Ekşi Duyuru'da 2013 yılında olanlar bitenler

7.2 milyon kişi 11.2 milyon kez ekşi duyuru'yu ziyaret edip, 31.2 milyon sayfa görüntülemiş. sitede ortalama 4 dakika 53 saniye kalmışlar.

ziyaretçilerin;

63%'ü ekşi duyuru ile yeni tanışmış.
73%'ü google aramaları ile siteye gelmiş.
43%'ü kadın, 57%'si erkek.
44%'ü 18-24 yaş aralığında (en yoğun yaş aralığı).
91%'i türkiye'den gelmiş, diğer ülkeler de popülerlik sırasına göre amerika-almanya-birleşik krallık-avusturya-fransa.. şeklinde.
72%'si windows kullanıcısı. geri kalanların 10%'u android, 10%'u ios ve 3%'ü mac kullanıcısı. (diğerleri de linux, blackberry os, symbian, windows phone, google tv, bada, ps3 vs.)
53%'ü google chrome kullanıyor. (10% ile firefox-ie-safari ikinciliği paylaşıyor)
24%'ü mobil cihaz ile de siteye girmiş. (telefon + tablet. iPhone ve iPad kategorilerinde birinci.)

bazı popüler arama kriterleri (ekşi duyuru, ekşiduyuru, vb. türevleri hariç):

keep calm ne demek
kezban ne demek
mithat bereket'in hastalığı
askere gidene ne denir
en hafif sigara
jack daniels nasıl içilir
jagermeister nasıl içilir
galaxy ace ön kamera nasıl açılır
sodexho geçen marketler
whatsapp nasıl okunur
karaköy genelevi fiyat (?!)
sistem 1 9 hesaplama
endüstri mühendisliği maaşları
xhamster giriş (olmazsa olmaz)
okmeydanı nereye bağlı
ıslık nasıl çalınır
uzo nasıl içilir

iyi seneler!

her şeyi anladım da (evet artık çok sorgulamıyorum) "okmeydanı nereye bağlı" diye kim niye aramış? Hadi aramış, nasıl popüler olmuş? Kim, neden? Kaç kişi lan bunlar?

  • spatzle  (31.12.13 10:29:08)
kezban ne demek sorusu ne müstesna br sorudur.

  • darkinsideyou  (31.12.13 10:38:14)
"askere gidene ne denir"

bu nedir ya..
  • teoridefeminist pratiktegeysa  (31.12.13 10:42:14)
bardak nasıl tutulur, atkı nereye bağlanır diye sorsan anlarım da "ıslık nasıl çalınır" nedir yahu? bu kadar mı becereksizsin..

  • plastic_angel  (31.12.13 11:02:22)
genelev fiyat araştırması yaparken bile ekşiduyuru kullanmışlar. tebrikler.

  • Absinthe75c  (31.12.13 11:10:45)
merak ettim hakkaten kac lira karakoy

  • charlotte blanc  (31.12.13 11:13:05)
okmeydanı konusu sanırım bu gezi olayları sonrası artan gösterilerde çokca adı geçtiği için olabilir diye tahmin ediyorum. bir çok soru var ama "askere gidene ne denir" aramasına bir açıklama getiremiyorum.

  • clones  (31.12.13 13:00:26)
soruların yarısı aslında bekledigimiz türden yarısı ise hiç alakasız sorulması dahi ihtimal veremiyecegimiz türden.bu sene ciddi farklı gecmiş

  • smokee  (31.12.13 13:21:02)
uzo nasıl içilir
jack daniels
bu ikisi her sene var zaten.

sodexho geçen yerler - öğrenci nüfusun çokluğundan kaynaklanıyo diye düşünüyorum. part time iş falan.

kezban ve keep calm boku çıkmış kavramlar aranmaları normal.

millet mithat bereket'i niye bu kadar merak etmiş anlamadım. ben unutmuştum adamı.
  • baldur  (31.12.13 13:30:26)
sodexho geçen marketler ve whatsapp nasıl okunur iyiymiş. :)))

karaköy genelevi fiyat da ayrı bi efsaneymiş. kimler arattı bunu çıksın ortaya? :)))
  • kakao  (31.12.13 14:31:47 ~ 14:33:06)
mobilden gelen trafik azımsanmayacak ölçüde, yetkilileri bişeyler yapmaya davet ediyoruz.

  • jedilance  (31.12.13 14:38:25)
askere gidene mehmetçik denir.

  • ykyt  (31.12.13 16:06:52)
Karakoy genelevi fiyati gecen yilda vardi, kim olum bu gercekten?

  • cecilia  (31.12.13 16:22:43)
askere gidene hayırlı tezkerelere denir. olmadı allah kurtarsın denir.

  • sutlu nescafe  (31.12.13 18:29:23)
"beggin" vardı bi ara, hey gidi...

  • ermanen  (31.12.13 18:44:50)
en ilginç duyurlardan oluşan bir seçki de paylaşılsa negzel olur..

  • halanne  (31.12.13 22:24:14)
Öğrenme isteğimiz cehaletimiz bile boktan.

  • gunlerin kopegi  (31.12.13 23:09:41)
Sorsan sözlük ve duyuru seviyenin yüksek olduğu yerler ama gel gör ki doktor bu ne

  • murtiii  (01.01.14 03:46:47)