Neden hep asarlar?

Kendini asarak intihar etmek daha mı kolay?

hap içip ölümü beklemekten ya da bilekleri kesip beklemekten iyi bence.
önemli husus boynun kırılması.
tabii kendinizi asmayın bence, hayat güzel.
  • kayranin kedisi  (08.11.11 23:40:57 ~ 23:41:30)
Ayrıca eskiden beri birilerini öldürmek için de kullanıldığı için ilk akla gelen bu olabilir.

Ha benim yöntemim bu değil ama olsun. Çok daha güzelleri var.
  • thor odinsson  (08.11.11 23:42:49)
eğer ilmik sağlam değilse dakikalarca acı çekerek ölümü beklemek zorunda kalabilirsiniz.boynun kırılması önemli bunun için.

  • Wolfware  (08.11.11 23:42:53)
Evet. Asmak kayranin kedisi'nin dediği gibi daha kolay ve boyun kırılması önemli bir faktör. Kendini doğru bir şekilde asmayı başaran birisi boğularak ölmez. Altından sandalyeyi ittiği zaman boynu kırılarak aniden ölür. Bu nedenle diğerlerine oranla daha kolay ve acısız bir ölüm şeklidir.

  • onexey  (08.11.11 23:43:32)
boynun kırılması standart tavan yüksekliğinde mümkün müdür?

  • msb  (08.11.11 23:43:50)
Teoride mümkün; neticede vücut ağırlığı azımsanamaz derecede çok. Ama daha önce hiç denemediğim için tam olarak bir yorum yapamam.

  • onexey  (08.11.11 23:45:42)
tavana neyle asacaksınız ki ipi? muhtemelen boynuza ilmiği geçirip, altınızdan sandalyeyi ittiğiniz gibi, ipi astığınız şey de kopacak ve böyle bir fail olmuştum diye torunlarınıza anlatacaksınız. boş verin, hayat her ne kadar boktan olsa da, yaşamak güzel.

  • Sabac  (08.11.11 23:49:50)
ilmiğin boynun hangi tarafında olduğu bile çok önemlidir. boynunuzun kolay kırılması gerekir. eğer boynunuz hemen kırılmazsa bu sefer nefes alamadığınız için çırpınmaya başlarsınız. ve şöyle de bir durum var. asılan ya da kendini asmış bir kişinin cesedi hemen bulunmazsa daha doğrusu ipte o şekilde biraz kalırsa vücudu biraz uzar yer çekimine uyarak.

  • bilmemkacincinick  (08.11.11 23:54:12)
nerede okumuştum hatırlamıyorum, bu asma işi o kadar da basit değilmiş. vücut ağırlığı, yerden ideal yükseklik, ipin uzunluğu, kalınlığı, ilmeğin sıkılığı gibi dikkate alınması gereken bir çok faktör varmış.

kritik nokta bir çok kişinin belirttiği gibi boynun kırılması. aksi takdirde uzun süre can çekişerek, boğularak ölünüyormuş.
  • resistance is futile  (08.11.11 23:54:26)
intihar degil ama baskasını infaz etmede kullanılması genelde kan dökülmemesi içindir. bunun nedeni de varislerin kan davası yada benzeri seylerden kacınılması icin tercih edilmiştir.
tabi bir de işin kolaylık yönü var. kişi herzaman zehir bulamaz yada kendisini kesebilecek kararlılıkta olamayacagı ıcın yuksek bır yere (genelde evın tavan , catı kısmına destek olan kutuklere ıp atarak ılmıgı boynuna gecırır ve uygulayabılır.

  • kennym  (08.11.11 23:56:01)
bilek kesme daha yaygındır

  • tatarcik  (08.11.11 23:59:36)
Dostlar:

intihar gibi bir niyetim yok şu anda. Lütfen buna göre yanıtlandırınız.

Teşekkürler :)
  • msb  (09.11.11 00:02:53)
amerika'da en yaygın intihar yöntemi silahla intihar etme imiş.

dünyada ise kendini asma en yaygın yöntem sanırım.
  • ermanen  (09.11.11 00:10:57)
emile durkheim'ın intihar kitabına bi göz atmanı tavsiye ederim. çok kapsamlı bir çalışma.. cinsiyet, yaş grubu, ülke/coğrafya, ekonomik unsurlar vb birçok faktör seçilen metodları etkiliyor.

  • toshiro  (09.11.11 00:13:15)
bu eylem herhalde mit gibi bir şey oldu zamanla o yüzden. hitlerin ölüm şekli daha kolaydı..ağza zehir ,kafaya kurşun.temiz iş. mesela kendini asarsan boynun kırılmama durumu da var. deniz gezmiş'in boynu kurılmamış diye anlatırlar hep,adam can çekişmiş baya.ne acı.

  • yagmursuyunacorba  (09.11.11 00:14:12 ~ 00:23:04)
ilk bulunduğu an daha dramatik

"makes a scene"
  • desdinova  (09.11.11 01:58:56)
yazıldı mı bilmiyorum ama en acısız ve kolay ölüm asma diye biliyorum.

  • african rain  (09.11.11 10:54:35)