Bilgisayarı televizyona bağlamaca

geçenlerde sormuştum da tam cevap alamamıştım. HDMI girişi olmayan netbooku hdmi girişi olan lcd televizyona nasıl bağlayabiliriz?

vga çıkışını hdmi'a çeviren adaptörler var moruk.

arama.gittigidiyor.com
  • serafettinn  (03.06.12 21:42:56 ~ 21:43:44)
lcd tv'nin vga girişi yok mu? varsa vga-vga ara kablo alarak bağlayabilirsiniz. ya da tv'nin s-video girişi varsa vga-svideo ara kablosu ile de bağlayabilirsiniz.

vga analog, hdmi ise dijital sinyallerle çalışır. ikisini birbirine bağlayabilmek için analog-dijital dönüşümü yapan bir cihaz kullanmanız gerekir. bu da pahalı bir çözüm olur.

özetle bilgisayarda ve tv'de hangi çıkışların olduğuna bakıp analog-analog ya da dijital-dijital bağlantı kurmak en iyisidir.
  • nikmikdemebana  (04.06.12 12:11:57)
LCD'lerin VGA girişi oluyor genelde. Bi' ona bakın varsa VGA kablosu alıp bağlarsınız.

www.google.com.tr
  • metal revolution  (04.06.12 15:53:09)