Üniversite Tercih Soruları

Geçen sene böyle bir başlık yukarıda sabitlenmişti bu da sabitlenirse çok hoş olur çünkü çok işimize yaramıştı.

. Sorusu olanlar ya da ben şurada okuyorum, yardım edebilirim diyenler burada yazarsa toplu bir şekilde görme imkanı olur.

Herkese geçmiş olsun.

edit: soru sormadan önce cevaplara bir göz atın, ctrl+f ile hakkında soru soracağınız bölümü ya da üniversiteyi arayın.

edit: tikli olanlar soru sorabileceğiniz kişiler.
tiksizler soru soranlar

istanbul üniversitesi - diş hekimliği

istanbul üniversitesi - hukuk

özyeğin üniversitesi - hukuk

koç üniversitesi - hazırlık ve yurtlar

marmara üniversitesi - işletme

anadolu üniversitesi - hazırlık sistemi ve eskişehir

yıldız teknik üniversitesi - makina mühendisliği

odtü - hazırlık ve yurtlar

marmara üniversitesi - iktisat

bilgi üniversitesi - hazırlık ve hukuk

istanbul ticaret üniversitesi - hukuk

boğaziçi üniversitesi - iktisat

marmara üniversitesi - işletme enformatiği

osmangazi üniversitesi - hazırlık

bilgi üniversitesi - sinema televizyon

kadir has üniversitesi - hukuk

mersin üniversitesi - ingilizce öğretmenliği

itü - çevre mühendisliği

boğaziçi üniversitesi - pdr

yıldız teknik üniversitesi - çevre mühendisliği

bahçeşehir üniversitesi - hukuk

yeditepe üniversitesi - hukuk

itü - şehir bölge planlama

hakkındaki sorularınızı arkadaşlarım cevaplayacaklar.

not: cevaplar 1 günü bulabilir. şimdiden hayırlı olsun.
  • kegums  (01.07.13 16:15:43 ~ 08.07.13 16:02:29)
gazianteple ilgili her türlü soruda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ben de

üniversite dışında da pdr yle apayrı ilgilenebilirim de merakı olan varsa ayrıca
  • uzunuzunilgi  (01.07.13 16:20:37)
galatasaray ile ilgili ne varsa sorabilirsiniz. (gitmesek de görmesek de, o köy bizim köyümüzdür)

edit: istanbul üniversitesi amerikan kültürü ve edebiyatı/ispanyol/fransız/italyan ne varsa artık, dil-1 ingilizce sınavından tercih edilebilecek bölümler ile ilgili bilgisi olan varsa mesaj atabilirse sevinirim.
  • kahin ahtapot paul  (01.07.13 16:26:35 ~ 16:55:42)
arkadaşlar galatasaray ile ilgili sorularınızı kahin ahtapot a sormayınız spamlemek için demiyorum da kendisi okula bu sene kaç kez gitmiş bir sorun.. ben daha çok yardımcı olurum ondan..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (01.07.13 16:50:26)
Boğaziçi üniversitesi ve samsundaki üniversiteler hakkında bölüm farketmeden soruları yanıtlayabilirim. elektrik ya da elektronik hakkında da soru alabilirim.

ben boğaziçi- yönetim bilişim sistemlerindeyim
  • utkucbkc  (01.07.13 16:57:14 ~ 17:09:04)
marmara hukuk ve hukuk sorularını alabilirim.

  • jangbogo  (01.07.13 16:57:35)
elektrik, elektronik, haberleşme, telekomünikasyon, kontrol mühendisliği yazmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

  • electrochronicles  (01.07.13 17:00:43 ~ 17:07:33)
ege üniversitesinden tercih yapacak olanlar; herhangi bir yerdeeğitim fakültesinden bir bölüm, pdr tercihi yapacak olanlara yardımcı olabilirim.

  • dafaiss  (01.07.13 17:05:09)
Bilkent Felsefe için sorunuz varsa alayım.

  • uyku inadim inat  (01.07.13 17:05:50)
"****" dili ve edebiyatı bölümlerinde hazırlık sınıfını geçemeyince okulla ilişik mi kesiliyor?

  • gintare  (01.07.13 17:25:25)
Beykent Üniversitesi / ayazaga kampüsü / reklamcılık bölümü ile ilgili soruları alabilirim

  • Eureka  (01.07.13 18:02:36)
mf4 57 bin. elektrik-elektronik ve bilgisayar müh. düşünüyorum. uludağ elektrik-elektronik nasıldır? ya da bu sıralamayla nereleri tavsiye edersiniz?

bir de msgsü şehir ve bölge planlama 59 bin, oraya gitsem mimarlığa geçiş yapmak zor olur mu? ya da msgsü'de değil de yine bu bölümler için burada geçiş yapmak daha kolay diyebileceğiniz bir üniversite var mı?
  • tombombadil  (01.07.13 18:07:32)
ytü'de kontrol ve otomasyon mühendisliği hakkında bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

  • oradabossandalyevarmi  (01.07.13 18:13:34)
2007-2011 arası istanbul üniversitesi iktisat fakültesi iktisat bölümünde okudum soruları alabilirim.

  • baldur  (01.07.13 18:52:45)
ytü türk dili ve edebiyatı geçen yıl 328 ile kapatmış. sıralama 86binde. ben bu yıl 324 yaptım, sıralamam 88bin. sizce girebilme ihtimalim çok mu düşük?

beykent yüzde yüz burslu türk dili ve edebiyatı tutuyor. geçen yıl 308 ile kapatmış. okunur mu sizce?
  • deniztarafinabakankale  (01.07.13 18:56:35)
boğaziçi genetikle ilgili soruları cevaplayabilirim.

  • gates  (01.07.13 19:08:07)
Iuhf ve hukukla ilgili sorulari alabilirim.

  • fosforlu cevriye  (01.07.13 19:26:00)
dokuz eylül sormazsınız ama neyse hadi...

  • kuul  (01.07.13 19:26:38)
Koç Elektrik Elektronik ile ilgili her türlü soru cevaplanır.

  • she was my baby  (01.07.13 19:38:26)
@Tombombadil: Msgsü'de şehir planlama hocaları gayet düzgündür. Erdem hoca tek başına yeter. Yatay geçiş yapacsksan (ki öyle bir imkan bizim zamanımızda yoktu şu anki durumu bilmiyorum) okul içinden yapman daha iyi olur. Mimarlık ve şehir bölge bölümleri aynı koridorda, mimarlık hocalarıyla tanışırfın ona göre karar verirsin. Mimarlığa geçersen de canına okunacağını bil bu arada.

  • african rain  (01.07.13 19:40:51)
anadolu üni iibf ve eskişehir hakkında sorulara açığım.

ankara ve iibf hakkında da bilgi verebilirim.

anadolu üni hazırlık hakkında da bilgi verebilirim.
  • tuborg yesili  (01.07.13 19:54:41 ~ 19:55:06)
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi benden sorulur. Şaka lan şaka o kadar da değil ama yardımcı olurum elimden geldiğince. Bölüm coğrafya ama hangi bölümde nasıl kızlar var bilirim.

  • sarhosken alinan hesap  (01.07.13 20:31:05)
ankara üniversitesi - antropoloji ile ilgili veya antropoloji ile ilgili bi şey sormak isteyen olursa (pek sanmıyorum ama) yardımcı olabilirim.

not: ankara üni olmak şartıyla sosyoloji ve felsefeyle ilgili de bi miktar bilgim olmakla beraber; dtcf (dil ve tarih-coğrafya fakültesi) ile ilgili soru sormak isteyen olursa yine yardımcı olabilirim.
  • gupon  (01.07.13 20:44:28)
çanakkale onsekiz mart üniversitesi biga iibf ile ilgili sorusu olan danışabilir.

  • dead and broken  (01.07.13 20:55:18)
Ege Üniversitesi mühendislik fakültesi, kampüs hayatı hakkında yardımcı olabilirim.

  • scaramuccia  (01.07.13 21:01:55)
kocaeli üniv. elektrik mühendisliği gitmeyi düşünüyorum.bu bölümü okuyan ya da okumuş olanlar bu bölüm hakkında biraz bilgi verebilirlerse mesaj yoluyla çok sevinirim.bir de daha demin bir şeyler okudum geçme notu 65den 75e çıkarılcakmış bu doğruysa sizce bu üniv. tercih etmek mantıklı mı?

