Fırsat siteleri alışverişi

Şimdi şu fırsat sitelerine bakıyorum da trendyol gibi, 250 liralık ayakkabı 180 lira oluyor ve bu tükeniyor. Arkadaş üzerinize giymediğiniz denemediğiniz ürünü, üstünüze olup olmayacağını bilmeden, nasıl gözükeceğini bilmeden nasıl alıyorsunuz bunun sırrı nedir?

Dükkanda bile ürünü üzerimde 10 dakika denemeden alamam. İnternetten aldığım en süper ürün tshirt, onun da bedeni sabit zaten.

Dockers'tan pantalon alan var helal olsun diyorum. E üzerinize uymadığınızda napıyorsunuz? Klasik Türk mantığı, bu bana olmadı, değiştir mi diyorsunuz? Ya da para iadesi mi istiyorsunuz?

çalıştığım ofisten biliyorum, o sitelerden bütün kadınlar alışveriş yapıyor ve bir tane mutsuz insan daha görmedim. giydiklerinde (ayakkabı, kazak, shirt vs) tam uyuyor ve çok mutlu oluyorlar. garip ama gerçek.

  • efendy  (18.10.11 12:27:02)
ben dükkanda üzerime uygun ürün bulmak için 1 saat harcıyorum yok ağı kıçı başı derken, nasıl insanlar cuk diye oturuyor içine. Hotiç'in ayakkabıları bitmiş tükenmiş, bu kadar mı rahat bir ayakkabı almak? 100 lira fiyatı çok mu ucuz?

  • bonjurkes  (18.10.11 12:29:10)
bazı ürünlerde eşyayı giyen modelin ölçüleri ve giydiği beden detay olarak yazıyor ona göre karar veriyo olabilirler. yada daha önceden mağazada denemiş olup sitede ucuz görünce alanlar da çıkabilir. kaç aydır takip ediyorum daha hiç birşey alamadım bende bu üstüme uygun olanını seçemediğimden

  • jedilance  (18.10.11 12:45:45)
hocam üründen bir tane koyuyorlar - yani mesela 38 numarasından bi' tane - biri alıyor ve bitiyor. Olaya bir de bu açıdan bakmaya ne dersin Jonathan?

  • charlesbukowskiineksi  (18.10.11 12:48:41)
hemen hemen hepsinde iade hakkı var artık. morhipo.com 30 gün iade hakkı veriyor mesela. o yüzden denemeden almam olayı yavaş yavaş bitiyor denilebilir.

  • serafettinn  (18.10.11 12:58:58)
ayakkabı almak benim için o kadar büyük bir mesele değil. 36 numara olan her ayakkabı ayağıma oldu bu zamana kadar. çoğu zaman ablam ben hiç görmeden gidip kendi zevkine göre ayakkabı alır bana. e böyle bir duruma uygun fiyatlı bir ayakkabıyı da internetten alabiliriz. tandığım bir çok kadında da durum aynı. son günlerde fırsat sitelerinden değil ama hamile mağazalarından online alışveriş yapıyorum. şimdiye dek bir sorun yaşamadım.
dockers'tan pantolon demişsin. eşimin giydiği tüm dockers'lar aynı modeldir. sadece renkte değişikliğe gider. o olmadan gidip ben de alabilirim yani.

  • bitter cikolata  (18.10.11 13:02:06 ~ 13:04:35)