Arkadaşlığımı bitircem bana bi akıl

Selamlar. Fikir almak istediğim bi konu var,özet geçiyorum mümkün olduğunca,okusanız ya lan.
Şimdi biz yurtta kalıyoruz 4 kişi. Çok da iyi anlaşıyoduk,öyle sınıf arkadaşlarım gibi falan değil baya bi yakındık. 2 yıldır tanışıyoruz,1 yıldır aynı odadayız. Bu yıl eve çıkma hayalleri kurduk hep iki tanesiyle,üçlü bi gruptuk yani. Bu iki tanesi bi ara daha bi yakın olup benden uzaklaştılar,ben de bozuldum biraz kendimi geri çektim,küsmek gibi değil ama. Gayet her seyimizi birlikte yapıyorduk yine.
Eve çıkma durumu oldu sonunda. Bi gün benle konuştular direkt,açık açık yan çizdiler. Agresif tepkilerim varmış,odada konuşulanlara tepki vermiyomuşum,pek bişey anlatmıyomuşum,eve çıkarsak arkadaşlığımız bozulurmus. Tepki vermemem biraz da sizin yüzünüzden,araya resmen mesafe koydunuz dedim. her şeyimi anlatmadıgım doğru ama ben başından beri böyleydim. Nerdeyse sıçtıkları bokun rengini de anlatçaklar, ben öyle değilim ki. beni tanıdıklarında sevdiklerinde de hep böyleydim. Son anda yüz üstü bırakmalarını gerektirecek bi durum mu bu? İşin tuhafı bunu benim kabullenmemi bekliyolar ve gayet normal davranıyorlar. Son günlerimi zehir etmemek için asgari düzeyde konuşuyorum şu an. Ama yarın eve gitmeden önce tamamen bitirip öyle ayrılmayı düşünüyorum. Gelen tavsiyeler:
-tamamen haklısın,resmen satmışlar. Belli ki uzun zamandır da düşünüyolarmış.
-bence bu sebepten bu güzel arkadaşlığınızı bitirme,onlar seni çok seviyolar ve hep söylüyolar.
-bence kimseyle küs kalma,sen yine normal ayrıl. Zaten arayıp sormazsan zamanla ayrılmış olursunuz kendi kendine.
Benim düşüncem: kanka modunda takıldığın,çok yakın olduğun bi arkadaşını son anda böyle bırakman için baya skandal derecesinde barışılmaz bi kavga çıkması gerek. Diğer her şey çözülür bi şekilde. Sonuçta biz aynı odada sorunsuz yaşıyoruz şu an,eve çıkınca canavara mi dönüşücem? Seneye yüzsüz gibi nasıl görüşmeye devam edip evlerine gidip gelebilirim ki,ne bekliyolar benden. Yolunuz açık olsun diyip tüm ilişkimi kesmeyi düşünüyorum. Gerçekten ummazdım ya,o kadar şaşkınım ki. Bana bunu neden yaptılar stresi ayrı,ben şimdi seneye nerde kalıcam stresi ayrı. Bi akıl verin lan.

kes gitsin.

  • ekaterina  (07.06.12 21:56:57)
şimdi öncelikle en başından 3lü hayaller kurup, son anda seni satmaları baya bi piçlik olmuş. ama şu da var kimse kimseyle aynı evde kalmak zorunda değil yani kavga çıkarman saçma olur, mecbur değiller sonuçta. sadece restini çek, küsme ama mesafenide koru demek ki gerçek arkadaş değillermiş. ya da iyi bi düşün acaba farkında olmadan yaptın mı sen bi şey, ya da odada ki diğer arkadaşınız onların aklına mı girdi

  • cometome  (07.06.12 22:00:40)
seni istemiyoruz diyemezlerdi ya. elbette akıllarınca rasyonalize etmişler. bunu kabul etmek zorunda değilsiniz. dünyanın sonu değil iki arkadaş kaybetmek.

  • marido  (07.06.12 22:00:44)
Evlerine adım bile atmazdım ben olsam...bence aranızdaki ilişkiyi merhaba-merhaba seviyesine indir ki onlar da bunu istiyor gibi. Her işte bir hayır vardır deyip işine bok aga bana sorarsan bir evi 3 kişi paylaşmak başlıbaşına sorun demek zaten eğer durumun varsa 3 yerine 2 kişi eve çıkmaya bak.