  • ayakkokususeveninsan  (01.07.13 21:44:02)
Süleyman Demirel Üniversitesi İİBF için başvurmaktan çekinmeyiniz.

  • soft  (01.07.13 22:07:18)
ytü siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler ve iibf hakkında soruları alabilirim.

  • shbz  (01.07.13 22:33:16)
İstanbul üniversitesinde psikoloji mi odtü uluslararası ilişkiler mi yazmalıyım bilgi verebilecek olan var mı ? psikoloji bölümü yada uluslararası ilişkiler hakkında bilgi verebilecek biri var mı ?

  • gudumlu anne terligi  (01.07.13 23:09:06)
itü gemi inşaat ve genel olarak gemi inşaatla ilgili yardımcı olunur...

  • perfecktus  (01.07.13 23:34:31)
Gazi üniversitesinden arkadaşlar bana ulaşabilirse sevinirim. Gazili olmayıpta o çevreyi yakından bilen bir arkadaşımızda kabuldur.

ayrıca osmangazi üniversitesinden dostlar sizide bekliyorum.
  • dirildimde geldim  (01.07.13 23:37:37 ~ 23:41:54)
Galatasaray Üniversitesi'nde okuyorum sorular gelsin :)

  • nuvomed  (01.07.13 23:45:42)
kimya mühendisliğiyle ilgili sorular cevaplanır (2.sınıf terk), biyomedikal müh. ile ilgili bilgi vermek isteyenler itinayla dinlenir.

  • provitamin b5  (01.07.13 23:48:43)
mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi hakkında bilgi verilir.

istatistik bölümü hakkında da bilgi verebilirim.
  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (02.07.13 00:12:47)
alman dili falanı fişmanı okuyanların ve almanya'da okuyanların yardımını bekliyorum gözlerim kapalı.

bir de ne cevherler varmış burada ameka.
  • nodrap  (02.07.13 00:19:23)
Kardeşim için; istanbul üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik ile psikoloji bölümleri için bilgi verebilecek olan varsa müteşekkir oluruz, sağolun.

  • click click boom  (02.07.13 00:32:10)
Bilkent bilgisayar ve genel bilkent sorularını cevaplayabilirim.

  • gzg  (02.07.13 01:24:58)
Boğaziçi politika veya genel olarak boğaziçi hakkında soruları cevaplayabilirim.

  • mamafih  (02.07.13 01:27:22)
boğaziçi'yle ilgili genel ve boğaziçi ekonomi ile ilgili soruları cevaplayabilirim.

  • noluyo yaa  (02.07.13 01:28:41 ~ 01:29:17)
boğaziçi iibf (özel olarak işletme) ile ve genel olarak boğaziçi ile ilgili sorularınızı alabilirim. okulun tanıtım ofisinde de bir süre çalıştığım için ilgili kişilere yönlendirebilirim.

  • insan opusen hayvandir  (02.07.13 02:25:17 ~ 02:41:43)
Eczacılıkla ilgili soruları cevaplayabilirim.

  • malwethiel  (02.07.13 04:54:39)
itu bilgisayar'da okuyorum yillardir.. itu bilgisayar ya da genel olarak itu'yle alakali sorulari cevaplandirmaya calisirim..

  • buzzlightyear  (02.07.13 06:18:39)
odtü iibf veya odtü siyaset blimi hakkında merak ettikleriniz varsa bana ulaşabilirsiniz.

  • sporty  (02.07.13 06:50:38 ~ 13:04:47)
Eğitim sistemi okuldan okula çok farklılık gösterse de Tıp Fakültesi hakkında genel sorularınızı seve seve cevaplandırabilirim.

  • das auto  (02.07.13 07:51:28)
sinoloji hakkında soruları alabilirim.

  • alexsei  (02.07.13 09:14:33)
Boğaziçi-Felsefe
Okuyan,mezun olan?
Teşekkürler!
  • damba  (02.07.13 09:46:44)
Bilgi üniversitesi hakkında yardımcı olabilecek var mi? Mezun veya öğrenci fark etmez. Kutumu yesillendirebilir.

  • johnny lash  (02.07.13 10:39:25)
İngiliz dili ve edebiyatı ile öğretmenlik ne kadar farkeder ve omüden birileri varsa harika ollur

  • hadibabageneyap  (02.07.13 10:57:41)
Ben de sinema televizyon hakkında yardımcı olabilirim, ülkedeki çoğu stv bölümü hakkında bilgi sahibiyim kendim de akdenizdeyim, hatta bu sene anadolu'ya geçtim.

  • gebere jackson  (02.07.13 11:03:08)
erciyes üniversitesi,kayseri ve malzeme mühendisliği adına sorular cevaplanır,ulaşınız pls +reppp

  • saqopanner  (02.07.13 11:40:31)
Boğaziçi Üniversitesi/Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirim.

  • shatskikh  (02.07.13 11:47:05)
Ziraat Fakülteleri ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayabilirim.

  • piotr  (02.07.13 12:42:47)
formasyon alma hakkında bilgi sahibi birisi ulaşabilir mi acaba?

  • dadas9  (02.07.13 12:44:08)
okan arel haliç ve izmir üniversitesinin fizyoterapisi ile ilgii ve genel olarak fizyoterapi ile ilgili bilgiye açım.

  • revengeofthehorse  (02.07.13 12:59:55)
izmir üniversitesi hakkında cevaplar verebilirim.

  • evil genius  (02.07.13 14:23:09)
gelsin odtü ile ilgili sorular.

  • yoa  (02.07.13 14:38:44)
Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği hakkındaki soruları alayım.

  • mayday  (02.07.13 15:49:48)
sözel okuyan bir mf'ci olarak odtü iibf haricinde genel olarak ve özel olarakta beşeri için zamanım oldukça cevap veririm heyecanlı gençler.

  • hamdim pistim dustum  (02.07.13 16:01:34)
bilkent endüstri mühendisliği için buraya.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (02.07.13 17:06:31)
Bilkent Hukuk ile ilgili sorulara yardımcı olmaya çalışırım.

  • a day at the races  (02.07.13 17:47:58)
Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği hakkında çok fazla. Afyon Kocatepe Üniversitesi Harita Mühendisliği hakkında 1 yıllık bir tecrübenin yettiği kadar yardımcı olabilirim. Mesaj kutumu yakabilirsiniz.

---
Ayrıca bir şey yazmak istiyorum. Şu başlığa yazıp yardımcı olmak istiyorum diyenleri bir bir tebrik ediyorum. Hiç bir karşılık beklemeden yardımcı olmak istiyorsunuz. İşte bu yüzden ekşi sözlük ailesini seviyorum. Bize böyle şeyler lazım :). Kelimeler duygularımı ifade etmeye yetmiyor. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum herkese. On numarasınız. Süpersiniz :)
---
  • totalstation  (02.07.13 17:51:14)
Boğaziçi işletme'yi de bana sorun bakalım geleceğin çimcileri :)

  • doze  (02.07.13 18:20:06)
Dokuz eylül le ilgili soruları yanıtlarım mühendislikte öğrenci işlerinden fazla bilgi veririm.

  • indescribable  (02.07.13 18:22:15)
Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve özellikle Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüyle ilgili bilgi konusunda yardımcı olabilirim ben de genel olarak. Hazırlıkla ilgili de sorularınıza yardımcı olmaya çalışırım.

  • trainstopping  (02.07.13 19:44:45)
Acaba hepsini buraya yazmak yerine ayrı ayrı başlıklar mı açsak? (Bilkent başlığı, ODTÜ başlığı gibi.) Sanki arayan için daha kolay olur ama o kadar başlığı da yukarı sabitlemek zor olur tabi. Siz bilirsiniz.

  • grgn  (02.07.13 21:38:02)
fizik isteyenlere yardımcı olabilirim.

  • xenu  (02.07.13 21:58:22)
itü endüstri mezunu, daha önce mühendislik yapmış şu an finans sektöründe olan biriyim.
soruları cevaplayabilirim.

edit: avrupa'daki ünilerle ilgili de soruları cevaplayabilirim, daha çok master ile ilgili ancak.
  • 2pac  (02.07.13 23:43:04 ~ 23:47:34)
uludağ üniversitesi ve Görükle öğrenci köyü hakkında sorularınıza yardımcı olabilirim bende.

  • beni niye ucurdunuz ki  (03.07.13 00:05:03)
ist üni elektrik elektronik konusunda yardımcı olabilirim, hatta ist üni hukuk, iktisat işletme konusunda da yardımcı olabilirim

  • metehan01  (03.07.13 00:11:26)
Hacettepe diş hekimliği vs Ege diş hekimliği.

