Bu 4 Model Dizelden Hangisi?

1. Fiat Palio 1.3 Multijet
2. Peugeot 206 1.4 HDI Desire
3. Opel Corsa 1.7 DTI
4. Opel Corsa 1.3 CTDI

Arabadan hiç anlamayan bir çift olarak bu 4 modelden birinin 2. elini almayı düşünüyoruz (çünkü maddi olanaklar en çok zorladığımız haliyle bile bu kadarına yetiyor). Araştırmalarımız sonucu bu 4'ünden birini alabileceğimize kanaat getirdik.

Bizim için en önemli şey şu an için yakıt tasarrufu! Bunu göz önüne alarak öneri sunarsanız çok seviniriz.

sizn bütce ne kadar?

  • rentts  (28.07.12 11:55:42)
En fazla 13000 TL diyelim =/

edit: Hadi 13500 olsun..
  • vercingetorix  (28.07.12 11:58:34 ~ 12:06:11)
motor palio
konfor 206
dayanıklılık corsa
  • sttc  (28.07.12 12:10:08)
Yakıt tasarrufu açısından peki hangisi? Cidden en önemli kriterimiz o şu an. Benzinli bir Peugeot 106 XR'ımız var bu arada almak isteyen olursa.. Onun parasına biraz ekleme yapıp alacağız dizeli..

  • vercingetorix  (28.07.12 12:12:25 ~ 12:13:06)
model yılına dikkat etmek lazım. yanlış bilmiyorsam 1.7dti eski bir motor ve zaten yüksek hacimli olmasından dolayı diğerlerine oranla daha çok yakacaktır. pejo kullanmış birisi olarak pejonun dizel motorlarının yakıt konusunda gerçeknten ekonomik olduğunu söyleyebilrim. kullanlardan duyduğum kadarıyla multijet motorlar da iyi. istanbulda bir çok taksi de albea 1.3 multijet motor vardı diye hatırlıyorum. 1,2,4 nolu araçlar arasında yakıt açısından çok fark olacağını düşünmüyorum. ama alırken en genç olanı almakta fayda var. çünkü ne kadar temiz olsa da yaşlı bir otomobil çok masraf çıkarır.

  • sirt kasiyici  (28.07.12 12:32:30)
o fiyata alınabilecek bir dizel araba kar'dan çok zarar getirecektir size. ben hiç birini tavsiye etmem. Ama illa bunlardan biri olacak derseniz yaşı ve km'si en az olana yönelin. Corsa biraz daha iyidir diğerlerine oranla, ama şirket arabası olma olasılığı çok yüksek o araçlarda, beyaz renklerden kaçının o yüzden.

  • chaoslord  (28.07.12 13:55:10)
benzinden tasarruf yapıcam diye,sanayilerden çıkmazsınız..varsa yoksa opel diyorum...oturdugunuz yer yada gidip geleceginiz yerler cok yokus yada sıkıntılı yollar degilse 1.3 gayet uygun.tepe bir yerde oturuyorsanız kışı düşünerek 1.7 öneririrm

  • mukon  (29.07.12 03:31:38)