Boyle Bir Sey Mumkun Mu? bazi sayfalari yetkisi olan insanlar gorebilecek

bir websitesi olacak, ama bazi sayfalarini sadece yetkisi olan insanlar gorebilecek. mesela ahmet'in gormesini istiyorsam, ahmet'e bir sifre veya baska bir sey vericem o da o herkesin goremedigi sayfalari gorebilecek. buraya kadar yapilir heralde sorunsuz. ama simdi ahmet o sifreyi etrafa dagatabilir ve o zaman herkes gormus olur o sayfalari. boyle bir sey istemiyorsam ne yapmam gerekir?

ahmetin telefon ile kimlik doğrulatılabilir.

  • arden v2  (09.07.12 14:08:30)
aynen bankacılık sitelerindeki mantık. cebine bir sifre geliyor onu belirli bi zaman içinde girmek zorundasın sayfanın açılması için.

  • strangerinhere  (09.07.12 14:13:46)
aynen. sms dogrulama gibi bisey. yada coklu ip girislerini engelleyeceksin. atiyorum ahmet gunde 1 kez sadece 1 ip ile baglanabilir gibi.

  • keltikfrost  (09.07.12 14:15:34)
her girisinde sms'le kod mu yollayacak sistem?
mail yollasa da olur heralde di mi?
nasil yapilir bu peki?
icine entegre bu ozellik konmus bloglar var mi?
  • gerard  (09.07.12 14:17:21)
:) ne blogu hocam bankaciliktan bahsediyoruz. gideceksin turkcelle oturup anlasacaksin. bunun icin saglam bir kod bilgin de olmasi lazim. oyle bloglar, template ile oolacak is degil. pahali ve mesakatli bir olay.

  • keltikfrost  (09.07.12 14:20:02)
Dediğiniz sistem bankacılıkta kullanılıyor ama bu başka sitelerde de kullanılmayacak demek değildir. Kişilere verilen yetkilerin kullanımının ve erişiminin zaman kısıtı olması ile bu iş yapılabilir. E - posta ile yapılabilir evet ancak bu özelliğe sahip bir blog vb sistemi olduğunu sanmıyorum. Bu güvenlik yapısı üzerine düşünülmesi ve dikkatlice geliştirilmesi gereken bir sistem.

O kadar bilgi verdim, çok istiyorsanız ben size geliştiriyim :)
  • burka  (09.07.12 14:38:45)
en.wordpress.com
net.tutsplus.com
www.internoetics.com
wordpress.org
codex.wordpress.org

tüm bunlara ek olarak ortalama üstü bi php bilgisi gerekebilir. ;) ama turkcelle gidip konuşmaya filan gerek yok yapılır yani. cüzi bi miktar ile bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencilerine de yazdırabilirsin bu tip birşeyi. yazık 50 liraya bunun 2 katı zor c++ ödevlerini, 200 liraya 10 katı zor operating systems ödevlerini yapıyorlar. :)
  • meymun  (09.07.12 14:46:57)