Fikri, bilgisi olan yeşillendiriversin mesaj kutumu.
  • hatunlarin tercih ettigi pic  (03.07.13 01:04:35)
akdeniz üniversitesi ile ilgili soru varsa mesaj atabilirsiniz..

  • synche  (03.07.13 03:08:36)
boğaziçi endüstri ve genel olarak boğaziçi hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz.

  • cilgin fantezilerin adami  (03.07.13 03:40:07)
Deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği (güverte, kaptanlık)
Gemi makineleri işletme mühendisliği

Bölümlerini, özellikle ITU'yü, tercih edeceklere yardımcı olabilirim ;)
  • dream eater  (03.07.13 08:29:21)
FSMVÜ hakkında bilgi almak istiyorum.Okuyan birilerinden bilgi alabilir miyim

  • emrefb1907  (03.07.13 09:26:32)
ytü matematik mühendisliği'nde okuyorum. sorusu olan varsa elimden geldiğince yardım etmek isterim.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (03.07.13 10:13:03)
istanbul üniversitesi iktisat fakültesi sorularına cevap verilir.

  • hope ender  (03.07.13 10:46:18)
Makine Mühendisliği ve Yıldız Teknik Üniversitesi-Makine Mühendisliği hakkında sorusu olan var ise yardımcı olmak isterim. 5 senedir bu okul-bu bölümdeyim.

  • alliswell  (03.07.13 13:03:57)
bölüm seçin, bölüm...jeoloji mühendisi olup geberene kadar tırıs tırıs jeoloji mühendisiyim demek var, makine mühendisiyim demek var. okul sadece ilk iş için önemli. internet var her bilgi elinin altında artık. bölüm seç....

  • bazardaki artis  (03.07.13 13:22:51)
sakarya üniversitesi çeko bölümü hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

  • geberix  (03.07.13 13:30:27)
uludağ tıp 3. sınıfım. soruları cevaplayabilirim

  • earthangell  (03.07.13 13:47:52)
odtü hakkında bilgilendirme yapabilecekler özelden yazabilir mi ?

  • kral20  (03.07.13 14:05:34)
Selamlar, ben Alman Dili ve Edebiyatı okumaktayım. Bu sene tekrar girdim, puanım düştü haliyle. Puanım 289, sıralamam 20768.

Geçen sene 15bindeydim 10bindeki Ege gelmişti. Bu sene de öyle bişeyler yapmalı mıyım? İngiliz Dili veya Turizm Rehberliği yazsam gelir mi?

Teşekkürler.
  • aydogank  (03.07.13 14:37:34)
istanbul üniversitesi iktisat fakültesi bilhassa çeko bölümü sorularına cevap verilebilir.

  • lengerius  (03.07.13 15:17:56)
Süleyman demirel Üniversite'si tıp fakültesi hakkında yardımcı olabilirim.

  • premium hayat yan gel yat  (03.07.13 15:33:25)
bilkent soruları için formspring.me

  • antonin artaud  (03.07.13 16:43:50)
Arel üniversitesi iletişim fakültesi için soru alabilirim. Gerçekten konuya dair sağlam kaynağım.

  • zbm  (03.07.13 16:51:11)
hacettepe elektrik elektronik mühendisliği, tobb biyomedikal mühendisliği veya ufuk tıp hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

  • cortexiphann  (03.07.13 18:02:40)
boğaziçi sosyolojiyle ve elimden geldiğince sabancı kültürel çalışmalarla ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim. sevgiler.

  • lilah  (03.07.13 18:18:00)
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi düşünen varsa seve seve yardımcı olurum.

  • benim dayim moderator  (03.07.13 18:51:23 ~ 21:23:59)
eskişehir osmangazi üniversitesi ve tıp fakültesi ile ilgili yardımcı olabilirim.

  • filay  (03.07.13 20:37:10)
Bezm-i Alem üni. tıp fakültesi veya Medipol Tıpta %100 burslu okuyanlar varsa bana ulaşabilirler mi?
Çok önemli sorularım var.Lütfen yardımcı olun.

  • hemostazas  (03.07.13 21:23:26)
-Adana
-Çukurova Üniversitesi
-Bilgisayar mühendisliği hakkında istediğinizi sorabilirsiniz. Diğer bölümlerle de ilgili sorun çekinmeyin. Gerekirse eleman buluruz :)
  • baris daima  (03.07.13 21:30:15)
özyeğin üniversitesi ile ilgili her türlü sorunuzu cevaplamaya çalışırım.

  • king lizard  (03.07.13 21:36:46)
boğaziçi kimya mühendisliği ile ilgili sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

  • peki madem  (03.07.13 21:55:55)
Genel olarak tip fakultesi, ozellikle Dokuz Eylul veya Ege Tip hakkinda bilgi verebilecekler duyuru veya sozlukten lutfen ulasabilirler mi?

  • enchantress  (03.07.13 22:26:52)
hazırlık olan bir fakülte yazmayın. kesinlikle hazırlık okumayın

  • premium hayat yan gel yat  (04.07.13 00:21:28)
istanbul siyasal ya da uluslararası ilişkiler hakkında sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

  • denerod  (04.07.13 00:47:01)
İstanbul/iktisat'a ben cevap veririm.
mimar sinan/sosyoloji
adnan menderes/iktisat
bunlarda da yardımcı olabilirim.
  • yabiraksimdi  (04.07.13 01:38:32)
metalurji ve malzeme mühendisliği seçecek varsa msj atsın, hayattan soğutayım (odtü seçeceklere laf yok).

yakmayın hayatınızı.
  • carnicero  (04.07.13 01:41:59)
istanbul hukuk mu ankara hukuk mu? gibi bir ikilem içindeyiz. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

(bkz: ben değil bir arkadaşım)
  • bana bir nick verin  (04.07.13 01:52:51)
Gazi Hukuk hakkindaki sorularinizi bana yoneltebilirsiniz.

  • eldarwen  (04.07.13 02:54:30)
marmara ing iktisat ile ilgili soruları alabilirim.

  • tsubasa ohzora  (04.07.13 04:03:44)
odtü elektronik, gelin bacılarım gardaşlarım.

  • mutevazi  (04.07.13 09:26:25)
bu yıl puanlar düşebilir, okul puanının etkisini azaltmışlar

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (04.07.13 09:36:29)
sosyal hizmet bölümü hakında bilgisi olan var mı??

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (04.07.13 09:36:57)
bir arkadaşım Maltepe Hukuk tercih etmeyi düşünüyor, bilgisi olan birileri yardım edebilirse süper olur.

  • ottobert  (04.07.13 10:18:09)
ankara üniversitesi, astronomı uzay bilimleri basta olmak üzere diğer fen Fakültesi bölümleri hakkında yardımcı olabilirim ben de.

  • MiraTaurus  (04.07.13 11:39:15)
memleketteki uzaktan eğitim bilgisayar mühendisliği hakkında yardımlarınızı beklemekteyim.
ahmet yesevi olur, süleyman demirel olur. her şeye açığım.

  • raif_efendi  (04.07.13 11:48:25)
trakya tarih ile alakalı sağlam dedikodular elimizde mevcuttur. :) trakya üniversitesi edebiyat fakültesi (özellikle tarih bölümü) ve yurtdışında eğitim (rusya) konularında bilgi verebilirim.

  • kallesnikof  (04.07.13 12:22:44)
istanbul üniversitesi işletme fakültesi hakkında yardımcı olabilirim

  • Ezequiel  (04.07.13 12:25:29)
Bilgisayar mühendisliği, bilkent, itü, odtü hakkında yardımcı olabilcek varsa çok güzel olur

  • MouseP  (04.07.13 12:37:52)
genetik ve biyomühendislik ve yeditepe üniversitesi hakkında sorusu olana yardımcı olabilirim.
hatta özel okul mu devlet okulu mu diye seçmeye çalışanlar da buyursun.

  • bxgx  (04.07.13 12:46:46)
ODTÜ endüstri ürünleri tasarımı hakkında sorularınızı alabilirim

  • osuranpenguen  (04.07.13 13:09:38)
istanbul da oturuyorum ve çalışıyorum uzaktan yüksek lisans yapabileceğim kasmayacak bölümleri tavsiye edebilir misiniz?

not:bilgisayar mühendisliği mezunuyum.
  • kureseltikinma  (04.07.13 13:40:29)
özyeğin üniversitesi ile ilgili her türlü soruyu seve seve cevaplarım. hatta;
(bkz: özyeğin üniversitesi/@mocha)

  • mocha  (04.07.13 14:10:43)
istanbul ve marmara üniversitesi diş hekimliği için fikir almak isteyenler danışabilirler.

