iett indirimli seyahat kart yenileme

Gençler selam,

2013 aralık yılına kadar (geçen sene yenilettik 5 tl verip) yenilenmiş bir indirimli iett seyahat kartı var.

Kartı kullanan kişi bu sene üniversiteyi kazandı, geçen sene lise son öğrencisiydi

1-) Kartın tekrar yenisini gidip almak gerekir mi? Yoksa üstünde lise yazsa dahi üniversitede olduğu için geçerliliğini korur mu?

2-) Kişinin kartı yenilemesi için bir şey yapması gerekiyor mu? Elindeki belgeyle İETT kart merkezine gitmek, ya da internetten yenileme işlemi yapmak vs?

3-) Lise zamanında sistem otomatik yenileme yapıyordu MEB'den aldığı bilgilerle, aynı şekilde YÖK'ten bilgi alıp üniversite öğrencilerinin kartları otomatik yenileniyor mu? Bu durum için soruyorum.

Tişkür ettim!

öğrenci belgesiyle başvuru merkezlerinden 5 dakika da çıkartabilir. cumartesi günü karaköy'den aldım aynı şekilde.

öğrenci kimiği, öğrenci belgesi, fotoğraf istediler. fotoğrafı tarayıp geri verdiler. bi de eski pasoyu verdim. içindeki parayı aktardılar. eski paso onlarda kaldı.
  • spirit crusher  (04.11.13 20:06:31)
istanbul'da üniversiteler çıkartmıyor mu? kardeşim marmara'da okuyordu hep okuldan aldı. okul çıkartırken almadıysan ya da istanbul dışında bir okuldaysan; öğrenci belgesi ve fotoğraf ile internetten başvuru yapman mümkün.

  • late viper  (04.11.13 21:05:10)