Kore'den gelicek misafiri ağırlamak

Koreli hatun kişisi, bir arkadaşımın misafiri olarak İstanbula geliyor. 1 hafta kadar İstanbulda olucak. Tarihi yarımada ve adalara götürmeyi planlıyor. Ayrıca neler yapabilirler sorusuna cevap bulamadık? Aslına bakarsanız -arkadaşım da dahil- tam olarak nelerden hoşlanıcağı konusunda fikrimiz yok. 1-2 günü de eğlenceyle doldurmayı planlamasını söyledik ama arkadaşım koreye özgü bir anıt bir park falan da varsa, oraya da gidelim, orayı da görelim diyor. Bildiğiniz bu tip müze olur park olur varsa söylerseniz on numara olur.
Ayrıca adalarda konaklamak için fiyat olarak uygun, temiz ve güzel mekan önerileriniz, ayrıca eğlence için nerelere çıkılabilir sorusuna yanıtlanırınızı da bekliyoruz.

Kocaeli'de Hyundai Assan fabrikasına götür. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

  • insanlik icin buyuk bir adim  (01.05.12 00:48:42)
"Neler yapılabilir" kısmına alternatif cevap olarak; İstanbul'a ilk kez gelen insanı bar disko gezdirmektense, daha İstanbul'a özgü yerler göstermek, zevkini artıracaktır. Biraz daha kenti tanımasına yönelik şeyler, otantik mekanlar, boğaz manzarası vs. yani.

Sarayburnu'nda Setüstü, Çengelköy'de Nihat'ın Kahvesi (Çınaraltı olacak), Süleymaniye'de Lalezar, gene karşıda Kanlıca taraflarında olacak Mihrabat korusu, vb. tavsiye edilir.
  • lazor  (01.05.12 01:00:06)
(bkz: yoros kalesi):: gittik harika.

ceylan intercontinental otelin roof barı: manzara harika, ortam da harika. tüm boğaz önünde. 2001 den beri 10 kez gitmişimdir en az.

(bkz: arboretum) : gittik harika.

isteyene ayrıntıya girerim.
  • truvaiti  (01.05.12 01:08:20 ~ 01:12:45)
galata kulesi::: 3-4 kez çıktık. tavsiye ederim.

  • truvaiti  (01.05.12 01:09:47)
geçen ağustos ve ocak olmak üzere 5 ayım yaklaşık 28 tane koreli ile geçti diyebilirim. anasını satayım erasmusla hollandaya gittik 1 yada 2 tane hollandalıyla tanışıp 28 tane koreliyle arkadaş olunca az çok huylarını öğrenebiliyorsun.

1. it ayağı yemiş gibi gezmeyi ve içki içmeyi seviyorlar. topkapı dolmabahçe kız kulesi olmak üzere bilumum tarihi mekanları gezdirin. gökdelenlerden filan uzak durun zaten korede yeterince mevcut.

2. eğer gelecek ekipte erkekte olacaksa size tavsiyem aynı masada yemek yemeyin,felaket derecede ağızlarını şapırdatarak yemek yiyorlar insanda mide kalmıyor.

3. inanılmaz derecede sıcak kanlı ve eğlenceyi seven insanlar. içki içerken filan küçük küçük kendi çaplarında oyunları var,felaket eğleniyorsunuz.

4. Türkleri ve Türk tarihini genellikle hepsi biliyor,kore savaşından dolayı. kızın üzerinde ki pozitif düşünceyi negatife çevirmeyin derim,gelecek nesil turizmi açısından :)

5. bir kaç kelime korece öğrenin,çok hoşlarına gidiyor. mesala merhaba derken "anyong" deyin,muhtemelen gözleri dört döenecek :) hele adınızı korece söylediniz mi olay bitmiştir, o da yanlış hatırlamıyorsam " na nın .... inmida" nokta nokta olan yere ismin gelecek ;)

aklıma gelenler bunlar,size iyi ağırlamalar.
  • snlyc  (01.05.12 03:10:50)