bozuk sd card

ben teşhisi koymuş gibi oldum ama durum şu,

Elimde 4 lük, eski nokia telefonumda kullandığım bir micro sd card var, yeni aldığım htc ye taktım, bunlar kardeş kardeş çalışıyorlardı, taki bugün microsd de partition yaratmak zorunda kalana kadar.

Elimde bir microsd -> sd converter var, kendisi çok sağlıklı değil gibime geliyor, elimde 4 tane microsd card var, 3 ünü okuyor, şu htc ve nokia telefonlarımda kullandığımı okumuyor.

Öyle olunca telefonu nokiaya takıp harici disk olarak gösteriyorum, diskin içeriğinde sörf yapmak falan okey. Ama diske full format atmak falan yok, sapıtıyor card, aklıma tek gelen, nokia üzerinden cihaza bağlı olduğu için nokia bu kadar fantastik şeylere izin vermiyor.

HTC ye taktığımda da bir sorun yok, kartın içeriğini görmekte yazmakta falan herşey OK ama, işte bir sıçışlar oldu.

Bu kart bozuk mudur acep? Şimdi Flash Memory toolkit ile okuma yazma testi yapıyorum, üstüne de benchmark çakacam ama emin olamadım

işin sakat tarafı bilgisayarımdan, sağ tıkla format diyince hata veriyor, ama bu kullandığım programla cayır cayır format atıyor, read test ok dedi, şimdi write deniyorum

  • bonjurkes  (10.10.11 23:55:29)