dargın ayrılınan arkadaş meselesi (çiçek yollamışlar oha)

konunun aslı için gidiniz: www.eksiduyuru.com

biz bu olaydan sonra ortak bi arkadaşın nikahında mecburen bir araya geldik. ne soğuk ne sıcak, gayet profesyonelce yönetilmiş (:p) ,mesafenin korunduğu bi iki saat geçirildi. sonra da görüşülmedi.

şimdi bugün benim doğum günüm. bu ikisi evime çiçek yollamışlar, karta da seni çok seviyoruz ve hep sevicez minvalinde bi not yazmışlar. sonra da mesaj attılar, doğum günü kutlaması, ve aynı tema: seni seviyoruz ve nolursa olsun kankamızsın ve hep öyle olucak.

ben de aradım. ilki naber kanka diye açtı telefonu.şaşırdım amk,nası böyle bişi yokmuş gibi davranabiliyolar ya? neyse işte,iyiyim sen nasılsın falan, öyle havadan sudan biraz konuştuk. çiçekler için teşekkür ettim gerek yoktu dedim, olur mu öyle şey,gerek vardı falan dedi. istanbula gelirsem mutlaka görüşçez,iftar falan dedi. taam bakarız dedim kapadım. saçma bi şekilde sıcak konuştu,ben soğuktum biraz. normal gibi bi konuşma oldu yine de.

fekat,ikinciyle hiçbişi konuşamadım. ki onu daha çok severdim. naber lan diye açtı o da, kapat ben arıyım sürem var falan dedi,ama ben buzluk gibi konuşunca o da takıldı baya. susmalı,konuşçak bişe bulamamalı 1 dk'lık saçma bi görüşme oldu. dedim gerek yoktu sağolun, gerek olduğu için yolladık dedi. teşekkür ettim, hadi öpüyorum falan dedi kapadık.gerçekten berbat bi konuşmaydı.

iyi mi yapmışım la? şizofren etti beni bunlar iyice, ne tepki verceğimi şaşırdım. barışmak istemiyorum, ama hayvanlık etmek de istemem. 2 yıl beraber yaşadık yani. yorumunuz varsa alırım.

senin gibi kindar adamlara uyuz olurum... ki mevzunun aslını da okudum, öyle çok ahım şahım bir götlüğe de maruz kalmamışsın hani.. olur öyle arkadaşlıklarda, daha da uzatma bari küslüğü. ne güzel bir adım atmış elemanlar, gayet sıcak kanlılar işte..

  • ruhibirbanyo  (23.07.12 20:14:03)
@ruhibirbanyo sen olsan, her şey ayarlanmış olsa, tam ev gezme aşamasına geçildikten sonra senle konuşup yok biz istemiyoruz deyip başka insanlarla eve çıksalar, kanka kanka diye konuşmaya devam mı edersin yani? sanmıyorum pek. çok konuşmuyosun dediler lan,dağınıksın falan filan değil olay sadece.

  • aseton  (23.07.12 20:24:47)
yardır panpa, bence sen haklısın. bırak onlar düşünsün bundan sonrasını, bırak onlar çabalasın senin için. sen hiç kılını kıpırdatma bile.

  • devilred  (23.07.12 20:33:17)
bariz haksızsın.adamlar seni çok seviyor olabilir ama ev arkadaşı olmayacağını taktir etmişler demek ki.ev arkadaşı sevgiyle olmaz çünkü sorumluluktan kaçmamak anlayışlı uyumlu olmak saygılı olmak gibi pek çok farklı gereksinimleri vardır beli ki bazı yerlerde aksadığını düşünmüşler.adam gibi de söylemişler yüzüne evvelce.şimdi bu, bu insanları piç mi yapar?eve çıkmak için uygun bi insan olmamayı hazmedememeni anlıyorum ama insan ilişkileri malesef böyle üniversitede insan ilk kez yüz yüze kalıyor.ben iyi gibiyim derken kendi kendine çok saçma bi insan olduğunu dahi farkedebiliyosun.eğitimin de yaşı yok.eve çıkmak çok ayrı şey.maça gitmiyosun.huzursuz bir ev ihtimali çok ağır bir risk.adamlar da göze almış demekki.

  • aşksız prens  (23.07.12 20:54:41 ~ 20:59:15)
Okul zamanında yurt ortamından ayrılmak zorunda kalmıştım. 1,5 yıl boyunca eve çıkacağımızı konuştuğumuz ibnenin biri, küçük bir kavanoz kornişon turşunun lafını yaptı ve benimle eve çıkmayacağını söyledi. Daha doğrusu söylemiş odadaki diğer elemana. Hayatta bu kadar götlek, bu kadar haysiyetsiz insanlar var. Ne bok yediğini bildiğinden, en ufak şekilde iletişim kurmaya da yeltenmedi.

Böyle adamları yerine-yurduna yaklaştırmayacaksın. Bu kadar basit.
  • ahmetcan44  (23.07.12 20:57:10)