  • denlar  (04.07.13 14:27:29)
itü mimarlık, itü, taşkışla ile ilgili, ayazağa'daki yurtlarla ilgili sorular yanıtlanır. beş dakikada cevaplanır, hemen teslim edilir. lise mezunlarının dikkatine!..

  • knight of cydonia  (04.07.13 14:55:23)
Felsefe bölümü üzerine Türkiye'deki üniversiteler hakkında bilgi verebilecek, kaynak gösterebilecek birilerine ihtiyacım var.

  • berat1058  (04.07.13 17:16:05)
özel ünv. de okuyan biri yardımcı olursa sevinirim.

mesela yaşar ünv. %50 burslu olarak girdim.iyi bir ortalama yaptım. bursumu %100 e çıkarabilir miyim? daha önce özel ünv. %50 bursla girip arttıran birisi var mıdır?
  • meyveli yogurt  (04.07.13 17:26:29)
Merhaba,
Bogazici universitesi yonetim bilisim sistemlerindeyim.

Universite veya bolum ile ilgili sorulari alabilirim.
  • fakyoras  (04.07.13 17:31:09 ~ 17:33:43)
acil olarak gyte de okuyan biri lazım çok acil.. msj kutumu yeşillendirirseniz sevinirim

  • denizdekarartivarsugelenalpermidir  (04.07.13 17:41:31)
Bu sene Galatasaray Üniversitesi'nde hazırlıktaydım. Zaten şimdilik bunu öğrenseniz yeter. Bölüm sormayın da okulun halini hatrını, kulüplerini filan sorabilirsiniz.

  • Americonsol  (04.07.13 18:00:34)
Hacettepe Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirim

  • kuvakvakvak  (04.07.13 18:44:32)
itü uçak-uzay müh ile ilgili soruları cevaplandırabilirim.

  • vaktiyle iyi biriydi  (04.07.13 19:08:05)
çukurova üniversitesi ve genel olarak ingilizce hazırlık konusunda sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım

  • qazwsx  (04.07.13 19:09:12)
yabancı diller ile ilgili seçim yapacaklar danışabilir.

edit: istanbul üniv. - amerikan edebiyatındayım.
  • lesmiserables  (04.07.13 19:21:55 ~ 19:22:27)
tobb elektrik elektronik muhendisligi hakkinda bilgi verebilecek birileri varsa cok ama cok makbule gecer.

  • sabirstone  (04.07.13 19:39:42)
ben bi kaç şey soracağım müsaadenizle odtu kkk ile istanbulda dandik bi özel(bahçeşehir ışık aydın vb.) hakkında seçım yapmam lazım siz ne onerırsınız

  • topraam  (04.07.13 20:20:01)
-hacettepe üniversitesi

-ingiliz dilbilimi

soruları alayım ?
  • 3003  (04.07.13 21:57:45)
Yıldız Teknik hakkında yardımcı olabilirim :) Harita veya diğer bölümlerle ilgili. Yıldız Kampüs'teki bölümleri pek iyi bilmiyorum ama eskisi kadar.

  • only alcoholica  (04.07.13 22:06:14)
Felsefe bölümü konusunda yardım edebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum

  • karmaşık  (04.07.13 22:19:13)
tıp yazmayın. bak bitirdik de noldu...

ne hayallerle ideallerle gelmiştim valla intern seneme kalanlar da eridi gitti. isteyene nedenlerini sıralayabilirim

illa sağlık diyosan fizyoterapi yaz, eczacılık yaz (sırf eczane işi değil, ilaç firmalarında da çalışma olanağı var)
  • la noix  (04.07.13 22:48:20)
29 mayıs'ı düşünen varsa soruları alayım.

  • nevruz atesinin ustunden atlayan bakan  (04.07.13 22:49:19)
itü uçak uzay, vadi yurtları, ayazağa kampüsü ve itü ile alakalı sorularınız olursa ben de yardımcı olabilirim.
bilginize.

  • sakabilmemneyi  (04.07.13 23:51:50)
istanbul üniversitesi için; ingiliz dili ve edebiyatı, amerikan kültürü ve edebiyatı, fransız dili ve edebiyatı bölümlerinde olanlardan bilgi rica edeyrum.

  • not for sale  (05.07.13 00:25:46)
iü sbf özellikle uzun dönemde işinize yarayacak sınıf geçme/kalma, çapraza kalma gibi türlü türlü konularda aydınlatırım gönül isterdi ki çiftdal/yandal hakkında bilgilendireyim ama benim onlara hiç işim düşmedi :(
iyi tercihler gençlik

  • 1965  (05.07.13 01:32:07)
dgs ile hukuka geçiş hakkında bilgisi olan?

  • Leopar..  (05.07.13 01:45:11)
itü makina ve itü imalat müh ile ilgili soruları alabilirim.

  • akşemsettin  (05.07.13 02:09:19)
almanya'daki teknik üniversitelerle ilgili sorulari bana sorabilirsiniz.

  • hayat putlarla guzel  (05.07.13 03:10:32)
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ile ilgili öncelik hukuk olmak üzere tüm bölümler ve okulun genel yapısı hakkında tercih yapmayı düşünen arkadaşlara bilgi verebilir, yardımcı olabilirim.

  • obss  (05.07.13 03:52:52)
istanbul bilim uni tıp fakültesi hakkında sorularınızı cevaplyabilirim

  • tikican  (05.07.13 10:21:40)
ktü, ktü inşaat, trabzon, inşaat müh. vs sorlularınızı alabilirim. sözlük üzerinden mesaj atmanızı tercih ederim

  • okseotu  (05.07.13 10:50:25)
itü ve istanbul üniversitesinin jeofizik mühendisliği bölümünü bana bırakın beyler bana sorun ben hallederim

  • the game  (05.07.13 13:26:21)
İstanbul Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı mezunuyum, İÜ'de halen gazetecilik bölümünde master yapmaktayım. İki bölüm hakkında da yardımcı olabilirim.

  • ardelia lortz  (05.07.13 14:19:24)
marmara üniversitesi fransızca kamu yönetimi bölümü ve genel olarak fransızca hazırlıkla ilgili sorularınızı alabilirim.

  • kırmızıkaşekaban  (05.07.13 14:54:03)
Selam, arkadaşım MF-1 sırasında 33545. oldu. Galatasaray Üniversitesi Matematik bölümüne girme olasılığı ne olabilir? Bu sene fen-edebiyat fakültesi için pedagojik formasyon verilmesi sonucu sıralamalar ne kadar yükselir?

Bir de sıralaması çok oynayan bi bölümmüş, sıralamaları böyleymiş;
2010'da: 29 000
2011'de: 34 000
2012'de: 41 200

Bilgisi olan bu sıralama konusundan başka, ders programı ve kariyer beklentileri konusunda da yardımcı olabilirse arkadaşım adına çok minnettar kalırım.
  • awelley  (05.07.13 16:07:34)
odtü kkk ile ilgili genel ve bilgisayar müh. ile ilgili spesifik sorularınızı alabilirim.

  • sinatra  (05.07.13 17:23:11)
Kardeşim için GYTE ve özellikle elektronik müh. bölümü için bilgi verebilecek arkadaş lazım.

Ben de itü metalurji ve malzeme müh. mezunu olarak yardımcı olmaya çalışırım.
  • ferishtah  (05.07.13 21:21:00)
ankara hukuk'la ilgili sorularınızı alabilirim.

  • kulakpamugu  (05.07.13 21:30:11)
Yeditepe Üniversitesi'nde Fizyoterapi ve rehabilitasyon okuyorum, okul veya bölümle ilgili sorularınızı alabilirim ;)

  • hakmut  (05.07.13 21:33:06)
marmara hukuk'a dair soruları alabilirim.

