yanık

kolum sıcak tavaya yapıştığı için haliyle yandı. deri kapladığı için soyuldu. şimdi dokundukça hissedilen bi ağrı var. üstünü kapamalı mı bu yaranın? geriliyor, yapışıyor. enteresan bi acı. ne yapsak da geçse?

yeni olduysa en az yirmi dakika soğuk suya tut. yeni olmadıysa silverdin gibi bir yanık merhemi sür.

  • compadrito  (17.02.12 22:13:10 ~ 22:13:44)
bepanthen sür açık kalsın kapatma

  • pinch  (17.02.12 22:20:21 ~ 22:41:15)
yauf suya tutmayın lütfen ay kötü hissettim, acile gidin lütfen en yakındaki devlet hastanesine, iz miz kalır sonra.

edit: soğuk suya tutmayın diyorum çünkü düşünün kızgın tavayı suya tuttuğunuz anı, bir de cildiniz organik ve yavaş işleyen bir yapı olduğunu düşünün ona göre su altına sokmaya karar verin. ay bayılazaaaam.
  • sanal hayvan  (17.02.12 22:22:54 ~ 22:23:51)
sanal hayvancım sen bayılazaaaan ama, bize de böyle öğrettiler yanık ünitesinde. en az yirmi dakka. yanığın daha derinlere işlemesini engelliyo.

  • compadrito  (17.02.12 23:23:02)
itfaiyecilere verilen eğitimde yanığı suyla yıkadıktan sonra yumurta akı uygulanması gerektiği anlatılıyor. denemeye değer.

  • zgrydn  (17.02.12 23:40:38)
Geçmiş olsun,yanık çok can sıkıcı bir şeydir.
Şu anda olmazsa bile yarın bir acile gidip göstermenizi öneririm,kabarma,su toplama tariflemediğinize göre basit derecede bir yanık gibi duruyor,çok ağrı yapıyorsa anestol pomad yeter.
ancak daha ciddiyse günlük pansuman gerektirebilir.
Bunu da öneririm;(git:www.tekinmedikal.net )
  • ogur  (17.02.12 23:42:40)
bulabilirseniz bu iyi gelir, hem izi azaltır, hem acıyı:
www.yaraurunleri.com

  • cedilla  (18.02.12 13:28:35)