tüy döken kepekli kedimiz

öyle bir tüy dökmek ki ama, sanki tutam tutam yoluyor birileri. 11 aylık erkek. azgınlık dönemiyle alakalı olabilir mi? yalnız kepek gibi bir şeyler de var tüylerinin arasında. neredeyse her gün düzenli olarak tarıyoruz tüylerini kendi fırçasıyla. her taramada 3-4 kez temzilemek zorunda kalıyoruz fırçasını. şu an ekonomik durumumuz veterinere götürmeye uygun değil gibi pek de, bildiğiniz, kullanıp memnun kaldığınız bir şampuan/ilaç/solüsyon benzeri ürün var mıdır? bir de veterinere götürsek böyle bir durumda tahlil mahlil yapar mı?

para durumu müsait değilse, veterinere kendiniz gidip durumu anlatabilirsiniz. büyük ihtimal vitamin verir. benim kedilerde de ciddi bir tüy dökme problemi vardı. vitamin kullandım pırıl pırıl oldular. vitaminde 5-6 lira bişiydi sanırım.

  • philosophia  (03.03.09 14:11:20 ~ 14:11:54)
Allah korusun karaciğer sorunu olabilir. Veterinere telefonla danışabilirsiniz yahut
www.kedilerimiz.com
üye olunuz, arkadaşlar yardımcı olur muhakkak.
  • betty puf puf  (03.03.09 16:13:00)
@ felisky : goody kullanıyoruz kuru mama olarak ve aynı markanın ya da champion'ın ıslak mamasıyla karıştırıyoruz (öğrencilik hali =( ).. kilosu normal, yani ne çok kilolu ne de zayıf.. tüylerinde soyulma ya da yer yer açılma falan yok, genel bir dökülme söz konusu.. fakat kepek, sırt bölgesinde yoğun.. musluk suyu veriyoruz genelde ama çoğunu döküyor oynayarak, içmiyor.. öyle bir de sorunumuz var aslında.

@ betty puf puf: demeyin yahu =( neyse bir de o sitede sorayım bakalım.. nişanlıma dedim telefon edelim bi veterinere diye, getirin göreyim der, para ister dedi. neyse bakalım hayırlısı..

herkese çok teşekkürler.
  • vercingetorix  (03.03.09 17:59:17)