Rusya türkiye alkol gümrük limiti

Selamlar,

Moskova tax freeden aldığım 5 litre alkolü ülkeye sokmakta sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa rusyadan alındığı için birşey demezler mi?

Ona göre hangilerini dökeceğime karar verecem de.

Bir de 5 litre alkol aldık rusyadan tamam, türkiye tax freeden de bi şişe rakıya izin var mı?

5 tane ayrı torba, şeffaf, saklayacak yerim yok

edit: tekilayı çantama koydum, kaldı 4 şişe. 2 bacardi, 1 belluga, 1 tane de macallan

tr'de de 1 litre yuksek alkollu icki siniri var, tr'deki duty freeden de i1ltlik raki alabilirsiniz.

  • shahrazad  (10.08.12 21:19:06 ~ 21:20:05)
peki moskovadan aldıklarıma karışabilirler mi?

  • bonjurkes  (10.08.12 21:21:31)
cantama koydum dediginiz bavula koyuyorsaniz hicbir sey demezler, havaalanindan aliyorsaniz zaten bir siniri varsa bir yolcuya belli bir sinirlamayla icki satiyorlar. yani bavuldaysa sorun yok, dokmeyin nimetleri :)

  • shahrazad  (10.08.12 21:23:02)
yurtdisindan turkiyeye girildiginde turkiye'den icki alma siniri yuksek alkollu ickilerde 1 lt, sarap vb.lerde 2 lt. ilk yazdigim cevapta bunu anlatmak istemistim.

  • shahrazad  (10.08.12 21:24:19)
Moskovadayım, sırtımda çantam, içinde 1 tane tekila şişesi, elimde de 4 tane 1 litrelik alkol torbası var. Alkoller moskova tax freesinden alındı, ağızları kapalı.

Ben, sırtımda çantam, elimde bavulum, öbür elimde 4 şişe alkolle yeşil çizgiden geçebilir miyim? Yoksa beni havada kapıp o şişelerle giremezsin mi derler?

edit : Bavulumu banttan aldıktan sonra tax free alkollerimi bavula koyarken görülürsem ve bunun üzerine durdurulursam o şişeleri bi yerime monte ederler mi bir de

edit 2: 357 lira vermişim o alkollere, dökersem içim gider
  • bonjurkes  (10.08.12 21:25:38 ~ 21:28:46)
bavulları alıp çıkarken gümrük memurları gözüne kestirip kontrol edebilir, gümrükten çıktıktan sonra da mali polis var, onlar da gözüne kestirip kontrol edebilir. içkilere el koyarlar, mali cezasını bilmiyorum.

  • efx  (11.08.12 00:54:43)