  • vedat chili peppers  (06.07.13 02:19:38)
istanbul aydın üniversitesi(!) hakkında yardımcı olabilirim. eksisozluk.com

  • nobodysfaultbutmine  (06.07.13 09:53:59)
abilerim, ablalarım,
benim sorunum ne istediğime karar verememek. tercih listemin ilk sırasında odtü felsefe var ama şu anda 6000 kişi gerisindeyim yani büyük ihtimalle 2.sıraya yazdığım okula gideceğim ki zaten sorun burada başlıyor. sonuçlar açıklandığından beri mimar sinan sosyolojiyi yazmayı düşünüyorum ama puanım Bilkent felsefenin tam burslusuna da yetiyor. e bir de odtü tarih var, eğer onu yazarsam o da olacak. sosyolojiyi seçersem mutlu mutlu okurum gibi geliyor ama bir yandan da ya aklım odtü'de kalırsa diye endişeleniyorum. ama bu kuru kuru sırf odtü olsun diye tarih seçmek değil çünkü ilgimi çeken de bir dal tarih, hem olmadı bölüm de değiştirilebiliyor değil mi. Bilkent felsefeye gelince, o kadar bilmiyorum ki. sözlük'te odtü de felsefe okuyanların çatır çatır tartıştıklarını görünce biz sırf felsefe tarihi ezberlemişiz gibi bir yazı görmüştüm Bilkent'le ilgili ama öyle midir, değil midir of pof. bir de ne bileyim Bilkent için Ankara'ya gidilir mi kısmı var. hoş, hiç ankara deneyimim yok ama İzmir'de kiminle konuşsam 'aman buradan Ankara'ya giden 2 ay sonra dönüyor' diyor, e bir de benim aslında bütün yıl İstanbul'a gitmek isteyişim eklenince haydi yine bir karasızlık silsilesi teylereleyley.
işte böyle abiler, ablalar. kara verirken dikkate almam gerektiğini düşündüğünüz 'aa bak bence şöyle şöyle'lerinizi paylaşırsanız sevinirim.
sevgiler, saygılar.
  • sandal  (06.07.13 17:51:16)
marmara tıp ile ilgili bişeylar soracak olan varsa sormasına gerek yok. "GELMEYİN!!"

  • calzoncillos  (06.07.13 17:52:52)
hiç hakim olmadığım bir konu olduğu için SORUYORUM? geçen sene 20900 ile alan bir bölümü (Anadolu üni. İLetişim tasarımı ve yönetimi) ilk sıraya yazıcam. 10250.yim. kesin gözüyle bakabilir miyim?

  • ikiayakli  (06.07.13 20:00:08 ~ 20:02:25)
KTÜ hakkında soruları olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

  • sefarabul  (06.07.13 21:14:14)
uluslararası ticaret ve finansman bölümü hakkında bilgi verebilecek olan var mı? afyon kocatepe üniversitesi'ni düşünüyorum. nasıldır? yoksa klasik iibf bölümü müdür?

  • geberix  (06.07.13 21:23:09)
tm 2-17440 için hukuk tavsiyesi alabilir miyim?

  • zibirdik  (06.07.13 22:24:29)
odtü sosyoloji. ya da genel olarak odtü. sorabilirsiniz.

  • rotario  (06.07.13 22:46:41)
düzce tıp hakkında bilgi verebilecek olan varsa çok seviniriz.

  • ismimuzundiyenickimkisaolsun  (06.07.13 23:20:59)
itü şehir ve bölge planlama(ing) hakkında bilgisi olan,yardımcı olabilecek birileri var mı?

edit:artık yazıverdim gitti,hayırlısı olsun.
  • babyface gorunumlu seytan  (06.07.13 23:26:00 ~ 12.07.13 13:26:35)
kardeşim ts bölümünden 33.000'inci olmuş. 370 yapıyor. istanbul içinde bir bölümde okumak istiyor. annemden duyduğuma göre geçen seneki değil de ondan önceki puanları dikkate alarak tercih yapmak gerekiyormuş. bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

  • helios  (07.07.13 00:28:53)
itü imalat mühendisliği ile ilgili bilgi sahibi olanların yardımına ihtiyacım var.

  • ac dc vcd si  (07.07.13 00:54:57)
kocaeli hukuk fakültesinde okuyan ve bize yardım edebilecek olan var mı?

  • click click boom  (07.07.13 13:39:36)
istanbul üniversitesi - işletme için memnuniyetsizliklerimi uzun uzun anlatabilirim.

  • entarisialabenziyorseftalisibalabenziyor  (07.07.13 13:56:22)
turk dili ve edebiyati bolumu, eskisehir,mugla,denizli,kutahya veya kayseri den ilgilenecek biri varsa mesaj atabilir mi

  • rockman002  (07.07.13 14:10:46)
dokuz eylül üniversitesi ve/veya makine mühendisliği hakkında yardımcı olabilirim. sözlükten ulaşabilirseniz daha hızlı görürüm, olmadı burdan da bıdılayın.

  • bad motherfucker  (07.07.13 14:52:55)
itü mimarlık ile ilgili sorular itinayla cevaplanır.

  • bathoryy  (07.07.13 15:15:27)
ankara üniversitesi fransız dili ve edebiyatı ve erciyes üniversitesi arasında kararsız kaldım. yardımlarınızı bekliyorum.

  • bir sevgi faresi jamal  (07.07.13 15:40:01)
İstanbul Üniversitesi "Moleküler Biyoloji ve Genetik" ve "Antropoloji" bölümleri ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirim.

  • evrim halkasi  (07.07.13 15:45:27)
Çapa tıpla ilgili her türlü sorunuza cevap verilir.

  • arsenlüpen  (07.07.13 18:00:26)
Turk dili ve edebiyati okuyan biri sorulari alabilir mi

  • Idonthaveausername  (07.07.13 20:17:13)
Ufuk tıp hatta direkt tıp hakkında bilgi verecek biri beni aydınlatirsa sevinirim

  • cortexiphann  (07.07.13 21:10:23)
başkent üniversitesi uluslararası ticaret düşünüyorum üniversite ve-veya bölümle ilgili bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum zira bilgiye ihtiyacım var en tepeye yazabilirim.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (07.07.13 22:55:23)
Arkadaşım mf-4'te 74.000 olmuş. Mimarlık ve endüstri mühendisliği arasında kararsız(evet bence de alakasız). İstanbul'da okumak istiyo. Özel okulu karşılıycak durumları var. Sizce hangi üniversite hangi bölüm daha mantıklı olur?

  • guguklusaat  (07.07.13 23:44:56)
SORU:

bir arkadaşım için (bkz: marmara üniversitesi diş hekimliği fakültesi) dölümünde okuyan birilerinden yardım almak istiyorum. mesaj kutumdan ulaşabilirseniz memnun olurum.
  • cos30  (08.07.13 00:09:25)
Uludağ ekonometri ve kültür ünv. ing uluslararası ilişkiler %50 burslu arasında kaldım. Fikirlerinize açığım.

  • ezgiii  (08.07.13 00:20:02)
ascilik, gastronomi, mutfak sanatlari, restoran-otelcilik, konaklama hizmetleri ile ilgili yurtdisi sorularini alabilirim.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (08.07.13 01:07:48)
Yaşar Üniversitesi ve İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında sorularınızı cevaplayabilirim.

  • ateslizenci  (08.07.13 01:30:08)
Bahçeşehir için sorusu olan çekinmeden rahatsız edebilir-lir.

  • hsmbnl  (08.07.13 09:58:31)
sıralamam tm2 74900 yazmak istediğim bölüm ise çankaya üniversitesi hukuk fakültesi.2011de 79 binle kapamış.2012de ise 72 binle kapamış.şimdi bu sene 2000 tıpın açılması, 2500 hukuk kontejyanın artmasından dolayı gelir mi?tercihlerim ise şöyle

1.ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Hukuk Fakültesi (%50 Burslu)
2.ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Hukuk Fakültesi (Ücretli)
3.KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Hukuk Fakültesi (%25 Burslu)
4.İZMİR ÜNİVERSİTESİ/Hukuk Fakültesi (Ücretli)
5.KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Hukuk Fakültesi (Ücretli)
6.ATILIM ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Hukuk Fakültesi (Ücretli)
7.UFUK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Hukuk Fakültesi (Ücretli)

çankaya üniversitesi %50 burslu bu sene açılıyormuş belki gelir diye yazdım.fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
  • adidas giyen nike iscisi  (08.07.13 11:20:26)
Namık Kemal Üniversitesi hakkında soruları alabilirim,
Bölümüm bilgisayar mühendisliği.

