kredi kartı üyelik ücreti hk.

Selam duyurucular,

8 senedir müşterisi olduğum yapı kredi bankasında, play öğrenci kartından, adios dedikleri şu tırt kredi kartına geçiş yapmış bulunmaktayım yaklaşık 6-7 ay önce. Şu an kredi kartımdan 85 tl gibi fantastik bir üyelik ücreti kesilmiş durumda. Bankaya bu durumla ilgili klasik olarak, işte xxx nolu yasanın xxx nolu maddesine istinaden diye bir dilekçe yazdığımda, banka bana cevap olarak xxx maddesine dayanarak bizim kesme hakkımız var diye bir cevap verdi.

Şu anda tek çözüm tüketici mahkemesi gibi duruyor. Yalnız burada şöyle bir durum daha var:

Kart programını play carddan (ücretsiz) adios kart'a çevirdiğime bana herhangi bir sözleşme imzalatılmadı. Bankaya bunu sorduğumda, program değişikliklerinde sözleşme imzalatılmaz, siz adios kart alırken ücret ödeyeceğinizi araştırmadınız mı gibisinden çakal bir soru sordu. Ben de araştırmadığımı, araştırsam bile bankanın bana sizden 85 tl ücret alacaz diye açıklama yapması gerektiğini belirttim, bunu söyleyince telefondaki abla çark etti.

Şimdi bildiğim kadarıyla, banka ne olursa olsun, müşterisine, biz senden xx lira ücret alacaz diye sözleşmeye bunu yazmak zorunda. Ben adios kart'a geçerken sözleşme imzalamdığım için bankayla olan tek sözleşmem 2005 yılında, play kartın ücretsiz olduğunu belirten bir sözleşme. Bankanın bana vermiş olduğu herhangi bir belge yok, ve işin garibi sizden üyeilk ücreti alacaz diye yazan bir belge de yok.

Bu durumda, tüketici mahkemesine gidip, hacı durum bu diyerek, klasik yazılan dilekçelerle uğraşmadan, özel durumum için dava açabilir miyim? Ya da başka ne yapayım? Telefonda halledemeyecem bu durumu belli, o yüzden tüketici mahkemesine gideyim diyorum, bir yandan da başka bir banka ile çalışmayı düşünüyorum

2 otomatik fatura ödeme talimatıyla o ücret iade ediliyor diye biliyorum, bi de hangi banka olduğunu hatırlamıyorum ama babam aynı mevzu için arayıp kapatın kartı dediğinde hem ücreti iade ettiler, üste de chip para mı ne yüklemişlerdi.

  • antihero  (17.10.12 18:36:39)
banka bana direk, 3 ayda 3600 tl harcama sözü verin ücret almayalım dedi de, o sözü verdikten sonra her bankayla çalışırım ben. 1 tane faturam var hem :(

  • bonjurkes  (17.10.12 18:37:36)