Banka kartı olmadan + hesap sahibi dışında birinin para çekmesi

Yani durum şöyle: banka kartım henüz elime ulaşmadı ama hesabımdaki paraya ulaşmam lazım. Ama sırf bu iş için işten izin alamam. Nişanlım benim kimliğimle ve hesap cüzdanımla bankaya gitse çekebilir mi parayı?

Bir de: KYK ödemelerini bankaya gitmeden yapmak mümkün mü online?

bankaya talimat yazmanız lazım.

x bankası müdürlüğüne
... nolu hesabımdan ... tl paranın xyz isimli şahsa ödenmesini talep ederim. saygılarımla.

isim
imza
telefon
  • nesilsiz  (26.06.12 14:33:32 ~ 14:33:41)
vekalet olmadan kimse senin paranı çekemez
internet hesabın varsa cep telefonuna gönder kız arkadaşının.
cep bank işe yarıyor böyle durumlarda.
  • Laplace  (26.06.12 14:33:39)
nişanlınıza yazılı talimat vermeniz gerekir, şu kişi benim adıma şu kadar para çekecektir, tatbiki imzası şudur gibi.

  • joelskellington  (26.06.12 14:34:39)
uff yazarım yazmasına da, o iş biraz sıkıntılı olur, bizimki de sıkıntıya gelemez.. neyse teşekkür ederim herkese.

Laplace: kartım gelmediği için şifre alamadım (kart no soruyorlar internet bankacılığı şifresi için)
  • vercingetorix  (26.06.12 14:40:11)
sıkıntıya gelinemiyorsa parayı da çekemezsiniz vekalet veya talimat olmadan. iyi günler.

  • nesilsiz  (26.06.12 14:41:15)
niye sıkıntı olsun ki, eline bir kağıt vereceksiniz, parayı çekeceğini söylerken onu da gösterecek işte?

  • der meister  (26.06.12 14:55:00)
arkadaslar öyle bir şey olamıyormuş zaten. müşteri hizmetlerini arayıp sordum az önce. sıkıntıdan kastım oydu, kesin bir bilgi mi bu söylediğiniz ki acaba diye.. sonra orada kala kalmak var diye.

  • vercingetorix  (26.06.12 15:05:08)
her gün yaptığım işlem ya nasıl olmuyormuş allah aşkına

  • nesilsiz  (26.06.12 15:38:14)
Yasal olmaması gibi bir durum yok. Banka müfettişiyim yasal olmasa ben bilirim heralde :)

  • joelskellington  (26.06.12 19:03:19)
müşteri hizmeti ne anlar kendinden haberi yok...

  • bilan  (27.06.12 10:59:01)
evet oluyormuş, ama hesabın açıldığı şubeden daha kolay oluyormuş. müşteri hizmetlerindeki salak noter onaylı belgeden falan bahsetmişti de.. tövbe tövbee.

  • vercingetorix  (01.07.12 21:01:28)