  • ayin yazari  (08.07.13 12:13:23)
boğaziçi bilgisayardan selamlarımı iletir okul ve bölümle ilgili sorularınıza cevap verebilirim.

bir de tik sistemini bozmak gibi olmasın ama kuzenim 2 yıllık sağlık alanlarından birinden yana kullanacakmış tercihini. anestezi tıbbi dokümantasyon falan gibi şeyleri düşünmekte. bu konularda fikri olanlar varsa beni yeşillendirebilir.
  • niyebilmiyoruz  (08.07.13 12:44:50)
BURAYA DİKKAT: bir bölümü;

1-puanı yüksek diye
2-bulunduğu şehir iyi diye
3-bulunduğu üniversite iyi diye
4-arkadaşınız gidiyor diye
5-aileniz istiyor diye
6-prestiji var diye
7-ismi havalı diye

tercih etmeyin. tercih yaparken puan sıralaması yapmayın. yukarıdaki durumlardan en az üç-dört tanesi varsa ve de o mesleği icra edebileceğinizi hayallerinizi gerçekleştirebileceğinizi ayrıca o meslekle yıllarca sıkılmadan vakit geçirebileceğinizi düşünüyorsanız tercih edin.
  • rodeocu  (08.07.13 15:01:08)
matematik bölümü ve sakarya üniversitesi hakkında soruları sorabilirsiniz.

  • rodeocu  (08.07.13 15:03:00)
odtü ve özellikle işletme bölümü yazmayı düşünenlerin sorularına yardımcı olabilirim.

  • loading please wait  (08.07.13 15:38:16 ~ 15:39:28)
Yeditepe İşletme hakkında soruları cevaplayabilirim.

  • daddy  (08.07.13 16:16:21)
ege üniversitesi diş hekimliği ve tıpla ilgili cevaplar bende..
ev piyasasına da hakimim..
araba alacak olan varsa da yardımcı olurum..
  • bir ileti paylastim  (08.07.13 17:20:00)
başkent üniversitesine gireceğim gibi bu üniversite hakkında; genel anlamda eğitim sistemi, ekstra kazandırdıkları, hoca kalitesi, okulun fiziki kalitesi vs. gibi alanlarda ve ekstradan yurtları hakkında da bilgisi olan varsa yardımlarına muhtacım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.07.13 20:04:04)
puan 250
sıralama 170 000
elazığ fırat üniversitesi elektrik elektronik (mtok) istiyorum gelir mi?
  • CR7  (08.07.13 20:16:18)
Bilkent Genetik'le veya genel olarak genetik bölümleriyle ilgili sorularınızı seve seve cevaplarım.

  • Haldamir  (09.07.13 00:16:09)
gastronomı ve mutfak sanatları(genel olarak) ıle gazıantep/unıversıte hakkındakı soruları alabılırım

  • hayvan gibi yazar  (09.07.13 02:31:28)
bilkent iktisat, bilkent siyaset bilimi, bilkent matematik, bilkent endustri muhendisligi ve hacettepe bilgisayar muhendisligi sorularini alabilirim.

not: simdi iktisattayim, onceden bilgisayar muhendisligindeydim.
  • sendelemeden  (09.07.13 03:13:04 ~ 03:19:54)
Dramatik yazarlık bölümü ile ilgili sorulara yardımcı olabilirim.

  • branwen  (09.07.13 14:28:27)
Azeri üniversitelerinde tıp okuma ile ilgili birilerine danışmam lazım kardeşim için. Acil yardım

  • dieselsingle2  (09.07.13 16:34:45)
dokuz eylül-başkent arasında uluslararası ticaret konusunda kararsızım karşılaştırma yapabilecek arkadaşların yardımına ihtiyacım var içinden çıkamıyorum durumun. şehir için söylemeyin ama sadece üniversite karşılaştırmasına ihtiyacım var.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (09.07.13 21:43:01)
Bana beykent arel fatih dogus hakkinda bilgi verebilecek olan var midir? İki yillik halkla iliskiler yazacagim.

  • takilagimacanim  (10.07.13 01:08:04)
Bilkent bilgisayar müh. ve genel olarak bilkent hakkında soru alabilirim ben de.

  • jedilance  (10.07.13 02:05:58)
pek sanmıyorum ama otopsi teknikerliği düşünen varsa sorsun

  • eyyor  (10.07.13 02:22:22 ~ 02:22:44)
odtü ve işletmesi ile ilgili soruları cevaplayabilirim

  • Koruk  (10.07.13 02:54:41)
fizik tedavi ve rehabilitasyon konusunda yardımcı olabilirim.

  • offfanamofff  (10.07.13 09:58:46)
(bkz: )adalet,(bkz: )sivil havacılık,(bkz: )dış ticaret,(bkz: )fizyoterapi,(bkz: )insan kaynakları 2 yıllık önlisans bölümleri kıyaslama yapabilirseniz avantaj dezavantaj açısından.

  • offfanamofff  (10.07.13 10:03:11)
a) her gün istanbul'dan kalkıp kocaeli'nde ingiliz dili ve edebiyatı okumak mı? (günde kaç saat yolda geçer?)
b) yoksa istanbul üniversitesi'nde ispanyol dili ve edebiyatı okumak mı? (gram ispanyolca yok)
c) yoksa yine istanbul ve çevresinde daha ucubik, niş diller okumak mı?

sizce hangisi mantıklı? fikri olan beyan etsin lütfen.
  • sir gawain  (10.07.13 10:56:12)
tercih yapacak olanlar eğitim fakültelerine aşağıdaki bölümler hariç öğrenci alınmayacağını hesaba katmayı unutmayın.

yani sıralamalar muhtemelen çok yükselecek geçen seneye göre.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği
İlköğretim Matematik Öğretmenliği
Özel Eğitim Öğretmenlikleri
Teknoloji Tasarım Öğretmenliği
  • lancelot du lac  (10.07.13 11:05:37)
arkadaşlar, kardeşim bu sene sınava girdi. ben bir süredir evden uzaktayım ve evde kimse ilgilenemiyor onunla. illa ki bir yere girmeye çabalıyor, bilhassa istanbul içi; olmazsa istanbul dışı. ts-2'den 370 puan almış. 33.000 sıralama yapıyor.
araştırdığı kadarıyla, bu sene edebiyat ve tarih bölümlerine formasyon geldiği için sıralama yukarı çıkacakmış. o yüzden neyi seçeceğine karar veremiyor iyice. evde de ailevi durumlar karışmış vaziyette kimse yardımcı olmuyor.

size yazdığım ts-2'den 370 puan, 33.000'inci sıralamadan aşağıdaki tercih listesini bana yorumlarsanız çok sevinirim: postimg.org
  • helios  (10.07.13 12:13:37)
YTÜ - Metalurji düşünen bir arkadaşım için bilgiye ihtiyacımız var. Kendisi İTÜ Uçak istiyordu ancak YGS'den sonra hiç çalışmayınca 70 bin olabildi. Kendisini İTÜ Uçak için çalışmaya motive edebilecek mesajlar da işimizi görür.

teşekkürler.
  • nodrap  (10.07.13 12:57:40)
inşaat, makina mühendislikleri ve kayseri, izmir'de öğrencilikle ilgili soruları yanıtlayabilirim.(özellikle deu,eu, erciyes üniversitesi)

  • bahtsizbroker  (10.07.13 13:26:26)
odtü ve işletmesi konusunda seve seve yardımcı olurum

  • utkugunce12  (10.07.13 14:07:52)
odtü mimarlık ve odtü ile ilgili soruları yanıtlayabilirim.

  • rebellion  (10.07.13 19:28:17)
ahali, tercihleri yapınca çıktı almak zorunda mıyız? geçen sene almamıştım ben. bu seneki ifade biraz muallakta bıraktı beni.

"8-18 temmuz 2013 tarihleri arasında
internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir
bilgisayarı kullanarak ösym’nin http://
www.osym.gov.tr internet adresindeki
tercihler alanında bulunan 2013-ösys
tercih başlıklı alanı tıklayınız, gelen sayfada
t.c. kimlik numaranız ile şifrenizi giriniz,
tercih formundaki tercihlerinizi yazıp
kontrol ettikten sonra gönderiniz ve
yazıcıdan tercih listesini alınız. bu işlemler
sonunda ekranda “tercihleriniz sistem
tarafından başarıyla kabul edilmiştir.”
uyarısını görmeniz gerekir."

almasam olmaz mı?
  • der meister  (10.07.13 21:42:40)
Tobb Ekonomi ve Teknoloji Ünv hakkında bilgiye ihtiyacım var?

