işten izin alabilmek

şu anda çalıştığım yerden memnun değilim, bu yüzden başka yerlere başvuru yaptım ve bir yerden görüşmeye çağrıldım. ama çalıştığım yerden izin almam çok zor. görüşmeye gidebilmek için ne desem?

hastayim de.

  • nawres  (11.02.11 16:32:16)
kimseyi öldürme, kimseyi hastalandırma. (ya gerçekten olursa diye korkar durursun)

""bir dava konusunda hazırlık aşamasında fikrimi almak istediler. şu gün şu saatte şu adliyede savcı ile görüşmem gerekiyor"" olabilir belki?
  • homeless  (11.02.11 16:33:30)
iki gündür çok hastayım, sağlık ocağına götürüp ilaç yazdırdılar.ama izin vermediler.

  • sanxis  (11.02.11 16:33:55)
o anda bir sorun çıkmış ve acil gidip geleceğini söyle. mesela otogardan bir akrabayı alıp eve bırakıp gelicem de.

  • advest  (11.02.11 16:36:45)
hocam her ne bahane uydurursan uydur o bahanenin başına gelmesinden korkmayacağın bir şey olsun. ben çok korkuyorum zira böyle şeylerden :S. x'im öldü, y'm hasta. gibi bahaneler ürkütüyor beni.

  • homeless  (11.02.11 16:40:11)
istifanı vermıssen, ihbar suresı ıcınde zaten kanunen boyle bi hakkın var. gunde 2 saat mıydı neydı. istersen birlstirip kullanabılıyordun fln.

  • bryan fury  (11.02.11 17:02:32)
açık açık söyle. zaten memnun değilmişin işten.

  • karamelsiz  (11.02.11 17:03:50)
evin doğalgazında kaçak var kontrol için igdaştan gelecekler de

  • svarte dauen  (11.02.11 17:32:41 ~ 17:32:59)
afedersiniz ama oha. izin vermediler ama sağlık ocağına götürüp ilaç mı yazdırdılar? manyak mı bu insanlar? nerde çalışıyosunuz yani nasıl bir iş özel değilse merak ettim?

  • be forever young  (11.02.11 19:09:56)
hastayım deyip işe gitmeyin ama iş görüşmenize gidin. aynı gün bir sağlık ocağından doktordan rica ederek işbaşı kağıdı alın.

  • vampir akrep  (11.02.11 19:36:15)
abim de aynı bu şekil. istemeyerek çalıştığı firmadan izin alamıyorum diyor. iş görüşmelerine gidemiyor. evde ailecek ne dediysek boşa. arkadaş yalan mı kalmadı izin istemek için. vermezlerse siktirin lan dersin çeker gidersin. hapis mi sanki bana !!

  • ronaldo17  (11.02.11 19:40:17)
arabayı bıraktığım serviste arabayla kaza yapmışlar. polis beni çağırıyormuş ifade vermek için de. sonradan birkaç kere daha mahkeme için zart için zurt için diye bahaneler uydurmaya elverişlidir.

kuzenim doğum yapmış veya kuzenimin karısı doğum yapmış da geçerlidir.
  • locco  (11.02.11 19:40:29)
be forever young, bir fabrikada çalışıyorum. ostim böyle maalesef.

  • sanxis  (12.02.11 08:53:58)