İtalyan hocamıza ne hediye alalım

Merhaba

Bugün derste inanılmaz bir şey oldu, İtalyanca hocamız bize inanılmaz tatlı bir sürpriz yeni yıl kutlaması yaptı. Hepimiz çok mahçup olduk (biz niye bişey yapmadık kadına diye). Ta İtalya'dan gelme bir kek getirmiş, küçük kızı da geldi hatta derse hepimiz için tek tek resim yaptı, üstelik kadın hepimize hediye de almış!

Bunun altında kalmamak için ne hediye alabiliriz kendisine? Kendisi İtalyan, Sicilyalı, Catanialı ve 40ların başlarında yaş olarak. Kızına da bir şeyler alalım diyoruz, 6-8 yaşlarında sanırım. Oğluna da alalım hatta onun yaşından emin değilim ama 13 falan olabilir.

Var mı böyle bir durumda iyi gidebilecek, güzel bir hediye aklınıza gelen? Şehir Ankara.

oğlana the godfatherın kitabı olabilir ya da mafia 2 oyunu olur.evinde hissetsin kendini.

  • glamdr1ng  (30.12.13 20:05:05)
hocaya turk kahvesi fincan takimi alin. boyle uzerinde istanbul silueti olan bulabilirseniz sik olur.

istanbuldaysaniz eminonunde iskelenin orada belediye hediyelik esya ve kitap magazasi acmis. oradan guzel souvenir bakinin iste. www.kultursanat.org

cocuga da atki ve bere takimi olabilir, ama fabrikasyon degil de bulabilirseniz el orgusu guzel olablir.
  • exlibris  (30.12.13 20:13:43 ~ 20:15:10)
türk yemek tarifleri kitapçığı hazırlayabilirsiniz.

  • goldentitan  (30.12.13 20:53:07)
Topkapı Sarayı girişinde hediyelik eşya mağazası var, ilginç ürünler bulabilirsiniz. Veya Mısır çarşısına göz atın, lokum, baharat, gümüş ürünler vs. olabilir.

Bu arada kek panettone miydi? İtalyanlar genelde noelde yapar bu keki, gerçi biraz Milano'ya özgüdür, güneyde özellikle Sicilya'da pek görülmez.
  • neyehbe  (30.12.13 20:56:03)
Paranız varsa toplaşıp ulusta el halısı satan yerler var. Ufak bi el halısı alın.

  • kullanıcı adı  (30.12.13 21:05:29)
sakın sicilya/mafya çağrışımı yapan bir şey almayın, şakası bile ciddi anlamda kırıcı olabiliyor sicilyalılar için. sicilya mutfağı meşhurdur, yemek yapmayı severler. türk mutfağıyla ilgili kitap falan alırsanız hoşuna gidebilir bence de.

  • gizemlikovboydankacankertenkele  (30.12.13 21:44:27)