Krem vs tavsiyesi

Zoretanin kullanıyorum, özellikle yüzümün içine sıçılmış durumda.

1-) 3 numara saçta kepeklenme ve konak oluşumu başladı, hatır hutur kaşınıyor kafam, sonra kar hesabı kepek (ya da neyse artık) ondan yağıyor. Kafayı nemlendirmek için ya da neyse ne kullanabilirim? Tresan kuru saçlar için kullanıyorum, zeytinyağı falan dediler ama heralde kafamı tenekeye bandıramam. Kafayı nemlendirecek, hatta yağlandıracak ne vardır tavsiye şampuan krem vs?

2-) Çatlayan ve kabuk bağlayan dudaklar için (yolmaya bayılıyorum) doktor Hametan krem verdi. Tadı güzel olmasa da sanırım yağ bazlı olduğu için sürekli kalıyor ve işe yarıyor fakat dudaklar parlayınca dışarı çıkarken sorun oluyor. Dudakları parlatmayacak ama Hematen kadar etkili ne tavsiye edebilirsiniz? Krem, ruj vs

3-) Gerilen ve kızaran cilde (tam reklam gibi oldu) özellikle yüze, bepanthen krem sürüyorum ama çok etkili gelmedi bana, bunun yerine ne kullanabilirim, cildi yağlı tutacak? Çünkü bir süre sonra suratım kıpkırmızı olup alevli meyve gibi yanıyor.

tl;dr diyenleri döverim...

vazelin yagli ve cok nemlendiriyor.

  • groove salad  (14.08.11 02:47:44)
bu ilacın yan etkilerine iyi bi ilaç bulman gibi bi durum yok. biri 10 üzerinden 4 işe yarıyosa süper olağanüstü bi araştırma yapar en iyisini bulursun 10 üzerinde 5 işe yarar. kendimden biliyorum 2 sene önce kullanmıştım. ben bepantheni dudağıma sürüyodum en iyi o geliyo. yalnız dudak konusunda şunu söyleyebilirim 10larca krem denedim çünkü en çok dudağı önemsemiştim; işe yarayanların hepsi parlatıyo. parlatmayıp da hematen ve bepanthen gibi işe yarayan yok. ya tırtlar ya da parlatıyolar yani malesef. bi de bu tür şeyler kişiden kişiye göre çok değişkenlik gösteriyo. bana çok iyi gelir sana gelmeyebilir yani. la roche un bi kremi vardı hatırlamıyorum adını ya. pahalıydı ama harbiden efsane bi kremdi yüzüme çok çok iyi gelmişti. aha hatırladım la roche posay toleriane. eczaneden her istediğimde inatla effaclar h satmaya çalıştılar. effaclar daha ucuz olduğu halde. çünkü bu çok ağır bi krem ama benim gibi yüzünde normalinde ötesinde kuruluk yaşıyosan -düzenli olarak traş olman gerekiyorsa özellikle- toleriane tavsiye ederim. boku çıkacak kadr kötü değilse effaclar h. tabi en iyisini her zaman doktor söyler yine belirteyim de

  • ack3000  (14.08.11 02:57:03)
dudağa bepanthen krem vs hematen yaptım, bepanthen krem sanırım su bazlı olduğu için (osurup uyduruyor da olabilirim) pek kalıcı gelmedi bana, yine yamulmuyorsam yağ bazlı kremlerin tercih edilmesi gerektiği yazıyordu bir sitede şu durum için.

Hematenin tadı kötü, yemeye gelmiyor, yüz için bir şekilde tamam da kafaya hiçbir şey süremiyorum, dayanılmaz hale geldi mi duşa atlıyorum
  • bonjurkes  (14.08.11 02:59:34)
ben de kullandın aynı ilacı... sebep oldugu yaraları cildindeki hassaiyeti cok iyi anlıyorum... ilacı veren doktorunla yeniden gorus ve durumu anlat ona uygun bi krem verecektir... eline ve yuzune ayrı ayrı uygulayacagın kremler oalcaktır bunlar.. ben yuzum için LA ROCHE-POSAY TOLERIANE FLUIDE SOOTHING PROTECTIVE NON-OILY EMULSION kullandım fakat ellerime kullandıgımı su an hatırlayamıyorum... yalnız sunu üzerine basa basa söylemek isterim ki( ki söylüyorumda :) ) zoretanin kullanabilecegin en saglam tedavi sekli ve akabinde şikayette bulundugun sivilce,akne vb. sorunalrı asla yasamayacaksın... en azından ben yasamıyorum... Doktorun verecegi kremleri sürekli kullan soyledigi sekilde... cildini asla kremsiz kuru bırakma... hayır o bölümünüde denedim sonuc tam bi rezalet oluyor... cildinde olusabilecek yaraları anlatamam sana kendini tanıyamazsın :) cunku cok hassas bi hal alıyor cildin... sabret inan tedavinin faydasını fazlasıyla göreceksin...

cok konustum da hakikaten cok dertliydim ben de fakat su an bebek cildi gibi cildim mutluyum sende mutlu olursun umarım...
  • zasha  (14.08.11 03:01:31)
2- blistex - med plus. tek geçerim

  • dasher  (14.08.11 03:02:56)
1. kepek sadece kuru saçta değil yağlı saçta da olur, dolayısıyla yağlandırmak çare değil. saçınızı çok sıcak suyla yıkamayın, bir de bir kaba biraz sirke koyun, duştan çıkmadan üzerine biraz ılık su ekleyip saçınızı onunla çalkalayın. ama sonra suyla çok durulamayın ki kalsın kafanızda biraz. kokmaz merak etmeyin. bir süre düzenli yaparsanız kepeğe baya iyi gelir. işe yaramazsa dermatoloğa danışın.

3. yüzünüze asla vazelin sürmeyin, vazelin yağlı değildir, yağlar cilt tarafından emilir ama vazelin emilmez ve cilt yüzeyinde tutunur. gözenekleri tıkar. senelerce akneyle uğraştım oradan biliyorum, vazelinden kesinlikle uzak durun. la roche posay ürünleri güzeldir, hatta "sert akne tedavisinden dolayı yıpranan ciltler için nemlendirici" tarzında bir ürününü gördüm geçenlerde.
  • quasiromantic  (14.08.11 15:10:17 ~ 15:15:01)
artık eczanelerde satılan dermokozmetik ürünlerinin akne tedavisi gören ciltler için de ayrı serileri oluyot. avene, la roche posey, bioderma'da falan hem dudak hem yüz için ürünleri bulabilirsiniz. saç için de ducray öneririm kelual serisiydi sanırım sizin durumunuzda işe yarar diye düşünüyorum.

dudak için blistex lip relief ya da medplus işinizi görür diye düşünüyorum.
  • merena  (15.08.11 14:44:39)