Excel'de Ufak Bir Soru

elimde buyuk bir dosya var. bu worksheet icindeki, D kolonunda "buy" kelimesini iceren butun satirlari highlight'lamak istiyorum. nasil yapilir bu?

Yanılmıyorsam "Koşullu Biçimlendirme" diye bir şey var, oradan yapılabilir.

  • alicia_dominica  (25.10.12 01:22:02)
ben de kurcalarken gordum onu da nasil yapacagimi anlayamadim

  • gerard  (25.10.12 01:24:31)
eger dosya güncellenmeyecekse, filtreleyerek de yapılabilir.

  • kirkbir  (25.10.12 01:24:45)
new rule, format only cells that contain
rule description kısmından specific text, containing buy.

hemen altındaki formattan da şeklini ayarlarsın
  • kirkbir  (25.10.12 01:27:16)
ingilizce ve office 2010 icin konusuyorum

D kolonunu sec, Home tab'ini ac. Conditional Formating, Highlight Cell Rules,
Text That Contains,
Soldaki bar'a buy yaz, sagdan da ne renk highlight edecegini sec. OK
  • ocaan  (25.10.12 01:28:54)
evet de bunlar sadece tek cell'i highlight yapiyor. ben butun row'lari yapmak istiyorum.

  • gerard  (25.10.12 01:33:43)
kolonu seçip rule belirlersen bütün hücreleri düzenler!

  • kirkbir  (25.10.12 01:35:21)
kolonu secip yaptim.

hepsini yapiyor zaten de, D kolonunda "buy" iceren row'un hepsini highlightlamak istiyorum. soldan saga butun row'u highlightlasin yani. sadece tek tek buy yazan cell'leri yapmasin.
  • gerard  (25.10.12 01:40:45)
D kolonunda icinde buy gecen hucreleri bulsun ve o hucrelerin satirlarini highlight etsin istiyorsan, o dedigin olmaz iste. Olur da once filter sonra highlight seklinde olur.
Tek islemde olmaz.

  • ocaan  (25.10.12 01:42:34)
selam, D kolunun yukardan komple seçiyorsun, sonra ctrl+h (bul ve değiştir) yapıyorsun, sonra aranan kelimeye "buy" , yeni değere de "buy" yazıyorsun fakat yeni değerin yanındaki "biçim" butonuna basıp özelliklerini "dolgu" sekmesinden sarı renge boyuyorsun, böylece o kolonda "buy" kelimesinin geçtiği bütün hücreler sarı olmuş oluyor. caps de yaptım : c1210.hizliresim.com

  • hepimizin kafasi karisik  (25.10.12 01:47:56)
bu da iyi yonteme benziyor da ben de ctrl+h ile cikan pencerede "bicim" butonlari cikmiyor. sadece bir kelimeyi baska kelimeyle degistirebiliyor.

belki excel 2011 for mac oldugu icindir.
  • gerard  (25.10.12 01:59:18)
tek bir hücreyi sarı yaptınız ya işte, ondan sonra D kolonuna filtre uygulayıp renge göre filtreleyin. sonra bütün satırları seçip boyayın.

  • supergirl  (25.10.12 02:40:05 ~ 02:43:23)
Istediğin makro yoluyla olur. Dosyada makro kullanılmasında sakınca yoksa kodu hazırlamak konusunda yardımcı olabilirim.

  • cakabo  (25.10.12 02:42:19)
@cakabo: gerek kalmadi tesekkurler. conditional formatting + filter ile hallettim.

  • gerard  (25.10.12 02:49:24)