iş görüşmesindeki diyalog

gittiğim bir iş görüşmesinde işveren, önceki tecrübelerimden yola çıkarak bundan sonraki işimde olmasını istediğim neler olduğunu sordu. ben de "organizasyon şemasındaki yerimi ve görev tanımımı net olarak bilmek istiyorum" dedim. önceki işimde "ne iş olsa yapar" gözüyle baktıkları için yaşadığım olumsuzlukları anlattım. bu diyalogtan sonra bana hiç söz vermedi. kendisi konuştu konuştu ve görüşmeyi bitirdi. bunu olumsuz bir tavır olarak algıladım. acaba bu cevabımda yanlış bir şey mi var? yorumlarınızı rica ediyorum.

bence çok haklısın, çok büyük problem çalışma koşulları açısından. ama işverenin bundan sonra ne konuştuğunu da bilmek lazım olumsuz bir tavır sergileyip sergilemediğini anlamak için,

  • nilmiye  (24.05.13 12:09:03)
Cevabında yanlış hiçbir şey yok. En kötü ihtimalle, yine "ne iş olsa yapar" diyecek bir işverenden kurtuldun.

  • arnold schwarzeneger  (24.05.13 12:09:42)
@nilmiye bundan sonra bana firmayı anlattı uzun uzun. neden böyle bir elemana ihtiyaç duyduklarını, nasıl bir görev vereceklerini vb. bundan sonra bana sorduğu tek soru "uygun gördüğümüz ücret beklentinizin altında olursa yine de iş teklifi yapalım mı".

  • sanxis  (24.05.13 12:18:39)
1- doğru bir şekilde konuşmuşsun
2- senin beklentilerini öğrenip, adam da kendi şirketini anlatmış.. bi olumsuzluk yok. ücretle alakalı soru bile sormuş sana.

  • bilmemkacincinick  (24.05.13 12:44:20)
sözün verilmeyip alındığı durumlar var bir de. eski işyerindeki durumun da bu hususla alakalı olabilir mi acaba? sana 'ne iş olsa yapar' gözüyle bakmalarında kendi payını görmeni ve yeni işinde de bunları tamamlamanı tavsiye ederim.

  • cosmicgadin  (24.05.13 13:29:35 ~ 13:30:07)
eralube ile görüşmeye gittim bundan 1 yıl kadar önce. 1 saat konuştuk muhabbet ettik.pozisyon mt pozisyoun satış olduğu için. İlişki ses konu iletişim . mukkemmel...

Adam son seninle premsipte sorun yaşamayız. 1 hafta içerisinde dönüş yapacağız. prosedür belge sabıka kadı şu bu için mail deki evrakları hazırlarsın fln dedi 1 hafta geçti tık yok aradım fln fln yalan oldu olabşiliyor böyle
  • netadam  (24.05.13 15:03:27)