Yabancı üniversiteye kendini satma

Tanıtma anlamında. Okul mezuniyet ortalamam düşük. Gitmeyi planladığım yer de Avrupa'nın en güzel yerlerinden birinde. Master için başvurucam ama eminim bendeki özelliklerin kat be kat üstü de başvurucak oraya. :/
Girme şansımı şu kendimi satma mektubum çok etkiler sanıyorum. Ne gibi şeyler yazmamı önerirsiniz?

edit: @serabetan, daha çok "tamamen ders odaklı geliyorum, şehriniz beni cezbetmez, istikrarlıyım, yolumu bu şekil çizicem" gibi şişirme cümleler kurmak istiyorum.

ülke: ispanya

neler yaptiysan onlari yazcaksin :)

yoksa dünyayi kurtardim yazsan kimse inanmaz yani:)
  • serabetan  (25.12.11 23:52:14)
referans mektuplarınız önemli. ben referans mektuplarımı profesörlerden almadım mesela ama biri tez hocamdı öbürü de yine ders aldığım bir hoca. yani sizi tanıyan, hakkınızda sadece beylik cümleler değil de güzel bir mektup yazabilecek hocalarınız varsa onlardan olması daha iyi.

öbür yandan kendi mektubunuza tamamen ders odaklı geliyorum gibi şeyler yazmanız gereksiz düşer, zaten olması gereken o çünkü, bunu bir özellikmiş gibi yazmayın.

şunu düşünün, sizi diğer öğrencilerden ne ayırıyor olabilir? olumlu bir şekilde dikkatlerini çekecek bir şey yazmalısınız. çok istekli olduğunuzu karşı tarafa hissettirebilmeniz lazım. şişirme cümle yazan çok öğrenci olacaktır.
  • quasiromantic  (26.12.11 00:24:04)