[]

Orhan Pamuk severler

Elimde 2 tane orhan pamuk kitabı var. biri kara kitap diğeriyse benim adım kırmızı. ikisini de okuyacağım önce hangisini okuyayım?
 
kara kitap biraz daha ağır. o yüzden benim adım kırmızı ile başla


  • cldplay  (17.07.12 07:15:08) 
benim adım kırmızı ile başlamak daha iyi olacaktır. kara kitap cidden çok ağır ve yoruyor.


  • hınzırpaşa  (17.07.12 09:05:47) 
Benim adım kırmızı diğer Orhan Pamuk romanlarına göre daha kendi başında bir romandır. Önceki kitaplara göndermeler daha azdır. Bence kara kitap öncesinde sessiz ev ve cevdet bey ve oğullarını okuman daha doğru olur. Kara kitabı bunlardan sonra oku, yoksa kitap içindeki göndermelerin tadını alamazsın.


  • SiyamkedisiZorro  (17.07.12 10:10:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.