  • chasingthedragon  (07.06.12 22:11:31)
@cometome yok diğer oda arkadaşım yapmaz öyle bişey,iyi niyetlidir herkes sever onu.o bu yurtta devam edecek zaten,her zaman da görüşücem onunla. Diğerleriyle de beni niye almıyonuz diye kavga çıkaracak halim yok tabi ki,derdimi anlatıcam böyle böyle,sizinle bi daha görüşmek istemiyorum hoşçakalın.
Kendimde hata yok mu dersek,bazen agresif tepkilerim olduğu da doğru,onlar kadar ateşli bi anlatıcı olmadığım da doğru. Bunları inkar etmiyorum zaten,ama ben iki yıldır hep buydum,bu son anda öne sürülecek bahane değil. Madem benimle hiç hayal kurmasalardı,baştan yoluma bakardım.

  • aseton  (07.06.12 22:12:42)
Meraba meraba ilişkisi de istemiyolar ışte tuhaf olan bu. Az önce gaayet samimi bi üslupla çağırdı mesela,hüooop,eşyalarını topla gel takılalım son gecemiz diye. Ya anlamıyorum lan şizofren çıkıcam.

  • aseton  (07.06.12 22:16:20)
yirmili yaşlarda olsam, kes gitsin derdim ben de ama, arkadaş dediğin o kadar bulunmuyor. burada ilişkiyi bitirmenin sana bir kazancı yok kendini anlık tatmin etmiş olursun. hem çocuklarla arkadaş olduğuna göre çok başka da falsoları yok. hayat biraz da insan biriktirmektir, ilişkini kesip, sayıp sövmek zorunda değisin, arkadaşlar görüşürüz, iyi geçinin, ufak şeyleri büyütüp kavga etmeyin diyerek efendice de ayrılabilirsin. kolay değil ama bu da bir seçenek. evlerine gidip gelmek için değil, iyi ve olgun bir insan olduğun için bunu yapabilirsin.

  • uyumaz  (07.06.12 22:17:09)
tıpkısının aynısını ben de yaşadım önceden.
arkadaşlığını kesecek şeyler değil bunlar ama eski samimiyetinize de devam etme.
selamun aleykum-aleykum selam. naber?-iyiyim senden naber?.
evlerine gitme.
ne halleri varsa görsünler.
  • i am what i am given  (07.06.12 22:21:37)
Onlar istemiyorsa senin en azından o seviyeye indirmen, tepkini bu şekilde göstermen onlara bir şeyler anlatır/düşündürür nihayetinde.

  • chasingthedragon  (07.06.12 22:25:52)
bitirmeye karar verdim ivit. Umarım dayanamayıp ağlamak gibi bişey olmaz da sefiller imajı çizmeden ayrılabilirim. Teşekkürler hepinize

  • aseton  (07.06.12 22:50:52)
@aseton ben seni erkek zannetmiştim, kızsın dimi ağlamak mağlamak demişsin, ağlama ne ağlicaksın ya boşver gitsinler alla alla.

  • ekaterina  (07.06.12 22:57:21)
Takmiyim diyorum ama çok koyuyo insana ya. Ağlamayı falan geçtim,bikaç günde bildiğin kilo verdim. Baya yakındık ya,tanısanız anlardınız çok gurur kırıcı bişi. Valla yazarken bile gözlerim doluyo ya,yarın nasıl olucak bakalım hadi hayırlısı.

  • aseton  (07.06.12 23:26:30)
ben olsam ayrı yakalar bunları öyle konuşurum. arkadaşlığı bitiricem bak ona göre diye de biraz çıtlatırım. kimin ne derdi varmış senle gerçekten çıkar ortaya. o kadar yakın ilişkilerde insanlar bir diğerinin fikrinden fazlaca etkilenebiliyor.

ha sonuç olarak evlerine gitmeyip biraz tavır koyman tamam ama bitirme arkadaşlığını hemen. şuan hayatımdaki insanların hepsine kaçıncı şanslarını veriyorum ben. herkesin hatası olur/olacak. onu çıkar bunu çıkar hayatından nereye kadar.
  • merena  (07.06.12 23:42:32)
arkadaşlığı bitirdim deyip bir taraflarını kaldırma sakin sesiz uğurla sonra kendi hayatını yaşa arama sorma... felan filan... boşuna can sıkacak anlar yaratmayın kendinize

  • the iii bob conqurer  (08.06.12 00:25:08)