  • ikiayakli  (10.07.13 21:59:24)
bu yıl türk alman üniversitesi öğrenci almaya başlıyormus özellikle yeri ve ulaşımı hakkında sözlükten ve ya burdan yeşillendirirseniz sevinirim.teşekkürler

  • click click boom  (10.07.13 23:11:56)
Yıldız Teknik Elektrik Mühendisliği için okulu dahi gezdirip lablar hakkında dolu dolu bilgiler verebilirim.

  • omer gibi  (11.07.13 00:57:49)
mimar sinan türk dili ed. mı? yıldız teknik türk dil. ed. mı arkadaşlar? kıyaslama yapabileceklere sevgiler.

  • ebucan  (11.07.13 10:12:46)
Hacettepe ingiliz dilbilimiyle ilgili sorularımızı yanıtlayabilecekleri bekliyoruz.

  • logic  (11.07.13 11:59:20)
Marmara iletişim için yardımcı olabilirim.

  • jarmil  (11.07.13 12:33:21)
Sivil Havacılık okuyacaklar buyrun sorun.

  • basond  (11.07.13 13:47:17)
yıldız teknik kimya mühendisliği ile ilgili soru olursa cevaplayabilirim.

  • bulmasi gercekten zor  (11.07.13 15:21:54)
istanbul'daki vakıf üniversitelerinde ya da sakarya ün.de bilgisayar mühendisliği okuyan ya da mezun arkadaşlar da bana ulaşabilirler mi acaba?

  • ebucan  (11.07.13 16:25:23)
arkadaşlar, şu konuya bir bakabilir misiniz?

eksiduyu.ru
  • rusen ali  (11.07.13 18:39:09)
Muğla üniversitesi, soruları alabilirim

  • matraxater  (11.07.13 20:04:47)
Celal Bayar sağlık yüksekokulu ile ilgili sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

  • hmm  (11.07.13 20:09:43)
gazi üniversitesi'nin iktisadi ve idari bilimler fakültesi hakkında her türlü yardım yapılır, sorular cevaplandırılır, gerekirse okula birlikte gidilir.

  • telef  (11.07.13 21:06:40)
Özyeğin üniversitesiyle ilgili yardımcı olabilirim.

  • degisikbirtip  (11.07.13 21:16:06)
sakarya üniversitesi - iktisadi ve idari bilimler fakültesi
sakarya üniversitesi - finansal ekonometri bölümü

ile ilgili sorularınızı beklerim.
  • 1q2w3e  (11.07.13 21:25:34)
giden olmaz ama , Hitit Universitesiyle ilgili yardım ederim... =)

  • chatias  (11.07.13 22:34:32)
odtü, ankara, odtü yurtları, endüstri mühendisligi ve odtü endüstri ile ilgili sorularınızı cebaplayabilir, merakınızı giderebilirim.

  • vito andolini corleone  (11.07.13 23:17:56)
lys 3-4 ilk 10000'in içinde olan biri olarak, istanbul üniversitesi radyo televizyon sinema olmasa bile (keşke olsa da işte) gazetecilik tutar mı, sıralama bir senede 2400 oynama yapar mı adlı sorularıma cevap/fikir verebilecek varsa şimdiden teşekkür ediyorum, mesajları bekliyorum.

  • binkedtride  (11.07.13 23:24:29)
ankara üniversitesi gazetecilik ve maltepe üniversite tam burslu gazetecilik hakkında bilgiye muhtaç bir insanım yeşillenmek istiyorum.

  • siyahkukuleta  (12.07.13 04:42:33)
sinema tv bölümünü okumaya niyeti olan kardeşler mesaj atıversinler. onları o mesajı attıklarına pişman edecek kadar net bilgiler vermek için hazırda bekliyor olacağım. :)

trakya radyo tv, beykent sinema tv ve bahçeşehir sinema tv özelinde de bildikerlimi paylaşırım.
  • regrettin  (12.07.13 05:00:59)
odtü - odtü matematik - odtü fizik sorularınız cevaplanır.

  • trinity trinity  (12.07.13 11:40:08)
galatasaray sosyolojinin iyi kötü yanlarını bilen var mı ? bitirdikten sonra "önü açık" bir bölüm mü ?

  • click click boom  (12.07.13 12:40:46)
Çankaya üniversitesi hakkında çok ciddi anlamda bilgiye ihtiyacım var özellikle okuyanlardan zira herkes kötülüyor ama istatistiki bilgiler ve kağıt üzerindeki bilgilere göre gayet iyi bir üniversite gibi görünüyor, ayrıca burslu okuyacağım yani bilkente gitme gibi bir şansım yok.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.07.13 14:12:54)
2 yıllık tercihimi istanbulda nasıl yapsam ?
lysye girmedim zaten.

elektrik elektronik anadolu teknik mezunuyum.
ygsden 246 yaptım ygs4den.

diplamada 58 galiba.
  • Caaannn  (12.07.13 14:22:29)
bu sene bazı fakültelerin kapatılması ve formasyonun gelmesi ile birlikte fen-edebiyatların puanların artması bekleniyor. sizce 30.000'lik gibi büyük bir artış olur mu? 29 bindeki birinin 67 bin ile alan bölüme girememe ihtimali ne olur?

  • huysuzvehakli  (12.07.13 22:33:30)
ODTÜ Siyaset Bilime ve Kamu Yönetimi

Ve ODTÜ Sosyoloji

hakkında bilgi vermek isteyen yardımsever insanlar arıyoruz.

Teşekkürler!
  • damba  (13.07.13 00:14:35)
Dil 1 den 6263. sıradayım. Mütercim tercümanlık yazmayı düşünüyorum. Konu hakkında bilgili arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Özel ünilerin tam ve % 75 bursluları ve Kıbrıs ünilerinin tam burslu bölümlerine de açığım.

  • skdk  (13.07.13 01:53:35)
genel olarak bilkent ve özellikle de ingiliz dili ve edebiyatı bölümüyle ilgili yardımcı olabilirim

  • duma duma dum  (13.07.13 02:05:01)
  • manalinik  (13.07.13 02:41:34)
beykent hukuk fakültesi hakkında bilgisi olan var mıdır?

  • okseotu  (13.07.13 03:30:45)
odtü- endüstri ürünleri tasarımı bölümü ile ilgili sorularınız varsa cevaplayabilirim.

  • aelfinn  (13.07.13 13:32:53)
Özyeğin Üni. Otel yöneticiliği okuyan ya da bölüm hakkında bilgisi olan arkadaşlar özelden mesaj atabilir mi birkaç sorum olacak.

Teşekkürler.
  • hukkle  (13.07.13 15:38:00)
ben universiteyi bitireli 10 yil oldu arkadaslar sistem de degismis biraz. benim kardesime tercih yaparken yardim etmem lazim. simdi acikogretimden tercih yapmak sitiyoruz fakat kitapcikta belirtilen on lisans bolumlari tercih robotunda cikmiyor. biz mi bizey atliyoruz. bir fikriniz var mi?

  • cikolatali catlak kurabiye  (13.07.13 19:30:52)
tercih robotu hakkinda beni aydinlatacak kimse yok mu? acikogretim bolumlerinden neden 2 yilliklardan tercih yapamiyoruz acaba?

  • cikolatali catlak kurabiye  (13.07.13 19:43:28)
bilkent üniversitesi felsefe ve uluslararası ilişkiler bölümleri için soruları yanıtlayabilirim.

  • rasyonel perspektif  (13.07.13 21:12:19)
yıldız teknik üni bilgisayar mühendisliğinde okuyanlar veya hakkında bilgisi olanlar mesaj atarsa çok şahane olur.

  • noxell  (13.07.13 22:04:36)
çevre mühendisliği yazmayı düşünüyorum. bu bölümle ilgili iyi kötü birçok şey duydum. bildiğiniz gibi bu dönemde her kafadan bir ses çıkıyor ve durum iyice karıştı. eğer bu bölümle ilgili gerçekten bilgisi olan artılarıyla eksileriyle bana bilgi verecek olan varsa yardımcı olsun. şimdiden teşekkürler.

  • manalinik  (14.07.13 01:34:06)
hacettepe beytepe kampüsü
hacettepe hazırlık
hacettepe gıda mühendisliği
hacettepe yurtlar
hacettepe ulaşım ve barınma.
sorularınızı sorabilirsiniz, klavyem tuşlandıkça yardım etmeye çalışırım.
  • çamur  (14.07.13 12:44:17)
selam arkadaşlar, yurt ve burs başvuruları da tercih formundan mı yapılıyor? yrıca hem lisans hem de açıköğretim okumak mümkün mü?

