bisiklet

şehiriçinde kullanabileceğim bir bisiklet almayı planlıyorum

sağa sola sahile mahile adalara modalara filan gitmek için

aşağıdaki model iyi bir tercih olur mu sizce?

nelere dikkat etmek lazım bir de alırken?

bu fren sistemlerini biraz açıklasanız? v fren demiş ama?

www.sahibinden.com

bayramımız kutlu ossun

amontisörlü alma derim. bu tabi benim kendi tercihim.

  • thracian  (23.04.12 21:00:08)
Ben de bisiklet arıyorum, genelde bu işten anlayanlara soruyorum onlar iyi/kötü diyor.
Marka iyi bir marka onu söyleyebilirim. Frenleri hidrolik alırsan hem daha güvenl hem daha sağlam hem de daha az uğraştırır. ben bu kadar biliyorum, iyi gezmeler :)

Edit: Bir de, arka amörtisörlü alırsanız çok yorar, çok gereksiz bir şey. Sağ sol sahil diyorsanız birazcık ince tekerli alın, çok ince de olmasın. Daha rahar sürersiniz
  • dampire  (23.04.12 21:06:58 ~ 21:13:36)
Merhaba.

Arkadaşların dediklerine ek olarak şu modeli öneririm:

www.sahibinden.com

Kron aslında iyi bir seçim, amortisör bildiğin ağırlık bu modellerde. Ben şehir içinde kesinlikle amortisörsüz modeli tercih ederim ki okula şehir bisikletimle gidiyorum dağ bisikletim yerine. Dediğim marka Kron'la eşdeğerdir, iyi markadır. Değerlendirin derim.

V fren olsun, disk frenin zaten yine ucuzu çok baş ağrıtıyor. Yamuluyor flan. V fren iyidir, ayarları kolaydır.

En dikkat edeceğin nokta kadro boyu olsun. Dağ bisikletlerinde bir boy küçük almak iyiyken şehir bisikletlerinde bir kadro boyu büyük almak tavsiye edilir çoğu zaman.
  • hiperaktifmanyetik  (23.04.12 21:47:31 ~ 21:49:34)
hiperaktifmanyetik +1

ek olarak bisikleti deneyerek almanızı tavsiye ederim, binin deneyin rahatsa alın.
  • gpaxful  (23.04.12 23:29:18)
kron güzel bisiklet. amortisör konusunda ben de fikrimi beyan edeyim :) alırken çok araştırmadan almıştım bisikleti. arka amortisörlü bi bisiklet aldım ve yokuş çıkarken özellikle fazladan güç harcıyorsun. amortisörlü alacaksan da kitlenebilen tarzda olanları var onları tavsiye ederim.

  • barix  (24.04.12 12:15:22)