ios 5 ve iphone 4 falanı

iphone 4 kullanıyorum. unlock edilmiş ve ios 5 yüklü. ama sanki wifi açıkken şarjı çabuk bitiyor bunun. beklemedeyken 2 gün kullanım süresi gözüküyor ama sabah 7den akşam 8i zor görüyoruz. bu sorunu herkes yaşıyor mu?

+ peki ben wifi olmayan yerlerde whatsapp gibi app'leri nası kullanıcam?

wifi pil yer normal geldi bana.

  • jangara  (20.02.12 20:52:09)
normal o kadar gitmesi.

  • sinematematikci  (20.02.12 20:52:37)
sabah 7 akşam 8 normal değil, neresi normal bunun? sabah 7 akşam 24:00 falan desen tamam da 20:00 çok az.. insancıl kullanım için söylüyorum tabi bunu. uygulamaları arka planda açık mı unutuyorsun?

wifi olmayan yerlerde normal internet paketinden yer.
  • tormentorius  (20.02.12 22:36:04)
ekran parlaklığı full mü? en çok etkileyen o. sonra 3g, sonra wifi, sonra çalışan app'ler.

  • silvio dante  (25.02.12 01:04:03)
arka planda çalışan uygulamalar hallice şarj tüketiyor, özellikle bildirim yollayanlar vb. kullanmadığınız süreçlerde ilgili app leri kapatın ciddi bir performans artışı hissedebileceksiniz.

  • kuduz balik  (25.02.12 02:05:54)
@kuduz balik
arka planda çalışan uygulamalar hallice şarj tüketiyor, özellikle bildirim yollayanlar vb.

bu tam olarak doğru değil. o bildirim denilen şeyler, apple'ın push notification servisine kayıtlı uygulamalarda oluyor. ki push notification'ın güzelliği de şarj tüketimi hususunda zaten. her uygulama socket açık bırakıp yeni bişe var mı diye sürekli kontrol etmiyor kendi başına. sadece apple'ın push notification'ı için sürekli açık ortak tek bir socket var ve diğer uygulamalar da bu servis üzerinden bildirim yapıyorlar. yani bildirim yapan 10 uygulama ile 1 uygulama arasında şarj tüketimi açısından bi fark yok.

eğer uygulama kendi kendine başka şeyler indirmekle (appstore, installous gibi) veya ses çalmakla/kaydetmekle (garageband, shazam gibi) meşgulse o ayrı.
  • silvio dante  (28.02.12 23:17:52)
@silvio dante, bahsettiğim bildirimler "radar bul" vb gudik uydulamalardı. soket olayını bilmiyordum lakin.

  • kuduz balik  (29.02.12 01:13:10)
Bir de iOS 5.0'da şarj sorunu vardı. Az gidiyordu. 5.1 surumuyle o sorun biraz giderilmişti.
Sürümün son sürüm mü onu da bir kontrol et istersen

  • sinematematikci  (29.02.12 07:27:16)