Kokteyl mi olsa?

Elimizde bulunan malzemelerle nasıl bir karışım yapsak ey duyuru?
Sağ baştan sayalım;
Absolut
Bacardi
Viski
Baileys
Konyak
Cin
Cointreau
Kırmızı/Beyaz Şarap
Soda
Sprite
Şeftali Suyu
Limon,Mandalina

  • toshiro  (24.10.11 21:58:03)
-Tekilasız Long Island yapabilirsiniz. Tabii kola da almak lazım. Vodka, rom, cin, cointreau, limon suyu ile.

-Viski, cointreau, sprite, limon suyu ile Lynchburg Lemonade yapabilirsiniz.

-Nane ve lime bulursanız(limon da olur) Mojito yapabilirsiniz Rom ile.
  • audrey hepburn  (24.10.11 22:01:24)
ben olsam bar açardım

  • tchuck  (24.10.11 22:24:05)
tchuck o kadar çok miktarda değil maalesef (:

sonuç olarak kahlua yerine baileys kullanarak white russian yapıldı, güzel de oldu. tavsiye edilir
  • tungur eezi  (24.10.11 22:35:44)
ismi falan yok bunun benim tarifim. kelle olmak istiyorsan bunu uygula, cin çarpmışa döndürüyor. büyük bir kola bardağına( 3/2 sini doldurmak suretiyle bira bardağıda olur) bir şişe sodadan bir kaç yudum içildikten sonra kalanı boca edilir. üstte kalan boşluğa votka+cin accık bacardi ama accık eklenir arzu edilirse tuz limon ilave edilir . oranlar sana kalmış

  • mr fusion  (24.10.11 22:58:40)