vodafone & turkcell

4 işlem yapamadım, kafayı sıyıracam.

Her ayın 6 sında vodafone faturam kesiliyor. Son ödemesi de 26 sı. Kredi kartım da 23 ünde kesiliyor.

Vodafone baydı, Türksele dönecem, fakat sitelerindeki bir kampanya için 30 Nisan son demiş, doğruluk payını bilemedim, şu hepsi bir arada tarifesi.

Kafaya taktım, en kısa sürede Türkcell'e geçeyim diyorum ama, aynı ay 2 farklı operatör parası da ödemeyeyim diyorum, yani ödemesem iyi olur.

Şu durumda, hangi şekilde iki faturayı aynı ayda ödemekten kurtulurum? Yasal yollar tabi, yani şu tarihte geçersen iyi olur falan tarzı tavsiyeler.

Vodafone'da ayın 6'sında faturanız kesildi. Yani bu ay yapacağınız konuşma v.s.'leri kapsayan bir ücret ödeme dönemine halihazırda girdiniz 6'sı itibarı ile. Ayın 26'sında ödeyeceğiniz fatura, bir önceki aya, yani mart ayına ait fatura. Siz her halükârda Vodafone'den bir fatura daha alacaksınız. Tavsiyem bir sonraki ayın 6'sına varmadan Turkcell'li olmanız. Taşıma işlemleri yasal olarak max. 6 gün sürmekte. Garantiye alın 6'sına varmadan Turkcell'de olmuş olun.

Turkcell fatura kesim dönemleri: Ayın 5-10-20-25. günleri, ilk geçişinizde bu tarihlerden birisi otomatik olarak seçilecek. Size uymazsa bu tarihler, herhangi bir taahhüt yoksa 2 ayda bir fat. kesim gününüzü değiştirebilirsiniz.
  • gerenkyok  (19.04.12 20:04:48)