Sector unknown

Merhabalar;

Makina mühendisi olarak bir elektrik firmasına düştüm. Yeni mezunum. Normal olarak pek bişi anlamadığım için işçilerin meşhur muhabbetlerine konu olma durumum var. Şuan pek fazla bir sorumluluk yüklenmediği için sorun yok. Bu yüzden gel sana elektrik öğretcem diyen bir mühendis abi de yok. velhasıl kelam(eğer boyle dogru yazılıyosa) böyle bir durum tecrube eden varsa tavsiyelerini merak etmekteyim. Ayrıca şunu şunu öğren aha şu da buna ait dökümantasyon diyen varsa alnından öperim sulu sulu çok mutlu olurum ha!

altyapın yoksa okuduğun şeyler hep genel kültür olarak kalır, yani bina elektrik tesisatını okuyarak öğrenemezsin ama açar okursan monofaz trifaz nedir öğrenebilirsin, makina mühendisi olarak elektrik bilmediğin için seni ayıplayan işçi/müdür/patron olmaması gerekiyor, tabi işe girişte biliyorum demediysen..

öncesinde temel elektrik bilgilerini okurusun sonra zamanla iş yapanları izleye izleye kaparsın olayı..
  • soluman  (22.11.12 12:54:49)