[]

kablosuz ağ bağdaştırıcısı kurma

tontiriş babam "denetim masası'nda tanımadığım bir program gördüm sildim" diyerek bilgisayarın kablosuz ağa bağlanma yetisini yok etmiş. evet yanlış duymadınız. her neyse, şu an modeme ethernet kablosunu taktım öyle bağlanıyorum. aygıt yöneticisinde kepsteki 3 bağdaştırıcı gözüküyor. kablosuza dair bir şey yok -qualcomm'lu olan ethernet kablosunu taktıktan sonra ortaya çıktı- nasıl kurarım ben bu mereti? salağa anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.
 
Driver:

Windows 7
www.atheros.cz

Windows 8
www.atheros.cz

Yukarıdaki linklerden indirdiğin zip dosyasını klasöre çıkar.
Aygıt yöneticisinden Qualcomm'lu olana sağ tıkla sürücüyü güncelleştir diyip klasörü seç..

Ayrıca sağ altaki wifi ikonu nasıl gözüküyor şuan? Çarpı işareti varsa yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz.(bazı laptoplarda wifi açma kapama tuşu oluyor...)
  • neronnuri  (06.05.14 21:54:22 ~ 21:57:22) 
ethernet kablosu takılı olan realtek, kablosuz ise qualcomm, yani kablosuz bağlantı çalışıyor olmalı. herhalde şifreyi unuttu. saatin yanından ağ simgesine tıklayarak kablosuz ağlara bakın.


  • fusion2dx  (06.05.14 21:55:06) 
@neronnuri, driver zaten güncelmiş öyle söyledi bilgisayarım. ha bir de fn tuşuyla falan uğraştım baya -bizimkinde fn'le açıp kapatılıyor- ama düzelmedi.

@fusion2dx o simge gözükmüyordu zaten efendim. daha doğrusu ethernet kablosunu takana kadar hiçbir şekilde gözükmüyordu. şimdi sorun düzeldi her ne hikmetse. yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • amugochi  (06.05.14 22:03:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.