[]

hızlı okuma

evde bireysel çalışarak hızlı okuma tekniğini kapabilir miyiz? yapılması gerekenler nelerdir? sevgiler
 
en rahatını evde ve kütüphanede öğrenirsiniz. bol bol kitap okuyun. yıllarınızı alacaktır. olsun. varsın, alsın. "teknik"lere kulak asmayın.


  • sensible soccer  (21.07.12 23:07:53 ~ 23:08:09) 
Evet kapabilirsiniz. Ben ortaokul ya da lisedeyken milli prodüktivite merkezi'nin bir yazilimini alip ondan calismistim, 7 disket mi neydi (o zamanlar cd yoktu). Okuma hizim 3 katina cikmisti. Simdi cok fazla pratik yapmadigim icin o kadar hizli okuyamasam da hala normal bir insanin bir kac kati hizda okuyabiliyorum. Okumaktan kastim okuyup gecmek degil, anlayarak okumak tabi ki.


  • crown  (21.07.12 23:08:49) 
@soccer

öyle olmuyor o işler. ortalama bir hızda takılı kalıyorsun öyle.
  • point me at the sky  (21.07.12 23:43:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.