saç çıkaran şampuan?

Hani şu minoxil olayları var ya, fısfıs stayla, kafaya sıktı mı saç çıkaran, kullanmayı bıraktığında çıkan saçları döken.

Bunun şampuan versiyonu var mı? 10 liralık dandik şampuanları kastetmiyorum. Kullanım da memnun olan varsa marka model tavsiyesi alayım piliz

rogaine vardi. basarili. ne oldu sonra bilmiyorum.

  • gel gel sarisinim sag yap gel  (13.05.14 12:51:54)
Bana kalırsa şampuanın saç çıkaranı olmaz, en azından şimdilik.Anca dökülmeyi önler ya da yavaşlatır.Yoksa bu kadar büyük bir pazar varken saç çıkaran bir şampuan yapılmış olsaydı eminim çoktan fenomen ürün olmuştu.

Kel değilim ama saçlarım seyrek ve dökülüyor.O yüzden biraz araştırdım ve genetikse saç ektirmekten başka yapabileceğin bir şey yok.Onunda türlü türlü yöntemleri var.

Dökülmeyi önleme bakımından Zigavus sarımsak özlü şampuanı ve Prozinc denilen bir şampuanı öneriyorlar.Onun dışında SLS içermeyen şampuanlar da galiba az buçuk işe yarıyormuş.SLS'i biraz araştır zaten piyasa şampuanı kullanmazsın herhalde.
  • Evocati  (13.05.14 12:56:20)
bioxcin forte kullanıyorum yaklaşık 1 senedir, çok çok yeni saçlar çıkardığını söyleyemem ama dökülmeyi oldukça azalttı bende. Sadece biraz sertleştiriyor saçları, krem kullanıyorum onun için de

  • alaimisema  (13.05.14 14:52:52)
aksine sac cikaran sampuanlar var. minoxidil iceriyorlar. ama bunun icin sac hucrelerinizin hala canli olmasi lazim. o zaman ise yariyor. sac cikmasi sonucta canli bir hucre gerektiriyor. sac dokulmesinin ilk asamalarinda buyuk ihtimalle sacinizi dokulmekten kurtarip sikligini arttirabilir.

rogaine ben kullandim. ilk ay icinde dokulme buyuk ihtimalle durdu. 3-4 ay icinde de yeni saclar cikmaya basladi.

tabii sac dokulmenizin temeli de onemli. doktora da gidebilirsiniz. yardimci oluyorlar. ama topikal olmayan ilaclarin yan etkileri muazzam. pek tavsiye etmiyorum.
  • gel gel sarisinim sag yap gel  (13.05.14 15:14:58)