[]

Hoparlörlerle ilgili bir soru

Merhaba

Bu konudaki cahilliğimi mazur görün lütfen, şimdiye kadar hiç işim düşmemişti. Sorum şu, hoparlörlere giden kablolarda ne gidiyor? Temel olarak bir ses dalgasının voltaj dalgasına çevrilmiş hali mi? Yani bir kabloca AC voltaj varken diğeri nötr mü? Ya da bundan tamamen farklı birşey mi?

Teşekkür Ederim

 
electronics.howstuffworks.com cok guzel anlatilmis burda ama ozetlemek gerekirse, duzgun bir AC yok. akim yonu surekli degisiyor ve hoparlor icindeki bobin induksiyon yardimiyla miktanis gorevi goruyor ve hoparlorun o dis kismini ittirip geri cekiyor. hava titresiyor ve ses olusuyor.

edit: electronics.howstuffworks.com bu sayfadaki sekilde gorulebilir.
  • she was my baby  (24.03.13 23:13:11 ~ 23:15:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.