Sarma sigaraya başlamalı mı?

Aslında soru basit ama sarma sigara kültürüm hiç yok. 4 yıldır hiç değiştirmeden Camel soft içiyorum. Başka sigara içtiğimde geceleyin öksürükten uyuyamadığım oluyor. Ama malum sigara fiyatlarına oldukça zam geldi.

Şimdi acaba diyorum başlasam mı sarma sigaraya? Başlarsam tat farkı yapmayacak tütün markası var mıdır? İstanbul'da nereden temin edebilirim? Maliyeti ne kadara gelir?

Biraz fazla soru sordum sanırım ama teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.

camel soft dışındaki tüm sigaralar öksürükten uyutmuyorsa sarma sigara da aynı şekilde yapar. ama sanmıyorum seninki biraz psikolojiktir. pall mall falan dene 6.5 lira hesaplı ve kaliteli.

  • durdenist  (17.02.13 01:00:11)
annem eskiden günde 1 paket sigara içerdi. aylık 150-200 lira gibi bir rakam gidiyordu. sonra sarma sigaraya döndü. tütün alıp makineyle sarmaya başladı. paket sigara kullanırken boğazında hep balgam ve öksürük meydana geliyordu; sarma sigaraya başladıktan sonra bunlardan kurtuldu. ayrıca sarma sigara tüm masrafları dahil ayda 25 liraya falan maloluyor. ekonomik olarakta çok büyük avantaj.

  • yokumbenburda  (17.02.13 01:16:55)
@durdenist Mavi PallMall da içtim bir iki dal. Fena değil aslında ama ben şu an daha çok sarma sigaranın maliyetini merak ettim. Teşekkürler.

  • alliswell  (17.02.13 01:17:17)
yalnız benim yukarda yazdıklarım dışında bir zararı varsa bilmiyorum. sen iyice bir araştır yine. ben sadece kulaktan dolma bilgilerle sana yardımcı olmaya çalıştım.

  • yokumbenburda  (17.02.13 01:18:26)
@yokumbenburda Eniştem de o makineyle filtreli kağıdın içine doldurulan sigaradan içiyor. Onu bir kere denedim, tütünü mü dandikti neydi bilemiyorum, yarısından fazlasını içememiştim. Teşekkür ederim bilgi verdiğin için.

  • alliswell  (17.02.13 01:19:25)
rica ederim. tabii ki tütün çok önemli bildiğim kadarıyla. hatta annemde 2-3 değişik tütünü denedikten sonra şimdi kullandığı tütünü bulmuş. bir de makineyle sarmak başta çok zor geliyormuş ama 1 hafta falan sabredersen elin pratikleşiyor ve çocuk oyuncağı haline geliyormuş. bir oturuşta 2-3 günlük sigarayı 10-15 dakikada sarıyormuşsun.

  • yokumbenburda  (17.02.13 01:26:55)
tütün olarak drum'ı önerebilirim tadı camel'ı oldukça andırıyor. istanbul'daysan atlas pasajına bi uğra derim. filtresiydi, kağıdıydı, tütünüydü derken en fazla 23 lira falan masraf yaparsın ki o malzemeler de seni bi ay falan idare eder sanıyorum.

  • blues buzz  (17.02.13 01:27:27)
@yokumbenburda Makineyle sarmasını ben de biliyorum fakat onu bir kere denedim ve tadı kötü geldiği için pek ona bulaşmayı düşünmüyorum açıkçası.

@blues buzz Evet sanırım Atlas Pasajı'na gitmem gerekiyor. Teşekkür ederim.
  • alliswell  (17.02.13 01:47:26 ~ 01:47:47)
  • jamswety  (17.02.13 02:07:57)
ankarada ulustan doğu tütünü alıyordum 5 liraya. bir aya yakın gidiyordu. ondan önce günde bir paket içiyordum (artık içmiyorum sigara)
italyayla yunanistanda şaşırtıcı derecede popüler. metroda herkes elde kağıt ağızda filtre, tütün sarıyor

  • 102030  (17.02.13 02:16:41 ~ 02:17:43)
gizeh extra fine kağıt alma bilader. kanser oldum. sinirden. sönüp duruyor. üstelik boook gibi kokuyor

  • klar  (21.02.17 20:52:00)