Youtube Oynatma ve Tam Ekran Sorusu

Diğer duyurulara baktım ama tam olarak cevap bulamadım, yine de gözümden kaçtıysa affola. Benim 2 sorum olacak:

1- Youtube'da bazı videolarda karşılaştığım bir sorun var. Mesela videoyu açıyorum, dolsun diye durduruyorum. O sırada 10 dakika falan başka sitelerde geziniyorum ama youtube sekmesine döndüğümde videonun zerre dolmadığını görüyorum. Sonra videoyu oynatmaya başlayınca imleçle beraber video da dolmaya başlıyor. Bir süre izleyip tekrar durdurunca yine dolmuyor. Bunu sadece bazı videolarda yaşıyorum. Bazı videolarda da durdurunca çatır çatır doluyor video çubuğu.

2-Yine sadece bazı videolarda karşılaştığım bir diğer sorun da şu ki yüklenmiş bir videoyu tam ekran yaptığım anda, o ana kadar yüklenen kısım gidiyor ve video tam ekran yaptığım saniyeden yeniden sıfırlanıp dolmaya başlıyor.

Bunların bir açıklaması var mı?

1. artık youtube komple videoyu yüklemiyor galiba parça parça yüklüyor işte izlediğinden 30sn sonrası gibi
2. normal boyutta çözünürlüğü(kalitesi) düşük seçiyor tam ekran yapınca onu arttırdığı için oluyor muhtemelen.

  • lunedor  (01.05.12 03:05:34)
2. sorun için kullanıcı adınla giriş yapıyorsun. settings'e geliyorsun. playback'ten i have a slow connection'ı işaretliyorsun. sorun ortadan kalkıyor.

  • sensible soccer  (01.05.12 03:19:07)
O halde durdurunca çubuğu akan videolar eski sistemle yüklenenler olsa gerek. birkaç yerde youtube yeni tasarımına geçtiğinden beri böyle bir uygulama kullanıyor falan diye okudum ama yavaş bir bağlantıda adamı deliye döndürüyor.

  • hubris  (01.05.12 03:20:34)
@sensible soccer direk "fakir ayarı" yapıyoruz desene :)

  • hubris  (01.05.12 03:22:42)
1. telekomun youtube için ayrı bi cachesi var ordan geliyor veriler. orda varsa hızlı hızlı yoksa yavaş yavaş geliyor.

  • saiko  (01.05.12 03:22:50)
Bazı videolarda da izledikten sonra replay yaptığımda yeniden yükleniyor. Bazılarında da zaten önceden yüklendiği için rahatça izleniyor. Arkadaş ne güzeldi eskiden, şimdi bi sürü dalga var, anlamsız.

  • hubris  (01.05.12 03:25:59)
youtube yeniliğe gitti, videolar kapandıktan sonra tekrar açıldığında da kaldığın yerden devam ediyor mesela. beni de gıcık etti, dolmuyor arkadaşım ttnet yüzünden ama youtube'a bunu anlatan mail atmak bile koca ülke adına rezillik.

  • repins  (01.05.12 03:57:48)
Öncelikle Chrome kullanıyor olmalısınız.

Ardından bu adrese girin: (git:www.youtube.com)

Şimdi sayfanın en alt kısmındaki "Join the HTML5 Trial" seçeneğine tıklayın. Artık videolar her halükarda yüklenecektir.
  • chewrokee  (25.07.12 05:11:22)