İyi kahve-kötü kahve

Kahvenin bazı türlerinin ya da tüketim şekillerinin çok kalorili ve sağlıksız olduğu hakkında bir şeyler okumuştum.
Şu üçü bir arada paketlerinin matah olmadığını tahmin ediyorum da tam olarak neyden geliyor zararı? Krema?

Özellikle kahve tiryakileri her tür hazır kahve nin tandının bozuk ve yapay olduğunu düşünürler.
ayrıca kahve kremasının içinde mısır şurubu ve yapay tadlandırıcılar var.
Şeker zaten paso sağlıksız :)
  • nicin ben  (18.02.14 10:41:17)
Gerek üçü bir arada,gerek diğer tüm granül kahveler gerçek kahve olmadığından içlerinde haddinden fazla şeker, glikoz şurubu vs var. Bundan dolayı kilo yapıyolar ve sağlıksızlar. Sütsüz şekersiz sade filtre kahve kilo aldırmaz, hatta yağ yaktırdığı bile kanıtlanmıştır.

  • jpsartre  (18.02.14 11:01:03)
"Nescafe 3'ü bir arada ürününün içindekiler listesi:
İçindekiler: Şeker, kahve beyazlatıcısı (%27) (glukoz şurubu, hidrojenize bitkisel yağ, asitliği düzenleyiciler (dipotasyum fosfat, sodyum polifosfat, trisodyum sitrat, pentasodyum trifosfat), sodyum kazeinat (süt proteini), emülgatör (yağ asitlerinin mono ve digliseritlerinin mono ve diasetil tartarik asit esterleri, yağ asitlerinin mono ve digliseritleri), topaklanmayı önleyici (sodyum alüminyum silikat), doğala özdeş süt aromaları, tuz), çözünebilir kahve, tuz. (eser miktarda badem, fındık, gluten, soya, yumurta)"

bunun kahve olmadığını kabul edelim önce bence, sonra da içmeyi bırakalım. şunu içmenin anlamı yok yani. düzgün, sade bir kahveyi tüketmenin bünyeye zararından çok faydası bile olabilir, tabii abartmadıkça.
  • tonoto  (18.02.14 11:03:04 ~ 11:04:05)
Ben zaten şeker kullanmıyorum, kremayı da kullanmayıveririm de "sade, gerçek kahve" dediğiniz neye tekabül ediyor. Şekersiz, kremasız Nescafe paketleri? Türk kahvesi?

  • yarmasimo  (18.02.14 12:30:24)
ben genelde gün içinde 1 ya da iki fincan bundan içiyorum. şeker yok. krema yok. süt tozu yok. tabii filtre kahve kadar lezzetli gelmiyor bana ama olsun idare ediyoruz.

static.avansas.com
  • godsparticle  (18.02.14 12:34:36)
O nescafeler hep cozunebilie kahve bana dokforum kesinlikle telveli kahve iceceksin demisti. Cunku kahve suda cozunmez ve ne 3 in 1 ler suda cozinuyor yani onlar kahve degil aslinda. Sade filtee yada turk kahvesi oneriyorum.ben nunlari iciyorum.

  • ruh i tibbiye  (18.02.14 12:34:46)
gerçek kahve kahve çekirdeğidir. türk kahvesi, çibo, sıtarbaks, nero gibi yerlerden alınan çekirdeklerin firenç pires için çekilmesi evinizde kendiniz yapmanızdır. cümleye bak ehe. neyse. bir de kahve makinesi alırsınız o zaman çektirmeye gerek kalmaz.
granül kahve dediğimiz bu neskafe, kafe kırovn gibi kahveler iyi değil.

  • female demon  (18.02.14 12:35:04)
türk kahvesi, aynı filtre, espresso gibi farklı bir kahve hazırlama şekli sonuçta. ama nescafe bir kahve hazırlama şekli değil, çünkü kahve değil, kahve taklidi yapan bir şeydir.

kahve dediğimiz şey şu işte: i.imgur.com bu kavrulmuş çekirdeği kahveni nasıl demleyeceksen ona göre öğütür içersin. öğütüp direkt nescafe gibi bardağa koyup üzerine de suyu koyup içersen ağzın yüzün suda eriyemeyen öğütülmüş kahve olur. nescafe classic gibileri mesela %100 kahveden oluşur dense de, bu bildiğimiz işlenmemiş kahve değildir, işlemden geçmiş, suyunu kaybetmiş, bu yolla kahvenin tüm karakterini yok etmiş tozdur. bildiğimiz kahveye kolaylıkla ulaşabilirsin günümüzde, gayet pratik kahve demleme yolları da var. bu yüzden sen de uzaklaş bu tozlardan bence.
  • tonoto  (18.02.14 12:57:25)
granül kahveler gerçek kahve değil bence de. french pressle, makinayla uğraşmayayım diye jacobs millicano aldım en son deneme amaçlı, yüzde 15 i sanırım çekirdek kahveymiş, granülden hallice en azından. ama tabi çekirdekten çektirip kullanma imkanı varsa en iyisi o. ama krema, şeker vs tamamen kalori ve kahve zevkini öldüren şeyler kanımca.

  • kerbeee  (18.02.14 13:53:02)
jacobs millicano migrosta indirimdeydi ben de aldım, enfes bir tadı var.
ayrıca nerde olursanız olun süt tozu krema yerine az miktar soğuk süt ekleyin

  • female demon  (18.02.14 14:02:12 ~ 14:02:33)
Nescafe aslında kahve bile kokmaz, o kahve kokusu sonra da başka maddeler eklenerek elde ediliyor. Granül kahve kahve değildir.

  • Beckwith  (18.02.14 14:02:37)