iş görüşmesi v2

Geçen hafta görüştüğüm şirket (skype üstünden) beni 2. görüşme için ofislerine çağırdılar.

Skype görüşmesinde, toplamda 4 kişiydik ve ik cı hatun bana maaş beklentimi sordu. Ben de çat diye kafamdaki rakamı söyledim. Fakat sorun şu ki, ben bunlara mesai saatlerini sormadım, yol yemek de sormadım. Direk rakamı söyledim.

İstediğim rakamın ay sonunda elime geçmesini istediğim net rakam olduğunu da söyledim ama yabancıların yol yemek konseptini bilemiyorum.

Şimdi 2. görüşmede proje yöneticisiyle tanışacakmışım. Benim bir şekilde çalışma saatlerini falan sormam lazım fakat bunu proje yöneticisine sormam abes kaçar gibime geliyor.

Soru şu ki, ben bu adamlara şartları falan 2. görüşmede mi sorayım? Yoksa direk şu anda İK cı hatuna, abla ben rakam söyledim ama sen şartları söylemedin, şartlar nedir hele mi diye sorayım? Çünkü eğer şartlar yamuk gelirse, ben rakam yükseltecem.

abla demeden sorun..

  • anonimyususer  (24.05.12 16:39:18)
bence ik cı sana şartları sen daha sormadan söylecektir. 2. görüşmede daha çok gündeme gelir bu konular. sana söylerler senden cevap beklerler. olumsuz cevap gelirse senden başka aday çağırırlar

  • delidir yakalayin  (24.05.12 16:39:31)
delidir yakalayın, abi bana şartları sormadan cart diye rakam istediler. Yani işin şu boyutu var.

Eğer bana peşinen, şu saatlerde çalışacaz biz derse 2. görüşmeden önce ve ben de ona göre rakamı değiştirirsem, belki de direk rakam bize uymadı diyebilirler gibime geliyor.

Ya da ikinci görüşmede belki de yine saat vb mevzular açılmayacak, daha da sonralara kalacak. İsteğim şu ki kimse birbirinin vaktini boşa harcamasın. Ama emaille sormak ne kadar mantıklı bilemedim
  • bonjurkes  (24.05.12 16:40:53 ~ 16:42:13)
E-mail ile sorun çekinmeyin bunda utanılacak çekinilecek bir şey yok.

  • 9uncu nesilim ama para bende  (24.05.12 17:00:21 ~ 17:00:35)
kesinlikle e mail ile sorun!

söz uçar yazı kalır diye boşuna demiyorlar. gayri resmi de olsa elinizde size bildirilen mesai saatleri ve diğer sosyal haklara ait bir yazı olsun.
  • balik kraker  (24.05.12 17:19:37)
tecrübesi olan bir arkadaşa durumu danıştım, bana şöyle yapmamı söyledi. Referans olması açısından yazıyorum.

Görüşeceğin adam proje yöneticisi olacağı için seni işe alma ya da almama kararını muhtemelen o vermeyecek dedi (direkt olarak). Muhtemelen Türk bir IK cıyla görüşeceksin, Türk'ün halinden Türk anlar dedi.

İkinci görüşmeden sonra bir görüşme daha olabilir dedi. Sana bunlar zten bir teklif sunacaklar dedi. O zaman çalışma saatlerini, yolunu yemeğini, fazla mesai ücreitini, zam durumlarını, olabilecek iş pozisyonlarını falan sorup pazarlık yapabilirsin dedi. Zaten bunlar olmadan el sıkışamazsınız dedi.

O yüzden 2. görüşmeye girecem, görüşme sırasında biri varsa ona soracam ya da ileriki basamaklarda pazarlık yapacam
  • bonjurkes  (24.05.12 17:45:51)