sigarayı bırakıp başarılı olanlardan ricam

bıraktım lan sabah ben de. 7 yıldır içiyordum, en fazla 3 gün bırakmıştım, o 3 gün bile harikaydı koku alma duyum gelişmişti falan, ama onun dışında bi etki görmedim. Sizden ricam şu ki; zamanla karşılaşacağım olumlu etkileri söyleyin destek olun hem belki başkalarına da yardımcı oluruz :)

1 hafta sonra falan, sabahları otobüs çarpmış gibi kalkmıyorsunuz. ben en çok bunu sevmiştim. bi de koku ağız tadı olayına ek olarak, 2-3 hafta içinde nefesinizde bariz bir fark hissedebilirsiniz. son 2 yıldır benim burnum tıkalıymış ve ben farkında dğeilmişim, o kadar söyliyim.

  • celeron 300a  (28.03.12 01:09:23 ~ 01:10:55)
içtiğin sudan tat alıyorsun

  • zidan  (28.03.12 01:10:19)
bırakmadım hala içiyorum ama hastalandığımda bir süre içmemek zorunda kalmıştım.

-odan, giysilerin sigara kokmuyor,
-ağzında at götü yalamış gibi bir tatla uyanmıyorsun (onun yerine ilaç tadı vardı gerçi)
-balgam yok,
-hırıltı yok

mis. ne bok yemeye başladım tekar bilmiyorum.
  • vakumlu  (28.03.12 01:12:34)
çok iğrenç biliyorum ama

her sabah balgam tükürmüyor insan. burnun boğazın açık hep.
  • cecilia  (28.03.12 01:12:44)
fiziksel performansin 3 katina cikiyor.

  • uyuyanadam  (28.03.12 01:13:17)
ben 3 dk da bir oksuruyordum en sson.
Birakali 1 yildan fazla oldu 3 defa oksurmemisimdir.

  • uyuyanadam  (28.03.12 01:15:06)
oky.beybii..üstün piss kokmuyorr.. sonra böyle ortamlarda kaldın diyee .. üstün kokmasın diye orda bulunmak istemeyecen.. sabah kalkınca mikrop bi tat olmayacak ağzında..

  • Barbunya2  (28.03.12 01:15:18)
spor sinema is... 1/2 saatten fazla kapali yerde durmak zorunda kalinca sikinti basmiyor.

  • uyuyanadam  (28.03.12 01:17:10)
peki kilo alma mevzuu metabolizmanın yavaşlamasından mı yoksa yemeğin artırılmasından mı ? çünkü daha fazla yiyebileceğimi sanmıyorum ama 5 kilo alsam da harika olur.

  • tebaloeyy  (28.03.12 01:17:25)
ben kilo aldim sebebi yemeyi fazlalastirmasiydi ama buna ragmen kesinlikle daha hareketli ve aktifim. Hele alma niyetindeyseniz super iste.

  • uyuyanadam  (28.03.12 02:10:54)
iki sene sonra, solunum yollarinin ceperini kaplayan mikro tuyler yani cilialar yerine gelecek, solunum yollarin, (bronslar, bronsioller) benimkiler gibi olacak. su anda sende cilialar yok. cilialar cigerine havayla giren mikroparcaciklari tutmaya ve disari atmaya yariyor.

kanser (sadece akciger kanseri degil, baska kanserler de) olma riskini cok azaltmis olacaksin.

kendine saygin artacak. sigara icenlere ve sigaraya baslayanlara aciyacaksin. arkadaslarini sigaraya baslatanlara kufredeceksin.

hic olmazsa gunde yarim saat yol yurumek gibi bir egzersizi devam ettirebilirsen, kendine en buyuk iyiligi yapmis olacaksin.
  • compadrito  (28.03.12 02:20:20 ~ 02:21:22)
Yıl sonunda bir pantolonunun cebinden 2500-5000 lira çıkacak.

  • skatheist  (28.03.12 04:00:02)
bence en büyük faydası psikolini düzeltmek.

nikotin çok güçlü bir uyarıcı. artık çok daha sakin, uysal mantıklı birisiyim. 10 sene deli gibi içtim, 4 sene oldu bırakalı.

edit: psikoli nedir, brokoli gibi. psikoloji olacaktı.
  • truvaiti  (28.03.12 07:24:49 ~ 08:23:37)
10 yil ictim, tam 3.5 yil oldu birakali. ilk aylarda kimse kaale almadi ama simdi tum cevrem, yakinlarim hayran nasil yapabildim diye. cogu denedigi halde birakamadi ama ben inadettim. tekrar tekrar deniyorlar , her seferinde ayni sikintilari, zorluklari yasiyorlar. onlari gordukce bir daha bu sikintiyi ne cekicem yea dedim, kesinlikle sigarayi bir daha hayatima sokmamaya kararliyim. zaten o kadar memnunum ki. simdi aklima bile gelmiyor, kokusunu duyarsam bile yabanci bir sey bana artik. nasil icmisim, nasil bu kadar gereksiz birseyi surekli tasimisim, pis kokmusum, kendime zarar vermisim inanamiyorum. ilk yil her zaman aklina gelecek ama zaman o kadar cabuk geciyor ki, sonunda tamamen kurtulacaksin, azmetmeni dilerim. en azindan bir daha bir daha birakma stresine ve sikintisina girmemek icin.

  • freefroglet  (28.03.12 09:46:03)
çocuk yaşta sigaraya başladım. 12 yıl içtim. 6-7 ay önce bıraktım. sağlıklı beslenip haftada üç gün spor yapıyorum. hayatımı bir karadeniz yaylasında çimen olarak devam ettirmeyi amaçlıyorum:)

açık söyleyim, kötü koku dışında olumlu bir etkiyle karşılaşmıyorsun. yani bariz bir değişiklik olmuyor hayatında. öyle bir beklentiye girmene gerek yok çünkü asıl değişiklik dokularda organlarda vs. farkedemeyeceğin şeyler oluyor. 40 yaşında kanser olup ölecekken, ölmüyorsun mesela. çoluğunun çocuğunun mürüvvetini falan görüyorsun. öyle 3. günde ağzımın tadı değişti, 5. günde enerji doldum falan gibi şeyler bunların yanında saçma geliyor bana.

koku meselesine gelince... çok kısa bir süre sonra sigara içen biri yanına geldiğinde sigara kokusunu alıp rahatsız olmaya başlıyorsun. sigara içilen bir ortamda bulunup akşam eve gittiğinde üstünü çıkarırken "ben eskiden hep böyle mi kokuyordum" diyorsun. aslında sigara içerken bundan çok daha kötü koktuğunu farkediyorsun. bu benim için iyi bir motivasyon oldu hep.
  • dursunkaptan  (28.03.12 10:50:03)
hep bırakmak isteyip bırakamayanlarla karşılaşırdım. Bırakmanın olumlu etkilerinden çok, bu kadar kurtulanın olduğunu görmek motive etti beni :)

  • tebaloeyy  (28.03.12 11:25:10)