. siz sayin ben secip secip yapayim.

tesekkurler

humus

  • mea maxima culpa  (26.05.14 22:03:55)
img03.blogcu.com

veya

www.yemekustalari.net

biri arap köftesi salçalı olan yani salçasız olan da fellah köftesi ikisi de enfesdir annem de efsane yapar. hatay'a taşındığımızda orada öğrenip herkesten iyi yapar olmuştur keza içli köfteyi de.

aklıma geldikçe editliycem.

batırık da var ama zordur hiç girişmeyin daha önce denemediyseniz.

bir diğer zor yemek mumbar dolması. gerçi kolay yemeği de yoktur pek o tarafların anca ilk dediğim köfteler kolaydır yapması ama onları bile tek tek yuvarlamak arap köftesini de ortasına parmak batırmak gerekir domatesli sosu içine alsın diye ayrıca bütün olay o sostadır yemeği vezir de eder rezil de.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (26.05.14 22:07:14 ~ 23:11:13)
içli köfte.

humus yemek değildir mezedir bu arada mersinliler yemek diye yer ama o haliyle de bişeye benzemez açıkcası.
  • acukali ekmek  (26.05.14 22:40:34)
düşük karbonhidrat durumu zor. yani sade kebaba dayanmadığınız sürece.

lebeni, lebeniye. (buğdaylı soğuk çorba)
eŞKili, ekşili çorba. (2 tipi var biri karışık sebze çorbası, biri de analı kızlıya benzeyen başka bir yemek)
maklube (çeşit çeşit yapılıyor ama aslen(?) patlıcanlı tavuklu olanı makbul sanırım)
firik pilavı (firikli aş da deniyor)
  • icemint  (27.05.14 09:21:30)