  • ebucan  (14.07.13 15:12:43)
kocaeli bilgisayar mı yoksa gyte bilgisayarmı hangisini önerirsiniz?

  • mr.brown  (14.07.13 16:41:00)
radyo sinama televizyon mu iletişim tasarımı mı?

birbirine benzer bu iki bölümden birisi diğerinden daha üstündür elbet.
o hangisidir? mezun olmuş, halen okulunu okuyan arkadaşlara bir sormak isterim.
  • ikiayakli  (14.07.13 18:02:28)
marmara ingilizce öğretmenliği ve diğer üniversitelerin ingilizce öğretmenliği bölümleri hakkında yardımcı olabilirim

  • ihaleli batak  (15.07.13 05:55:27)
Yukardan aşağı baktım göremedim SABANCI ÜNİ varsa mesaj kutumu yeşillendirsin abiler ablalar

  • eskidenküçüktüm  (15.07.13 09:32:10)
antropoloji bölümü ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

  • bindikbiralametegidiyozkiyamete  (15.07.13 16:49:12)
tıp seçeceğim ve bursa, eskişehir, akdeniz arasında kaldım yani hangisini öne yazsam o tutacak gibi. tek tek oralarda okuyan tanıdıklardan biraz bilgi aldım ama hiçbiri karşılaştırma yapamadı. eğer yapabilecek olan varsa şöyle kaba taslak çok yardımcı olur :) yani eğitimleri olsun, bulundukları il olsun, az da olsa yapılabilecek aktiviteler açısından :) şimdiden teşekürler.

  • neidüğübelirsiz.  (15.07.13 17:17:38)
marmara ingilizce işletmeyle ilgili soruları cevaplayabilirim.

bir de benden size tevsiye kesinlikle istemediğiniz bölüme gitmeyin. ben hukuk isteyip yanlışlıkla gelen ve mutsuz olan çok insan tanıdım. hiç hoş değil ve ne bölüme ısınabilirsiniz ne de derslerinizde başarılı olabilirsiniz. bir hedefiniz varsa sakın puanım boşa gitmesin diye tercih yapmayın veya tercihlerinize bir tane bile olsa istemediğiniz bölümü ya da okulu yazmayın. mutsuz olursunuz.
  • daha once yazilmis mi bilmiyorum  (15.07.13 22:35:15)
sakarya üniversitesi çeviri bilimi (almanca ) hakkında bilgisi olan var mı? kardeşim tercih yapacak. bilen yardımcı olsa bi

  • unlulerinciplakhalleri  (15.07.13 23:55:22)
arkadaslar gecen sene ilk tercihlerde dolmayan ünilerin ek tercih için listesine baktım. bazı ünilerde 3-5 kontenjan kalmış ama ornegin o bölüm 400 le alan bi bölümdü ve boş kalan 3-5 kontenjanı vardı. benim puan 200 olsaydı ve ilk tercihlerde orayı tercih etseydim yerleşir miydim yani? bilgisi olan lütfen mesaj atabilir mi

  • rockman002  (16.07.13 03:39:24)
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi hakkında bilgi verebilirim

  • allstar  (16.07.13 10:36:23)
yeditepe üniversitesi- uluslararasi isletme yönetimi bölümü ile ilgili sorulariniz olursa cevaplayabilirim.

  • dilaraa  (16.07.13 14:29:27)
iü'de siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünü okuyorum. açık öğretimden bana ve geleceğime fayda edecek bir bölümü yazmak istiyorum. tavsiyeleriniz nelerdir?

  • chess.is.my.life  (16.07.13 14:53:16)
kontejyansız aöf'lere kayıt yaptırınca bir daha ki sene puan kırılmıyor değil mi? eğer öyleyse, kontejyansız bölümleri nerede görebilirim? aradım da bulamadım. en acilinden yardım lütfen.

  • nodrap  (16.07.13 18:08:18)
anadolu üniversitesi iibf ingilizce işletme bölümü hakkında yardımcı olabilirim.

  • justinho26  (16.07.13 21:47:14)
gazi görsel iletişim tasarımı'ndaki dostlar bir iki sorum var.

çukurova grafik'teki dostlar sizleri de beklerim.
  • gravol  (17.07.13 02:25:02)
Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ile ilgili soruları alabilirim

  • saçdemeti  (17.07.13 09:53:40)
istanbul kemerburgaz üniversitesi sosyoloji bölümü hakkında beni aydınlatabilecek olanların mesajlarını bekliyorum.

  • kanzavuri  (17.07.13 13:02:20)
Duyuru actim ama buraya da sorayim;
Bir arkadasimin puani 2 yillik bolumleri tutuyormus, daha sonra 4 yilliga dikey gecis yapmak istiyor. Bunun icin digerlerine gore avantajli oldugunu dusundugunuz bir bolum var mi? bu arada aof isletme 1. Sinif kendisi. Ona tavsiye edebileceginiz onun disinda okumasi yararli bir bolum var midir? Bir de kpss'den sonra kpss onlisans sinavina girip memuriyete atanma sansi yuksek olan bir bolum soruyor. Cevaplayabileceklere simdiden tesekkur ederim... Kendisi calistigi icin konu hakkinda cok bilgisi yok ve bilgi edinmeye calisiyoruz. Tercih yapanlar da dahil en ufak bir bilgi bile yardimci olacaktir.

  • superapple  (17.07.13 13:17:28)
İstanbul Aydın Üniversitesi- İnsan Kaynakları bölümü ve i

Anadolu Üni- Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ile ilgili soruları özelden mesaj atabilirsiniz
  • mortingensitrayzee  (17.07.13 13:42:32)
halkla ilişkiler ve tanımıtım nasıl bir bölüm? iş imkanları nasıl? okuyanlar bilgi verebilir mi? ankara üniversitesini tercih etmeyi düşünüyorum.hazırlık var mı bu bölümde?

  • volodya  (17.07.13 14:48:47)
çankaya veya başkent uluslararası ticaret iki üniversite hakkında da özellikle son zamanları hakkında bilgisi olan arkadaşların çok acil yardımına ihtiyacım var bölüm kıyaslaması çok da önemli değil hangisini üste yazmalıyım bilemiyorum.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (17.07.13 17:01:25)
Kuzenim tercih yapacak. Başkent Üniversitesi Makina mühendisliği nasıldır ?

  • mftf  (17.07.13 17:03:44)
Yeditepe 50 burslu hukuk, türk-alman hukuk, Marmara (iö)hukuk mu? kardeşim için tercih yapmaya çalışıyoruz ama sıralamada aklımız çok karıştı.lütfen bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çok seviniriz

  • vomitandscream  (17.07.13 21:06:19)
15 bindeyim.33 bine kadar yazdım.sizce açıkta kalmamak için sıralaması daha düşük başka bölümlerde yazmalı mıyım?

  • yazmali  (18.07.13 00:15:11)
merhabalar. sınava dilden girdim, aü italyan dili ve edebiyatı okumak istiyorum. bu bölüm dil-2 puan türüyle öğrenci alıyor. benim dil-2 sıralamam 13887, ösym kılavuzunda yazan sıralama ise 13800. sınava giren toplam kişi sayısı 53 bin civarı. sizce bu bölüme yerleşebilir miyim?

özel mesaj yoluyla ulaşırsanız sevinirim.
  • el portero  (18.07.13 03:11:22)
marmara iletişim konusunda yardımcı olabilirim.

  • şibumi_  (18.07.13 19:45:52)
Bilkent Hukuk Fakültesi hakkında soruları olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

  • cvitaminlibeypazari  (18.07.13 19:54:52)
istanbul üniversitesi arkeoloji
marmara üniversitesi alman dil ve edebiyatı
marmara üniversitesi hazırlık
marmara üniversitesi ekonometri
sorularına yardımcı olabilirim
  • cthy  (18.07.13 23:00:28 ~ 23:01:28)
Kocaeli Üni. Makina Müh. mezunuyum yardımcı olabilirim.

  • KidLazer  (19.07.13 13:53:27)
tercih sıralama vs. konulardan anlayanlar da bir mesaj atabilir mi acaba. zor durumdayız :(

  • meyveli yogurt  (19.07.13 14:27:47)
Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim.

  • stereoseyfi  (05.01.15 21:50:34)